İyilik Meleği Gizem, Parka Modelleri ve Çocuklar

İyilik Meleği Gizem, Parka Modelleri ve Çocuklar

İYİLİK MELEĞİ GİZEM, PARKA VE ÇOCUKLAR

Geçen yazımda anlatmıştım. İlk aşkım olan Dorukcuğum’la yıllar sonra tekrar karşılaştık. Geçtiğimiz haftalarda yakışıklı bir beyaz yakalı olarak karşıma çıkan aşktaki ilk göz ağrım, o günden beri işten fırsat buldukça benimle haberleşiyor, ben de ona kendime engel olamayarak karşılık veriyorum. Kendime engel olamayışım sonucu, bu defa üstümde yine bu sezonun en trend parka modelleri biri ile klasik cafe muhabbetinden farklı bir şey yapmak üzere onunla buluşmaya gittim. Bu defa, hayattaki en büyük ortak zaaflarımızdan biri olan sokak hayvanlarıyla ilgilenerek geçireceğimiz, uzun bir yürüyüş için sözleştik.

Gizem’in En Sevdiği Parka Modelleri

Parka tercihimin nedeni ise oldukça basit tabii. Daha spor bir şıklıkla karşısına çıkmaya karar verdim. İş çıkışlarındaki klasik tarzımdan farklı görünmek ve daha rahat hareket edebilmek için jean pantolon giymeyi uygun buldum. Ve elbette uzun yürüyüşlere, yokuşlara dayanıklı, rahat yürüyebileceğim bir çift bot da kombinimi tamamladı. Hızla botlarımı bağlayıp, apartmandan uçarcasına çıktım.

Sözleştiğimiz saatten belli ki çok önce gelen Doruk’a doğru heyecanımı belli etmeyen, daha normal adımlarla ilerledim. Canım benim ya; evcil hayvan ürünleri arasından, gidip kedi maması ve köpek maması markalarının en kaliteli olanlarından poşet poşet satın aldığını, o dünya güzeli varlıkları ne kadar önemsediğini gördüm. Gel de bu adamı bağrına basma!

Ve parkam da süksesini yapar…

Elindeki poşetlerle bana adeta aydınlık bir gülümsemeyle bakan Doruk, “Bu parka da sana çok yakışmış. Sana yakışmayan bir şey var mı?” diyerek daha ilk dakikadan beni benden aldı. Bu güzel laflar acaba Avrupai kemik yapısına sahip, adeta bir Hollywood yıldızını anımsatan güzel yüzünden cesaret alarak geliştirdiği flörtöz yaklaşımından kaynaklanıyor olabilir miydi? Kim bilir… Belki de hiç öyle biri değildi. Uzun yıllar sonra karşılaşmanın, adeta ilk kez tanışıyor olmaktan bir farkı yoktu işte.

İYİLİK MELEĞİ GİZEM, PARKA VE ÇOCUKLAR
Bronz Parka
İYİLİK MELEĞİ GİZEM, PARKA VE ÇOCUKLAR
Kürk Detaylı Parka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sahil kıyısında, buldukları güneşlik alanlara sere serpe yatmış, yaklaştıkça kendisini sevdirmek için göbeklerini açan, türlü oyunlar yapan kedi ve köpeklerin önüne mamalar bırakarak, eğlenceli yürüyüşümüze başladık. Doruk, ona doğru yaklaşan her sokak hayvanını dostça kucaklıyor, onlara sarılıp, her birini tek tek seviyordu. Bu konuda birbirimize o kadar benziyorduk ki ikimiz de sanki yıllar önce birbirini kaybetmiş kardeşlerine kavuşmuş gibi görünüyorduk. Mutluluktan dört köşe olmuş, belki de hayatlarında yemedikleri, lezzetli mamalarla o küçük göbekleri doyurmuştuk.

Sokak hayvanlarını sevmek için bir sebep de benden

Doruk’la dinlenmek üzere oturduğumuz sahildeki çay bahçesinde bu sohbete daldık. Birlikte neler yapabiliriz, hiç değilse belki bu yürüyüşleri sıklaştırabiliriz diye konuştuk. “Böylece birbirimize daha fazla alışıp, körkütük aşık da oluruz” kısmını konuşmadık ama benim aklımda işin bu kısmı da dört dönmeye başladı.

Tüm bunları düşünür ve konuşurken kendimi kaptıran ben, “bizim çocuklar”ın parkamın üzerine yapışmış tüylerinin toplanıyor olduğunu sonradan fark ettim. Doruk gülümseyerek bir yandan beni dinliyor, bir yandan da üzerimdeki farklı renklerdeki tüyleri alıp atıyordu. Böylece benim için platonik aşk acılı, uykusuz gecelerin, kıldan “tüyden” sebeplerle başlayacağı gün belli oldu.

İYİLİK MELEĞİ GİZEM, PARKA VE ÇOCUKLAR
Yünlü Parka
İYİLİK MELEĞİ GİZEM, PARKA VE ÇOCUKLAR
Kapüşonlu Parka

 

 

 

 

 

 

Ben meleğim, melek!

Gün böylece süratle son bulurken, bizim çocuklar için konuştuğumuz projelerin lafta kalmaması için Doruk’la kesin olarak sözleştik. Akşama doğru biraz daha serinlemeye başlayan havada, Doruk’un neredeyse bütün gün üzerinden tüy temizlediği parkama daha sıkı sarılıp, süratle sahil boyunca etrafa biraz daha mama bırakabilmenin peşine düştüm. Artık evlere doğru yol alacağımız sırada Doruk, bana yaklaştı ve kulağıma, “Sen yalnızca güzel ve şık bir kadın değil, aynı zamanda bir iyilik meleğisin” dedi.

Bende o ana kadar varlığından haberimin olmadığı kalp, tansiyon, şeker ne varsa hepsi sanırım tavan yapmıştı. Vücudum, adrenalin, seratonin, meratonin falan salgılarken, uzaktan bana, “Birbirimize verdiğimiz sözleri unutma” diye seslenip el sallayan Doruk, artık bulanık görünüyordu. Bir rüyanın içindeymiş gibi eve döndüm.

İYİLİK MELEĞİ GİZEM, PARKA VE ÇOCUKLAR
Lacivert Parka
İYİLİK MELEĞİ GİZEM, PARKA VE ÇOCUKLAR
Mountain Parka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evde parkamı çıkarırken, bu parkayı çerçeveletsem mi, onun için özel bir cam fanus mu yaptırsam ya da ilerde torunlarıma bugünü anlatmak üzere tülbentlere mi sarsam, bilemedim. Ve bugün şunu anladım ki tarz olmak kadar merhametli olmak da bir kadını güzel kılan özelliklerden biri. Bence siz de şu an hayatınızda olan kişinin yanına, şıklığınızla birlikte, doğaya karşı duyarlılığınızı da alıp öyle gidin. Farkı göreceksiniz…

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK