Kadınlar Kırmızıdan Neden Vazgeçemiyor?

Kadınlar Kırmızıdan Neden Vazgeçemiyor?

KADINLAR KIRMIZIDAN NEDEN VAZGEÇEMİYOR?

Bu sorunun “kadınlar şu yüzden kırmızıdan vazgeçemiyor” diyebileceğimiz bir nedeni yok maalesef, çünkü birden fazla nedeni var: Ayakkabı, elbise, pantolon, ruj, oje, aksesuar

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

KADINLAR KIRMIZIDAN NEDEN VAZGEÇEMİYOR? 529dc3f94c477-tile

Peki kadınlar kırmızıdan neden vazgeçemiyor?

Kırmızı, renk olarak “ben burdayım” demektir. Anlam olarak ise aşkın rengi. Aşkı hayatından çıkarmayan ve çıkarmayacak olan birçok kadın sadece bu yüzden bile kırmızıyı tercih edebilir.

Giydiğimiz hiçbir şey kırmızı olmasa bile en azından ayakkabımızın altı kırmızıdır. Siyah bir elbise giyenlerin ilk tercihi kırmızı oje, ya da kırmızı bir rujdur. Kadın ve kırmızı renk birbiriyle özdeşleşmiş dersek, yanlış olmaz herhalde.

Özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisindeki “Hürrem” karakteriyle ünlenen Meryem Uzerli’nin de saçlarda kırmızının bir tonu olan bakır rengine olan katkısını unutmadık. Aynı etkiyi kırmızı rujda gösteren Merve Boluğur’u da modaya olan katkılarından dolayı tebrik etmek lazım.

Kırmızı elbisesi olmayan kadın kaldı mı, ya da kırmızı topuklu ayakkabısı? Kırmızı bir ayakkabı giydiğimiz an bile bir özgüven gelir, yürüyüşümüz değişir. Herkes bize bakıyormuş gibi gelir, bakarlar da. O anda birçoğumuzun içinden geçen cümle aynıdır: “Evet, çok güzelim.” Çok güzeliz evet. Bunu yüksek sesle de söyleyebiliriz.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

 KADINLAR KIRMIZIDAN NEDEN VAZGEÇEMİYOR?531285f16980e-tile

Renklerin hepsini çok seviyoruz ama kırmızıyı daha çok seviyoruz. Bu pozitif ayrımcılığa stilistlerin, modacıların ve biz kadınların katkısı büyük. Ne olursa olsun kırmızısı da olsun diyoruz. Çok mu şey istiyoruz?

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya!Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK