Bu Ay Moda Dünyasında Neler Var?

Bu Ay Moda Dünyasında Neler Var?

Bu ay moda dünyası hangi haberleri konuşuyor?

1) Erkekler için hayat kurtaran “never say never” dedikleri ve daima diyecekleri, gardroplarında olmak zorunda olan “Diesel slim jean, gömlek ve ceketler”

Araba tamirhanelerinden esinlenerek yolculuğuna başlayan marka, erkeklerin sezon boyu altlarından çıkartmadıkları jeanleri gitgide slimleşen dar kesimleri ile elbette hayat kurtarıcıdır. Eşsizdir, pahalıdır fakat kalite sembolü ve en uzun ömürlü ötesinde kişiye özeldir. Jeani kendi kesiminde bir gömlek ile tamamlayıp üzerine bir de ceket attıkları zaman tamamdır. Londra’da gerçekleşen ön tanıtımda öne çıkan; renk paletinde daha çok doğadan renkler kullanıldığı ve salaşlığıydı. Bence bu sezon yine çok şanslılar. 

diesel3-300x291 2diesel1diesel2

2) Hayatına renk katacak parçalar..                                                                                                                  Bu ay kurumsal imaj ve kimliğinize kaliteli asalet katmaya hazırsanız, ayın tasarımcısı olarak ön plana çıkartacağım Arzu Kaprol’un İlkbahar-Yaz koleksiyonuna göz atmalısınız. Arzu Kaprol avant-garde tasarımcıdır, moda dünyasında global duruşu olmakla beraber sektörde mimardır. Bu sezon mutlaka bu parçalarla fark katın.

arzu kaprol_5      arzu kaprol_2   arzu kaprol_10

 

arzu kaprol_9     arzu kaprol_4      arzu kaprol_8

3) Her mevsim yanınızdan ayırmayacağınız parça.

Ayakkabı fetişizminin tanrısı Christian Louboutin elbette. Kırmızı halıda renklerine çok rastladığımız,  mm’lerini giymek cesaret ve bedende güç ister. Kısa sürede stokları tükenen ve ünlülerin de mutlaka gardroplarında yer alan kıpkırmızı taban ve siyah bir “So Kate – 120 mm” stilletto her mevsim sizi dişi ve dikkat çekici kılacaktır hiç şüphesiz.

christian louboutin-so kate

4) Bakır ton saçta L’oreal Excellence ve buğulu gözlerde yepyeni Note makyaj serisi..

Sofistike bir görüntü ve çekici bir yüz için bu yaz saçlarda L’oreal Excellence bakırı ve billboardlarda dikkatimizi Fotoğrafçı Yönetmen Nihat Odabaşı ile oldukça çeken Note Kozmetik serisi tercih edeceğiz gibi görünüyor. Farkındalığı ön plana çıkartacak ve daha cesur bir güzellikle kışkırtıcı bir stile sahip olun.

l'oreal excellence merve boluğurnote kozmetik

 

l'oreal excellence

5) “Ayın kombini”ne ek kombinler…

Raisa Vanessa                                                                                                                                               Skeleton pul-payetli parçasıyla Ajda Pekkan’ın “Arada Sırada” klibinde çok daha yakından tanıdığımız tasarımcı marka Raisa Vanessa, Mercedes Benz Fashion Week Istanbul defilesinde muhteşem bir koleksiyon hazırlamıştı. Ayın kombinler serisine bu koleksiyonu yerleştirmeden edemeyeceğim.

Raisa-Vanessa1        Raisa-Vanessa2        Raisa-Vanessa3

Raisa-Vanessa4        Raisa-Vanessa5

Lug Von Siga                                                                                                                                               Markanın kreatif direktörlüğünü ve markanın kuruculuğunu üstlenen Gül Ağış, Zadig Voltaire, Maxmara, H&M gibi dünya devi markalarla koleksiyonlarını paylaşan bir yetenek. “Lug Von Siga” adıyla fonetik bir seslendirme yaratan tasarımcının sıra dışı koleksiyonuna erişmelisiniz.

lug von siga 3

6) Ve GALA 2014 şıklarıyla tanışın!                                                                                                                 New York Metropolitan Sanat Müzesi’nde gerçekleşen Costume Institute Gala’sı fırtına gibi esti. Bu yıl derslerini alarak gelmiş celebrity’lerin asla pişti olmaya niyetleri yok gibiydi. Şıklık yarışında moda ile kalplerinin attığını bu kez gerçekten ispatladılar. Kırmızı halıda en çok gözüme çarpan elitlerden birkaçı ise şöyle; Georgia May Jagger cesur Thierry Mugler çizgilerini tercih ederken Sarah Jessica Parker ise Oscar de la Renta ile adeta show yaptı. Karolina Kurkova bu sezonun modasına uydu ve iri çiçek desenli Marchesa’sı ile oldukça enerjik duruyordu. Kristen Wiig ise kendine özgü kontrast çizgisi ve siyahın asaletinin birleştiği Balenciaga’yı taşıdı. Charlize Theron adeta Dior ile sfenks’i andırıyordu. Reese Witherspoon sabun tenine tam oturan Stella McCartney’siyle çok sadeydi. İsteseniz bu kadar parçayı bir araya asla getiremezdiniz.

Kristen Wiig in Balenciaga Karolina Kurkova in Marchesa Georgia May Jagger in Thierry Mugler

7) Chanel bu sezon yeni yüzüne karar verdi : Kristen Stewart                                                               Chanel, “the Métiers d’Art Paris-Dallas” koleksiyonunun tanıtımları için Amerikan kızını canlandıracak olan aktrist Kristen Stewart ile kolları sıvadı. Fotoğraf çekimlerini ise bizzat Karl Lagerfeld’in kendisi üstlendi. İlk kareyi ise size ulaştırmak elbette zevkle bana ait.

chanel

PAYLAŞ
İstanbul Koza Koleji Yabancı Diller bölümünden 2002 yılında mezun olduktan sonra destek bursu ile Amerika’ya The University of Chicago’da İngiliz Dili ve Edebiyatı, Ekonomi Finans çift anadal bölümünde okumak için yola çıktı. Eğitim serüveninin yanında kariyer planlamasını Üst Düzey Yönetici Asistanlığından yana yapan Sevda, modaya merakının haute-couture parçalar tasarlayıp diken annesinin yanında, parmaklarına iğneler batarak dikişle başladığını söylüyor. Modada fotoğraf bakış açısını sosyal medya üzerinde Jean Paul Gaultier Glory Wall sayfasında ön plana taşıyor. Global modanın sadece vitrinlerde ve ünlülerin bedeninde değil sokakta ve insanın kalbinde olduğunun altını çiziyor. Teknoloji’de moda üzerine düzenli yazılar yazmakta ve Independent Fashion Bloggers Community üyesi genç bir blogger.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK