Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Yüze uygun numaralı gözlük seçimi de, güneş gözlüğü seçimi de çok kolay olmuyor. Başkasında gördüğümüz ve çok beğendiğimiz bir gözlüğü takıyoruz, bakıyoruz ki kendi yüzümüzde o kadar da güzel durmuyor. Hemen hepimiz birçok defa böyle bir durumda kalmıştır diye tahmin ediyoruz.

Burada, yani gözlük seçiminde asıl dikkat etmeniz gereken nokta, yüz şekliniz. Yüz şeklinize uygun güneş gözlüklerine yönelmeniz sizi bu gibi durumlardan kurtarabilir.

İşte yüz şeklinize uygun güneş gözlüğü önerileri…

Kare yüz

Boy ve en olarak birbirine yakın uzunluklara sahip kare yüz şekli, alın ve çene kısmının köşeli olmasından dolayı köşeli yüz şekli olarak da bilinir. Kare yüz şekline sahip kişilerin hatları serttir. Bu nedenle bu sert hatları yumuşatacak güneş gözlüğü modeli seçmekte fayda var. Oval, geniş ve yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri kare yüz şekline uygun olabilir.

Yuvarlak yüz

Yuvarlak yüz şekli bulunan kişilerin yüzünde yanaklar geniş, yüzün boy ve eni de birbirine yakın ölçüdedir. Yuvarlak yüze uygun gözlük tarzı da yüzü daha uzun ve ince gösteren köşeli hatlara sahip olan gözlüklerdir.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇİMİ NASIL OLMALI?marc-jacobs-bayan-gunes-gozlugu-tile

Kalp yüz (geniş alınlılar)

Kalp yüz şeklinde geniş bir alın, dar bir çene yapısı bulunur. Bu nedenle bu iki uç noktanın arasında denge sağlamak için pilot gözlüğü olarak bilinen çerçevesiz ve damla yapıdaki gözlükler kullanmanız en doğru seçim olabilir.

Oval yüz

Eğer oval yüz yapısına sahipseniz birçok gözlük türü sizin için üretilmiş gibidir. Çünkü çenenin alından biraz daha dar olduğu oval yüz yapısı ideal yüz tipi olarak bilinir. Oval yüz yapısına sahip kişilerin kullanmaması gereken modeller ise geniş çerçeveye sahip büyük gözlüklerdir. Bu tarz gözlükler yüzün sahip olduğu orantıyı bozabilir.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK