Bu Yıl Bir Tane de Rugan Ayakkabı Alın

Bu Yıl Bir Tane de Rugan Ayakkabı Alın

BU YAZ BİR TANE DE RUGAN AYAKKABI ALIN

Her kıyafetinize kolayca uyum sağlamayacak parçalardan biri de rugan ayakkabıdır. Çekiciliği ve parlaklığıyla alıp hemen giymek, ortamın en şık kadını olmak istersiniz ama eğer doğru kombini yapmadıysanız şık olmak bir yana demode hatta rüküş görünebilirsiniz. Ama yine de duruşu çok güzel değil mi?… Onun için diyorum ki bu yıl ne yapıp edip bir tane de rugan ayakkabı alın.

Hangi kıyafet ile giyeceğimize karar veremiyoruz diye rugan ayakkabı almayacak değiliz elbette. Deri ya da süet ayakkabı ile tamamlayabileceğimiz kombinlerde ruganı da gayet güzel kullanabiliriz. Sadece bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktaları var.

Rugan ayakkabı nasıl ve hangi parçalarla kombinlenir?

Rugan derinin öncelikle ayakkabıya uygun olduğunu söylemem gerekir. Rugan dizüstü çizmelerde, ayakkabıdaki kadar estetik görünmeyebilir. Dizüstü rugan bir çizme yerine bırakın ufak kısımlarında rugan kullanılmış bir bot, rugan bir portföy çantası şıklığınızı tamamlasın.

BU YAZ BİR TANE DE RUGAN AYAKKABI ALIN
Vizon rugan baskılı gizli platformlu ayakkabı
BU YAZ BİR TANE DE RUGAN AYAKKABI ALIN
Pudra rugan sivri burun ayakkabı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu ayrıntılar önemli

Rugan ayakkabı ayak sağlığı için deri kadar faydalı değil. Özellikle hava geçirgenliğinin olmayışı nedeniyle ruganı uzun alışveriş günlerinde değil kısa sürecek davetlerde ve toplantılarda tercih etmeniz daha uygun olur. Bir de ne yaparsanız yapın rugan ayakkabı ilk kullanımda ayağınızın şekline alışana kadar canınızı biraz acıtır.

BU YAZ BİR TANE DE RUGAN AYAKKABI ALIN
Pier Cardin yeşil rugan çanta
BU YAZ BİR TANE DE RUGAN AYAKKABI ALIN
Love Moschino bordo rugan çapraz çanta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugan ayakkabı ve kemer bütünlüğü

Eğer rugan ayakkabılarınız varsa, kemeriniz ya da çantanız da rugan olursa şıklığını tamamlanır. Sadece ayakkabılarınız dikkat çekmez, bakan bir daha bakar önce ayakkabıya sonra kemere ya da çantaya. Düşman değil dostsa önce ayakkabıya değil çanta ya da kemere bakar tabi…

Rugan deri, ceket deri… Ayy deri’liyorum galibaaa

Bir de ruganı başka deri parçalarla kombinlemeyin kızlar çok rica edeceğim. Rugan zaten deri, eğer kıyafetleriniz de deriyse göze hoş görünmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Hatta bu tepeden tırnağa deri kombinini yapan sağa sola, eşe dosta, hiç tanımadığınız birine usulca sokulup: “Bu rugan ayakkabıyla bu deri ceket olmuş mu?” diyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Annemin topuklu ayakkabılarını giymeye başladığımdan beri modayla ilgileniyorum. Straplez badilerimden etek yapıyor ve bir kıyafeti en az üç farklı şekilde kullanabiliyorum. Issız adaya düşsem muhtemelen yanıma en sevdiğim 3 ayakkabımı alırım.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK