14 Adımda Çalışma Odası Dekorasyonu

14 Adımda Çalışma Odası Dekorasyonu

Pek çok kişi evinin bir köşesini çalışma alanı olarak düzenlemek ister ama işe nereden başlayacağını bilemez. Aşağıda size bahsedeceğimiz önerileri uygulayarak çalışma odanızı düzenleyebilir, çalışma alanınızı göz kamaştıran bir keyif köşesine çevirebilirsiniz.

 Çalışma odası dekorasyonuna başlarken;

Çalışma Odası
Çalışma Odası Takımları

1- Öncelikle kendinize şu soruları sorun: Çalışma odanızı ne amaçla ve ne sıklıkla kullanmayı planlıyorsunuz? Odanız faturalarınızı ödeyeceğiniz ve ara sıra bir şeyler yazacağınız bir köşe mi yoksa ev-ofis mi olacak? Düzenlemelerinizi bu sorulara vereceğiniz yanıtlara göre yapın.

 

Çalışma Odası
En Uygun Çalışma Odası Takımları

2- İdeal bir çalışma odası, ergonomik mobilyalarla dekore edilmeli, dikkat dağıtıcı faktörlerden uzak, yaratıcılığı destekleyen bir yere dönüşmeli ve en önemlisi huzurlu bir ortam olmalı. Bilgisayarınızı koyabileceğiniz, fatura işlerinizi halledebileceğiniz, kitabınızı okuyabileceğiniz sessiz bir köşe en ideal yer olur.

 

Çalışma Odası
Çalışma Odası Takımları

3-Evinizdeki alanları dikkatle gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Ne büyüklükte bir çalışma mekanı yaratabileceğinizi düşünün. Bir odayı tamamen bu işleve ayırabileceğiniz gibi, çift işlevli bir mekan yaratabilir; merdiven boşluğunda atıl kalan alanı, mutfak veya oturma odanızdaki sorunlu bölgeleri çalışma alanına çevirmeniz mümkün.

 

Çalışma Odası
Haki Renkli Çalışma Masası

4-Doğayı içeriye taşımayı ihmal etmeyin! Çalışma odanızda uzun saatler geçiriyorsanız ve yeşillere yönelen bir pencereniz varsa, masanızı pencerenize göre konumlandırmanız en doğrusu. Böyle bir şansınız yoksa, duvara büyükçe bir tabiat fotoğrafı asın, odada ne olursa olsun bitkilere yer verin. Unutmayın; çalışmak stresli değil, keyifli bir aktiviteye dönüşmeli.

 

Çalışma Odası
Çalışma Masası Takımları

5- Önceliği çalışma alanlarının en önemli elemanı olan masaya verin. Çok dağınıklığınız varsa, bol çekmeceli bir masa kullanmanızda fayda var. Ama hareket edebilen bir sandalyeye sahipseniz, size tavsiyem; tek tarafında çekmece olan modellere yönelmeniz ya da tekerlekli bir çekmeceyi masa çeperlerinizin dışında bir yerlerde konumlandırmanız.

 

Çalışma Odası
Kullanışlı Çalışma Odası Takımı

6- Yerinizin sınırlı bir alan olması çok önemli değil. Entegre bir masa, bol raf ve çekmece işinizi kolaylaştıracak.

 

Çalışma Odası
En Uygun Çalışma Masası Takımları

7-  Ergonomik bir sandalye tercih etmeyi sakın unutmayın! Ergonomik olmayan sandalyeler size fiziksel ve ruhsal açıdan zarar verebilir. Amaç çalışmanızdan daha fazla verim alabilmek olduğuna göre, rahat ve sırtı destekleyen sandalyeler tercih edin. Evinizde zaten var olan bir masa ve sandalyeyi çalışma amaçlı kullanmayın!

 

Çalışma Odası
Kız Çocuk Çalışma Odası Takımı

8- Gençler ve çocuklar için düzenlenen çalışma odalarının, ideal kullanıma ve zaman içinde yapılacak değişikliklere (ekleme veya çıkarmalar) uygun olması gerektiği düşünülünce, en pratik ve işlevsel çözüm olan modüler mobilya sistemlerine yönelmeniz.

 

Çalışma Odası
Çalışma Odası Modelleri

9- Eğer bir ev-ofis planlıyorsanız, bilgisayarınız için ayırdığınız kısıtlı bir alandan çok daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Mesela dijital içerik ya da içerik pazarlama konusunda çalışıyorsanız alanınızda mutlaka kitaplık olmalı. Çünkü içerik yaratırken her zaman kitaplara ya da dergilere ihtiyaç duyarsınız.

 

Çalışma Odası
Şık Tasarım Çalışma Masası Modelleri

10- Çalışma alanınızda rahat bir oturma elemanına yer verebilirsiniz. Sevdiğiniz bazı küçük dekoratif parçaları gözünüzün önünde sergileyebilir, dinlenirken bu görüntünün keyfini çıkarabilirsiniz. Okuma aktivitesi de böyle bir ortamda daha çekici bir hale gelir.

 

Çalışma Odası
Çalışma Odası Takımları

11- Eğer ev-ofisinizde birilerini ağırlayacaksanız, şık birkaç sandalyenizin ve küçük bir toplantı masanızın olmasında büyük fayda var.

 

Çalışma Odası
En Şık Çalışma Masası ve Odası

12- Çalışma köşelerinin en büyük sorunu dağınıklıktır. Masada çalışırken size gerekli eşyaların bir listesini çıkarıp, onlara daha rahat ulaşabilecek şekilde bir düzenleme yapın. Kolay açılır çekmeceli ünitelere yönelin.

 

Çalışma Odası
Çalışma Masası Takımları

13- Kırtasiye malzemeleri, dosya, kitap, defter gibi eşyaların toparlanması için dolap, klasör ve saklama kutuları kullanın. İstediğiniz şeyi kolaylıkla görebilmek adına şeffaf kutular iyi seçim. Oda duvarlarınızın düzensiz çıkıntılarını CD’leri yerleştirmek için değerlendirebilir, bir duvarı boylu boyunca kitap rafınız için ayırabilirsiniz.

 

Çalışma Odası
En Modern Çalışma Odası

14- Çalışma odasının aydınlatması önemli bir tasarım unsuru. Mümkünse çalışma odanız bir ya da birkaç pencereli bir mekan olsun. Bu size bol ışık ve havalandırma kolaylığı sağlar.

Ev dekorasyonunuzu Koçtaş kalitesiyle sunulan ürünlerle tamamlamak isterseniz, ayakkabılık, gardırop, TV ünitesi, yatak odası takımları, kitaplık, çalışma masası ve sandalyeleri, raf, takı dolapları, tabure, mutfak masası, ofis ve çalışma masası, çok amaçlı dolap, TV sehpası, karyola, komodin, portmanto ve askılık, zigon sehpa, şifonyer, sandalye ve yatak tasarımlarını Koçtaş ev dekorasyonu kategorisinde binlerce en uygun fiyattaki ürünlere ulaşabilir satın alabilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK