Smart Casual Tarzın Ana Parçaları

Smart Casual Tarzın Ana Parçaları

Erkek modasının dillerden düşmeyen “Smart Casual” giyim stili tam olarak nasıl olmalı? İş hayatında resmi kıyafetten smart casuala şirketlerin büyük bir kısmı geçti. Beylerin ofis ortamında kullandığı bu tarz aynı zamanda sosyal hayatlarında katıldıkları akşam yemekleri, davet gibi bazı organizasyonlarda tercih ediliyor.

Beyler önce şunu iyi belirtelim. Bu tarzı oluşturabilmek için şıklığınızı ve rahatlığınızı bir arada koruyabilmek çok önemli. “Smart Casual” görünümün temelinde rahatlık olsa da amaç rahat hissederken aynı zamanda iyi ve şık/resmi görünmek. 3 bilinmeyenli denkleme dönüşmeden size Morhipo’nun sayısız seçeneklerinde örneklerle siz biraz ipucu verelim.

Özetle bu stilde giyinmek için: Smart Casual kelime anlamını direk ele alırsak: Önce akıllı bir giyim tarzı seçin sonra da onu rahat bir hale dönüştürün.

Kararsız kaldığınız bir an olursa tavsiyemiz ortamına göre hafif giyinmektense biraz abartılı olmayı tercih etmeniz.

Smart Casual Tarzın Olmazsa Olmazları

Gömlekler

Beyaz, mavi, pembe gibi tek renk, sıradanlaşan gömlek seçimleri sizi klasik bir erkek tarzına yönlendirecektir. Oysa gömlek seçerken genç ve tarz bir smart casual görünüm için dokulu, kendinden desenli, çizgili olan erkek gömleklerini  tercih edebilirsiniz. Böylelikle tüm stilinizde sizi yansıtan bir farklılık olacaktır. Kesimi vücuda oturan fit görünümlü gömlekleri kullanın. Tabi tarzımızın adı casual olduğu için gömlekte klasik bir kravata yer yok!

Smart Casual Erkek Stili - Morhipo & Vitringez 3Smart Casual Erkek Stili - Morhipo & Vitringez 5

Pantolonlar

Smart Casual stil için ideal pantolon cinsinden biri Chinolar. Üzerinize oturan fit, çok dar skinny olmayan kesimleri seçmeye özen gösterin. Renk olarak  lacivert, camel, gri sizi her ortamda kurtaracak kombinler yaratmanızı sağlamaya yeterlidir. Eğer ofisinizde izin varsa ya da gideceğiniz yer kaldıracak bir ortam ise kot pantolon da pantolon cinsine bir alternatif olabilir. Ancak kesinlikle üzerinize oturmalı ve renk koyu olmalı: lacivert,füme gibi. Yıkama yapılmış daha spor görünümlü kotların smart casual tarzda yeri yok.

Smart Casual Erkek Stili - Morhipo & Vitringez 4Smart Casual Erkek Stili - Morhipo & Vitringez 6

Ayakkabılar

Smart Casual stilde erkek ayakkabı modellerinde en çok kullanılan bağcıksız ayakkabı modeli  loafer deri yada süet, püsküllü püskülsüz tercih edilebilir. Ayrıca oxford, derby ya da zımbalı ayakkabılardan birini kullanırsanız smart casual stilin hakkını rahatlıkla vereceksiniz. Bu kullanışlı ayakkabı modellerinin siyah, kahve, lacivert ve taba renklerinden birer tane dolabınıza edinerek  kombinlerinizi kusursuz hale getirmek çok kolay olacak.

Ceketler

Beyler kendi stilinizi yansıtırken ceket ile vurgu yapacaksınız. Size 3 ceket modeli öneriyoruz. Her an elinizin altında olacak, smart casual tarzınızı tamamlayacak modeller: 1- Lacivert blazer ceker 2- Spor tüvit ceket 3-Modern kesim bir fitilli kadife ceket. Kullanacağınız aksesuarlar ile ortaya çıkaracağınız tarzınızı güçlendirecek bu ceketleri her kumaş pantolon ile kullanabilirsiniz. Omuzları, kol ve boy ölçüsü ile ceketinizin üzerinize tam oturmasına dikkat ederek şık bir görünüm yakalamak önceliğiniz olmalı.

Smart Casual Erkek Stili - Morhipo & Vitringez 2Smart Casual Erkek Stili - Morhipo & Vitringez 7Smart Casual Erkek Stili - Morhipo & Vitringez

Aksesuarlar

Smart Casual tarz yaratırken klasik aksesuarlar kullanmaktan kaçının. Genellikle bu tarz giyimde kravat takılmaz ancak isteğe göre farklı model ve desenler ile kombininizi tamamlayan parçalar kullanabilirsiniz. İnce, koton, modern çizgilerde kravatlar genç gösterir. Buna daha spor papyon modelleri de dahil. Kış mevsiminde iseniz kesinlikle atkı kullanmanızı öneririz, tarzınıza tarz katar. Eldiven kullanacaksanız deri eldiven tercih edin. Genel olarak taktığınız kemer ayakkabı rengine uysun. Renkler dokular ve modellerle bir tarz ortaya koyacağınız smart casual stilinde aksesuar olarak ceketinizin cebinde mendil kullanmanızı öneririz. Renkli, desenli mendillerle zevkiniz ortaya çıkacak, bulunduğunuz ortamda parlayacaksınız.

Genel olarak smart casual stil kombinlerinizde zıt renkler kullanırsanız karşı tarafa kararlı ve güçlü bir duruş sergilersiniz. Son dönemde erkek modasını da hakimiyeti altına alan renkler ve Morhipo’nun erkek giyim modelleri ile stilinizde farklılık yaratmak size kalmış!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya!Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK