Ofis Ortamında İşler Nasıl Gidiyor?

Ofis Ortamında İşler Nasıl Gidiyor?

EEE, OFİSTE İŞLER NASIL GİDİYOR?

Masa başı çalışanların hayatlarının önemli bir bölümü ofiste geçiyor. Dolayısıyla ofis, aslında keyif alınması gereken yerlerden biri. Ofis arkadaşları, ofis eşyaları, kısacası ofiste yer alan herkes ve her şey, ailenin ve hayatın bir parçası haline geliyor. Bu nedenle ofis ortamını, yavaş yavaş rahat ve kendinizi evinizde gibi hissetmenizi sağlayacak bir yer haline getirmenizde fayda var. İşe başladığınızdan itibaren masanızı, ofiste kullandığınız araç gereçleri, hatta atıştırmalıklarınızı bile ev rutininize benzer şekilde belirleyerek, çalışma hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Uzun saatler masa başı çalışanların ofis ortamını kişiselleştirmeye özen göstermesi, verimliliğin artmasına yönelik atılan etkili bir adım da olabilir. Hareket alanı kısıtlı çalışanların,  sürekli ellerinin altında bulunan araç gereçlerin, eğlenceli ve kullanışlı olması işe odaklanmayı ve onu sevmeyi kolaylaştırır. Böylece ofisteki verim artar.

Siz de bir ofis çalışanı olarak zamanınızın büyük bir kısmını masa başında geçiriyorsanız, masanız için birkaç önerimiz olacak…

Ofis Ortamınızda Olması Gerekenler

Ne kadar az hareket, o kadar hafif atıştırmalık

Masa başı çalışmanın dezavantajlarından biri de daha az hareket ettiğiniz için daha az kalori yakmanız. Bu aslında, kan dolaşımınızı da yavaşlattığı için, sonbahar ve kış aylarında daha çok üşümenize neden olabilir. Masanızdaki araçlara geçmeden önce ilk tavsiyemiz, eğer şartlar uygunsa çay ve kahvelerinizi kendiniz almanız; bol bol su içmeniz. Bulunduğunuz binada, en azından üçüncü beşinci katta falan çalışıyorsanız, merdivenleri yürüyerek çıkıp inin. Böylece bütün gün masa başa oturmanın yaratacağı olumsuzlukları hafifletmiş olursunuz.

EEE, OFİSTE İŞLER NASIL GİDİYOR?
Kuru Kayısı
EEE, OFİSTE İŞLER NASIL GİDİYOR?
Grisini

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunların dışında, masanızda ağır ve yağlı bir atıştırmalık yerine, öğün aralarında açlığınızı gidererek, kan şekerinizin düşmesine izin vermeyecek kuru meyve ve grisini gibi hafif atıştırmalıklara yer vermeyi tercih edebilirsiniz. Böylece daha az kalori alır, kilo vermenizi zorlaştırmamış olursunuz. Elbette, bir ofis çalışanı olarak işten önce veya sonra yürüyüş yaparak, sağlıklı yaşam için attığınız adımları desteklemenizde fayda var.

Bir tarafta eğlence, diğer tarafta ciddiyet

Bir ofis çalışanı için en önemli gereçlerden biri de kuşkusuz iyi bir tükenmez kalem seti. Ancak, elbette herkesin masasında bulunabilecek, demirbaşlardan bahsetmiyoruz. Size özel, sevdiğiniz renklerde ve sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz bir tükenmez kalem setiyle, şu filmlerde, iş adamlarında gördüğünüz, kendisine uzatılan kağıtları imzalamak için ceketinin iç cebinden kalem çıkarma rutinini siz de gerçekleştirebilirsiniz.

İşin kurumsal ve ciddi tarafından çıkıp, gelelim ofis masanıza. Ofis masanızı; baktıkça içinizin açılacağı, hatta eğleneceğiniz bir yer haline getirmeniz mümkün. Örneğin bunu, leyleğin gagasıyla zımba tellerini çıkarmaya çalışırken daha iyi anlayabilirsiniz. Buna benzer, kullanmaktan keyif alacağınız ofis kırtasiye ürünleriyle, gününüzü neşelendirebilirsiniz.

EEE, OFİSTE İŞLER NASIL GİDİYOR?
Zımba Teli Çıkarıcı
EEE, OFİSTE İŞLER NASIL GİDİYOR?
Kalem Seti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektronik eşyalara da neşe katabilirsiniz

İşin yoğunluğundan ve stresinden bunalıyorsanız, siz de sık sık kullandığınız ofis elektroniği ürünlerini esprili olanlardan seçebilirsiniz. Örneğin, patlıcan şeklindeki bir USB Bellek ile gün içerisinde hem işlerinizi halledebilir, hem de renkli kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.

Gün içerisinde sık sık parayla haşır neşir olanlar için de bir önerimiz olacak. Yalnızca ofiste değil, gittiğiniz her yerde pratik bir şekilde kullanabileceğiniz ve yanınızda taşıyabileceğiniz sahte para kontrol kalemiyle, gündelik hayatınızı da kolaylaştırabilirsiniz. Böylece, gittiğiniz yerlerde aldığınız para üstlerini de kontrol edebilirsiniz.

EEE, OFİSTE İŞLER NASIL GİDİYOR?
Sahte Para Kontrol Kalemi
EEE, OFİSTE İŞLER NASIL GİDİYOR?
USB Çoklayıcı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Siz de bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, ofis hayatınızı daha eğlenceli hale getirin. Böylece çalışma ortamınızla aranızda daha kuvvetli bağlar kurarak sabahları daha mutlu uyanabilir, işinizi daha çok sevebilirsiniz.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK