“Topuklu Ayakkabılar ve Kadınlar” Romanından: Yürümekle Yollar Aşınmaz

“Topuklu Ayakkabılar ve Kadınlar” Romanından: Yürümekle Yollar Aşınmaz

“TOPUKLU AYAKKABILAR VE KADINLAR” ROMANINDAN: YÜRÜMEKLE YOLLAR AŞINMAZ

…ama topuklu ayakkabılar aşınır.

Bazı topuklu ayakkabılar

Sabahtan akşama kadar topuklu ayakkabıyla çalışan kadınlara günaydın. Takım elbise giyenlere, çocuğu olanlara, eşi etrafı dağıtsa da arkasından toplayanlara, “hizmetçin miyim ben senin?”demeyenlere, kayın validesi tarafından ansızın ziyaret edilenlere, araba kullanırken çok dikkatli davrananlara ve bu kadınların yükünü taşıyan bütün ayakkabılara… günaydın.

Bir ayakkabıyı sevmekle başlar her şey…

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

524d90db1d74f-tile “TOPUKLU AYAKKABILAR VE KADINLAR” ROMANINDAN: YÜRÜMEKLE YOLLAR AŞINMAZ

Hayatını iki topuk üzerinde geçirenler zorlansın diye mi bu yollar hep bozuk olur? Ne olurdu sanki dümdüz bir kaldırım, kaldırımın hemen sonunda bir pazar, pazarın sonunda çocuğunuzun kreşi, kreşin sonunda da eviniz olsaydı! Ama olmaz. Yani gerçek dünyada pek mümkün olmayacak rahatlıkta bu cümleler.

Ütopya yolcusu kalmasın!

Çok şey istemiyorsunuz aslında. Aslına bakarsanız hayat, uğruna bu kadar aforizma yazacak kadar da karmaşık değil. Yürüyoruz… Bunun için dolgu ve platform topuklar üretildi mesela.

Üretilmese miydi?

534fd2d5e13f6-tile “TOPUKLU AYAKKABILAR VE KADINLAR” ROMANINDAN: YÜRÜMEKLE YOLLAR AŞINMAZ

Bazı kadınlar

Bugün, yine şık olmak isteyen bazı kadınlar sivri burun ve ince topuklu ayakkabılarla davetlere ya da törenlere gitmeyi tercih etti. Bunun dışında kalanlarsa çoğunlukla arabalarından inmediler. Ya dışındalardı arabalarının ya da içinde…

Güne yeterli enerjiyle başlayanların bazıları ayakkabılarının olduğu raflara uzun uzun baktı… baktı… baktı… ve en sonunda yine platform topuklu ayakkabının rahatlığında karar kıldı.

Kararsızlıktan iyidir, değil mi ama?

524d9171209e8-tile “TOPUKLU AYAKKABILAR VE KADINLAR” ROMANINDAN: YÜRÜMEKLE YOLLAR AŞINMAZ

Başka bir kadın elbisesinin altına çok pahalı ve bütün gününü geçiremeyeceği bir ayakkabı seçti. Bunlar gerçekten iş ayakkabısı değildi, ama ne yapıp edip giymeliydi kadın. Giydi de.

İlk önce ayakkabılarına “iyi akşamlar” dedi, döndü iş arkadaşlarına “iyi akşamlar” dedi. Sonra gitti kendine bir babet aldı.

Hür irade esastır!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK