Evinize En Uygun Perdeyi Nasıl Seçersiniz?

Evinize En Uygun Perdeyi Nasıl Seçersiniz?

Evinizin en önemli tekstili perdeyi seçerken, stilden önce işlevi düşünün. İster ışığı filtrelemek, küçük bir gizlilik yaratmak veya renk eklemek istiyorsanız, perdeleri seçerken bu dört tüyomuz size yardımcı olacaktır.

  1. Gizlilik ve Aydınlatmayı Göz Önünde Bulundurun

Evinize bağlı olarak, filtrelemek veya eklemek istediğiniz ışık miktarını göz önünde bulundurun. Oturma odası gibi ortak bir alan için perdeler tercih ediyorsanız, alana daha fazla ışık katmak için keskin perdeler tercih edin. Yatak odası gibi daha fazla mahremiyet veya daha az doğal ışık istediğiniz yerde daha ağır bir kumaş düşünün.

  1. Ölçümleri Doğru Yapmaya Özen Gösterin

Doğru monte edilmiş perdeler dekorunuzu geliştirecek ve odanızın daha büyük hissetmesini sağlayacaktır. Aşağıdaki altın kuralları göz önüne alın:

  • Perdeleri asmadan önce çubuktan yere kadar yüksekliği ölçün. Yüzüklerin veya asma donanımın yüksekliğini ve perdeler ile zemin arasında ne kadar alan istediğinizi hesaba katmayı unutmayın.
  • Pencerenizin genişliğini ölçerken, perdenizin ne kadar dolu olmasını istediğinizi düşünün. Kaplamalı bir görünüm için perde pencerenin 3 katı genişliğinde olmalıdır. Özel bir görünüm için iyi bir standart perde panelleri pencerenin 2 santim genişliğindedir.
  1. Malzeme Seçimi

Kusursuz perde için kumaş seçimi düşünülmesi gereken bir unsurdur. Güneşli bir havada, keten veya pamuk gibi hafif bir kumaş düşünün. Çoğu alanlarda rahat, havadar bir his yaratır. Süet ve kadife gibi daha ağır kumaşlardan oluşan bir alana drama ekleyin. Ağır kumaşlar ışığı engeller ve bir yere daha resmi bir dokunuş sunar.

  1. Stil Uyumu

Yukarıdaki öğeleri değerlendirdikten sonra, dekorunuzu tamamlayan bir stil seçmenin zamanı geldi.

İşte birkaç fikir:

  • Katı veya desenli bir cam işlemi ile renk paletinizden bir renk tonu çekin.
  • Cesur olun ve renkli desenli perdelerle açıklama yapın.
  • Daha incelikli bir stil için, nötr desenli bir perde veya örtüyü deneyin.

Aradığınız daha fazla perde örnekleri için Koçtaş mağazasından yüzlerce ürüne bakabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya!Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK