Ev Dekorasyon Fikirleri: Yeni Evlenenlere Özel

Ev Dekorasyon Fikirleri: Yeni Evlenenlere Özel

Sunny living room

Yeni eviniz için seçtiğiniz ya da seçmeyi planladığınız tüm eşyalar, belirleyici ev dekorasyon öğeleri arasında yer alıyor. Her ne kadar dekorasyon açısından, perde ve halı belirleyici unsur olarak öne çıksa da, aslında mobilya seçimi ile ev dekorasyon dünyasına ilk adımı atmış oluyoruz. Minimalist, country, vintage, klasik gibi mobilya tarzları arasından seçimimizi gerçekleştirdikten sonra, hemen perde modelleri ve avize modelleri arasında karar vermeye çalışırız. Bu noktada önemli olan, evinizin sizi yansıtıcağı gerçeğidir. Kendi zevkiniz ile bütünleşen, birbiri ile uyumlu eşyaları ev dekorasyonu için seçmeniz durumunda, yaşam alanınızı daha kaliteli ve ferah hale getirebilirsiniz. Dekore edilecek olan alanının ölçüleri ayrı bir önem taşıyor. Küçük alanlar için kullanabileceğiniz dekor ile büyük alanlar için kullanılabilecek dekorun ters orantılı olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, küçük bir salon için açık renkli mobilyalar  tercih ederek, ortamı daha ferah ve aydınlık gösterebilirsiniz. Yeni evlenecek çiftler için derlediğimiz ev dekorasyon fikirleri ile birlikte verdiğimiz ipuçlarına daha yakından bakabilirsiniz.

Alanı Daha Geniş Göstermek İçin Aynalar Kullanın

Aynalar ev aksesuarları arasında, her dönem tercih edilen ve her neslin vazgeçemediği ev dekorasyon ürünleri arasında alıyor. Özellikle küçük alanları geniş göstermede üzerine tanımadığımız dekoratif aynalar ortama derinlik kazandırarak ve ışığı yansıtarak bu işi harika bir şekilde gerçekleştiriyor.

aynaayna2Eclectic_mix&snatch2


Özel Alanlar Yaratın

Odanızın uygun olan bir duvarına duvar kağıtları veya farklı boya seçeneklerinden yapacağınız bir vurgu ile özel alanlar oluşturabilirsiniz.Salon, çalışma odası gibi yaşam alanlarınızda gerçekleştirebileceğiniz bu değişiklik ile sıradanlıktan kurtulmak mümkün hale geliyor. Eğer odanızın tam ortasından geçen bir kolon varsa, onu duvar kağıdı ile kaplayıp, üzerine çerçeveler yerleştirerek oldukça farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

123


Pastel Tonların Enerjisinden İlham Alın

Perde ve halıların yanı sıra, pastel tonlarında kullabileceğiniz kırlentler ile de ortama neşe ve canlılık katabilirsiniz. Eğer minimalist tarzda ve düz renge sahip mobilyalarınızdan sıkıldıysanız, berjerlerinizi pastel tonlarda seçeceğiniz kumaş ile kaplatarak enerjik bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Ek olarak, pastel tonlara sahip olan dekoratif ürünler arasından abajur, vazo gibi objeleri seçerek enerjik ve canlı görünüme katkıda bulabilirsiniz.

Original_Jeanine-Hays-New-Living-Room-Color-Palettes-8-Fawn-Galli_h.jpg.rend.hgtvcom.1280.960Original_ONeil-Sisters-Summer-DIY-Projects-Tropical-Punch-Throw-Pillows_s4x3.jpg.rend.hgtvcom.1280.960Original_Jeanine-Hays-New-Living-Room-Color-Palettes-15-Abbe-Fenimore_h.jpg.rend.hgtvcom.1280.960

Fotoğraf kaynak: www.hgtv.com

Aklınızdan geçen ev dekorasyon ürününlerini uygun aksesuarlarla tamamladığınızda huzurlu bir evi sizi bekler 🙂

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK