Sahil Kenarında Kamp Keyfi

Sahil Kenarında Kamp Keyfi

İlkbahar ve yaz mevsimleri kamp severlerin en sevdiği aylar oluyor. Çimler yeşillenip, doğa renklenince yerinde duramayan özgür ruhlu kişiler kamp alanlarını seçmeye başladı bile.

Rotalarını belirleyen kamp severlerin ikinci adımı kamp malzemelerini düzenlemek ve eksiklerini belirlemek oluyor. Biz de Haziran ayı gelmişken sahil kenarları için hazırlık yapmaya başlayan kamp tutkunlarına özel bir yazı hazırladık.

Çadır

Kamp deyince ilk akla gelen malzemelerden olan çadır, çok kapsamlı ve geniş bir konu. Öncelikle kaç kişi olacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Yaz mevsimine uygun ve yeterli genişlikte bir çadırı kamp çantanıza atın ve kamp yapacağınız alanının keyfini çıkarın.

 çadır decathlon 1decathlon çadır (2)decathlon çadır (1)

 

Kamp Çantası ve Sırt Çantası

Kamp çantanızı doldurmadan önce her şeyi düşünmeniz gerekiyor. Yemeği kendiniz mi yapacaksınız yoksa dışarıda mı yiyeceksiniz gibi detay gerektiren soruları kendinize sorup cevabını aldıktan sonra çanta hazırlığına başlayabilirsiniz. 🙂

Çantanın taşıyacağı ağırlığı belirledikten sonra geriye ihtiyaç listesini hazırlamak ve çanta düzenine geçmek kalıyor. Eğer ilk kez kamp yapacaksanız, çanta düzeninin ve yerleşim şeklinin zamanla daha iyi olacağını unutmayın.

kamp çantası decathlon (2)kamp çantası decathlon (3)kamp çantası decathlon (1)

Kamp çantanıza atacağınız küçük bir sırt çantasına, kamp alanında yapacağınız doğa yürüyüşlerinde fazlasıyla ihtiyacınız olacak. Büyük kamp çantanızı her zaman yanınızda taşıyamayabilirsiniz. Doğa yürüyüşünde sırt çantanıza atacağınız su ve atıştırmalıklara ihtiyacınız olabilir.

decathlon sırt çantası (2)decathlon sırt çantası (1)decathlon sırt çantası (3)

 

Mat

Yumuşak bir zemin için olmazsa olmaz malzemelerden biri de mat. Kamp yapacağınız alanın zeminini gitmeden kestiremezsiniz. Bu sebeple rahat bir uyku için yanınıza mutlaka bir mat almalısınız. Mat seçerken kendi boyunuzu ve çadırınızın boyunu baz alabilirsiniz.

mat decathlon (2)mat decathlon (3)mat decathlon (1)

 

Uyku Tulumu

Eğer özel arabanızla kamp yapmayacaksınız, uyku tulumu da olmazsa olmaz kamp malzemeleri arasına giriyor. Kilonuza ve boyunuza uygun bir uyku tulumu edinerek terlemeyi ve üşümeyi engelleyebilirsiniz.

uyku tulumu decathlon (2)uyku tulumu decathlon (3)uyku tulumu decathlon (1)

 

Deniz Malzemeleri

Yazın kampa gidiliyorsa mutlaka denize yakın bir alan seçilir. 🙂 Denize yakın kamp alanlarına giderken sizin de yanınıza almanız gerekenler daha fazla olabilir. Bunların başında tabii ki erkekler için deniz şortu, kadınlar için de mayo ve bikini geliyor.

bikini decathlon 123erkek deniz şortu decathlonmayo decathlon

Dalış sporuyla uğraşıyorsanız, dalış kiti ve diğer malzemelerinizi yanınıza almanızda fayda var. Yüzmek sizin için sadece bir eğlenceyse, su altı keşfi için özel olarak tasarlanan maskeleri yanınıza alabilirsiniz.

su altı keşfi decathlonsu altı kiti decathlonpalet seti decathlon

 

Kamp ve Plaj Oyunları

Sahil kenarında yapılan kamplarda keyifli vakit geçirmek her zaman daha kolay oluyor. Özellikle de kalabalık bir arkadaş grubuyla kamp yapıyorsanız. 🙂 Kendi aranızda eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı olacak bumerang, futbol, voleybol ve sahil tenisi gibi oyunları da yanınıza alabilirsiniz.

kamp oyunları decathlon (1)kamp oyunları decathlon (2)kamp oyunları decathlon (3)
plaj oyunları decathlon (1)plaj oyunları decathlon (3)plaj oyunları decathlon (2)

 

Siz de “Yazın kampa gidilir” ve “Yazın denize girilir” diyorsanız, hemen Decathlon‘a gelin ve yaz gibi olun! 🙂

 

Decathlon’dan yapacağınız 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo fırsatı için, ödeme sayfasında yer alan kupon kodu alanına “vitringez-06” yazmayı unutmayın! 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya!Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK