Erkek Laptop Çantası

Erkek Laptop Çantası 2 farklı mağazada 23 ürün bulundu.
Marka
  • (3)
  • (6)
  • (1)
  • (1)
  • (3)
  • (2)
  • (1)
  • (3)
  • (1)
  • (2)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Samsonite
Samsonite Guard IT Çekçekli Siyah Notebook Çantası (88U-09-008) 475,08 TL
Kale Kilit
Kale Kilit, Motorlu Laptop Kasası BYKD2C30100 , Kasalar 699,90 TL
Case Logic
CaseLogic CA.ANC317 17" Siyah Notebook Çantası 181,69 TL
Classone
Classone TL1700 17" Siyah Notebook Çantası 64,90 TL
Yaygan
Yaygan Sırt Çanta 34*48*18 Cm (17'' Laptop Taşınabilir) 43,65 TL
Case Logic
Case Logic CA.DLC115 15.6" Siyah Notebook Çantası 181,70 TL
Classone
Classone UL166 13"-15.6" Ultracase Pembe Ultrabook & Notebook Çantası - Pembe 68,45 TL
M&W
M&W NB E-500 Prestij 15.6" Siyah Notebook Çantası + MW Optik Kablolu Mouse Hediye 107,11 TL
Yaygan
Yaygan Sırt Çanta 34*48*18 cm (17'' Laptop Taşınabilir) 43,65 TL
Hex
Hex HX1467 Camo 13`` Tote MacBook Pro Notebook Çantası 80,00 TL
Classone
Classone UL162 15,6" Uyumlu Ultracase Kırmızı Notebook Çantası 68,44 TL
Classone
Classone UL160 13"-15.6" Ultracase Siyah Ultrabook & Notebook Çantası - Siyah 68,45 TL
Classone
Classone TL1300 Siyah 13" Notebook Çantası - Siyah 95,80 TL
Case Logic
CaseLogic CA.ANC316 15,6" Siyah Notebook Çantası 151,70 TL
Samsonite
Samsonite Vectura 13.3" Slim Bailhandle Gri Notebook Çantası (39V-08-004) 265,62 TL
Classone
Classone UL164 13"-15.6" Ultracase Gri Ultrabook & Notebook Çantası - Gri 68,45 TL
Samsonite
Samsonite 12.1” Network2 Kırmızı Notebook Çantası (41U-00-002) 176,70 TL
Lizer
Lizer 7022 15.6" Messanger Notebook Çantası - Siyah 49,54 TL
Lizer
Lizer 1010-1 15.6" Siyah Notebook Çantası 39,54 TL
Lizer
Lizer 8059 15.4" Notebook Çantası - Siyah 111,70 TL
M&W
M&W Rainbow NB-1510-S 15.6" Siyah Notebook Çantası 25,43 TL
Port
Port 140377 Berlin II Skin 13.3"-14" Kırmızı Notebook Çantası 89,90 TL
Sony
Sony Vaio 15.5" Siyah Messenger Notebook Çantası (SVONM070AP) 109,00 TL

 

Teknoloji ve Modanın Kesişimi: Laptop Çantaları

 

 Telefon icat edildiğinde dönemin Amerikan başkanı ''Müthiş bir icat, fakat kim kullanacak?'' diyerek vizyon eksikliği konusunda tarihe geçmiştir. Evet dünya değişiyor ve yeni gün hayatımıza yeni aletler giriyor ve onlar olmadan yaşayamayacağımız kadar önemli hale geliyor. Laptoplar ya da kişisel bilgisayarlar konusunda da durum aynen böyle. Bundan 15 sene önce de bilgisayar alışıldık ve en azından iş yaşamı için gerekli bir aletti fakat bugünkü gibi hane başına birden fazla bilgisayar düşmüyor, kişisel bir eşya olarak görülmüyordu. Laptoplar ilk çıktığında bir hayli lüks, sadece çok önemli işadamlarının sahip olmayı düşünebileceği bir teknolojik aletti. Hem lüks olmasa ne fark eder, kim her an elinin altında bir bilgisayara ihtiyaç duyacak, bir de onu oradan oraya taşıyacaktı ki! Tarihi size baştan anlatmaya gerek yok, bugün laptoplar hayatımızda müthiş derecede önemli aletler. Laptoplarımızı evimizde, işyerimizde duvarlar arkasında kullanmakla kalmıyor, hemen her an yanımızda taşımak istiyoruz. Birkaç günden uzun sürecek bir seyahate çıkarken, bir toplantıya giderken bilgisayarlarımızı yanımıza almak farz oldu. Aynı zamanda, iş yaşamını taşınabilir bilgisayar üzerine kuranlarımız da yok değil. Kişisel bilgisayarların varlığı yeni yaşam ve çalışma tarzları yarattı. Bugün evinden, serbest zamanlı ve mekanlı çalışılabilen onlarca meslek çeşidi mevcut. Freelance ya da serbest çalışma tarzlarında iş yapan kişiler makinelerini aldıkları gibi çayı kahvesi bol bir kafeye gidip büyük bir konfor ile çalışabiliyorlar. Tabi aynı durum öğrenciler için de geçerli.

 

 Laptoplar bizim doğal uzantımız haline geldiğinde, laptop çantaları da doğal olarak ihtiyaç listemizin önemli maddeleri arasına girdi. Çanta taşımayı sevmeyen beyler için de gönül rahatlığı ile çanta taşımak için bahane oldu diyebiliriz! Erkekler teknolojiye kadınlardan daha düşkün oldukları için, laptop çantaları aynı zamanda bilgisayar konusundaki ilgilerini, bilgilerini gösteren bir aksesuar haline geldi. Laptop çantasının erkeği kadını olmaz gibi gözükse de, günümüzde o kadar farklı tarzda, renkte, modelde laptop çantası üretilmeye başladı ki; fonksiyon amaçlı kullanılmanın çok daha ötesine geçip, modanın bir kategorisi haline geldiler.

 

 Peki baylar, laptop çantası alırken nelere dikkat edeceğimizi biliyor muyuz? Yoksa gelişigüzel seçim yapıp, kaderimize mi teslim oluyoruz?  Haydi gelin size laptop çantaları hakkında bazı temel bilgileri verelim ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini işaret edelim.

 

 

Laptop Çantası Çeşitleri

 

Omuzdan Askılı Laptop Çantaları: En sık karşılaştığımız laptop çantası çeşididir. Postacı çantası tarzında omuzdan çapraz veya dik şekilde inecek şekilde kullanılırlar. Bugün çoğu laptop çantası omuzdan askılıdır. Hafif ağırlıkta, küçük ya da orta boyutta kişisel bilgisayarlar için idealdir. Eğer çok ağır bir bilgisayar taşıyacaksanız uygun olmayabilir. Genelde birden fazla gözleri olur ve dosya, evrak yerleştirmeye uygundurlar.  Oldukça stil, modaya uygun çeşitlerine rastlamak mümkündür.

 

Sırta Asılan Laptop Çantaları: İkinci en popüler laptop çanta modelleridir.  Özellikle öğrenciler arasında kullanımı oldukça yaygındır. Dışarıdan bakıldığında sıradan bir sırt çantasından ayırt edilmesi çok zor olabilir. Ama içerisinde bilgisayarı yerleştirmek için korumalı özel bir bölüm vardır. Ağırlığı iki omuz arasında dağıttığı için daha büyük makineleri taşırken veya uzun dönemli seyahat ederken oldukça sağlıklıdır. Aynı zamanda motosiklet, bisiklet gibi araçlar ile seyahat eden kişiler için de en uygun laptop çantası modeli bu modellerdir.

 

Elde Taşınan Laptop Çantaları: Bunlar sapları vasıtası ile elde taşınırlar veya bazılarının hiç sapları da olmayabilir. Hatta, bu kategoride yer alan laptop çantalarının bazıları taşınmak için bile olmayabilir. Kılıf formunda, laptop'u korumak amaçlı da kullanılabilirler. Veya eğer spor çantası, bavul vb. daha büyük bir çantanın içerisinde bilgisayarınızı taşıyacaksanız sapsız modelleri sadece koruma fonksiyonları için tercih edebilirsiniz. Bu kategorideki çanta modellerinin malzemeleri çok çeşitli olabilir. Kalın, plastik malzemeden olabileceği gibi çok daha ince, esnek ve yumuşak malzemelerden de üretilen çeşitleri mevcuttur.

 

Çekçekli Laptop Çantaları: Bunlar tıpkı çekçekli bavul mantığında işlev görürler. Çok sık olarak tercih edilmeseler de bazı durumlar için oldukça kullanışlıdırlar. Bilgisayarınız eğer çok büyük ve ağır ise veya uzun bir seyahate çıkıyorsanız bu tip laptop çantaları hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Genelde sadece laptop taşımaya değil daha başka malzemeleri de yerleştirmeye uygun büyüklükte üretilirler.

 

 

Laptop Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

1- Bilgisayarımızın Modeli!

 

 Alacağımız modelin her şeyden önce taşıyacağımız laptop' a ölçü olarak uygun olması gerekir. Bugün piyasadaki pek çok laptop çantasının etiketinde hangi markalar ve modeller için uygun olduğu yazmaktadır. Ama bu etiketleri okurken dikkatli olmak gerekir. Bilgisayarların pek çok alt serisi, alt modeli vardır. Ayrıca bilgisayarın ölçülerinin etiketteki birimleri de üretiliği ülkeden ülkeye göre değişkenlik gösterebilir. Bilgisayarın ölçüsü için genelde Amerikan uzunluk ölçü birimi olan 'inch' kullanılmaktadır. Bir İnch yaklaşık 2,5 santime denk gelir. Dolayısı ile ölçü uygunluğunu gözetirken aynı birimlerden bahsettiğinizden emin olmanız gerekir.

 

2- Dayanıklılık!

 

 Taşıyacağınız aletin oldukça hassas bir elektronik cihaz olduğunu aklınızda tutmalısınız. Kırılan bir laptop ekranının maliyeti hiç de az değildir! Çantanın dış malzemesinin taşırken meydana gelebilecek hafif darbelere karşı bilgisayarı taşıyabilecek kalınlıkta ve dayanıklılıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda, yağmur ya da kar yağdığında da en azından belirli bir süre su ile temas etmeyecek bir malzemeden olmasına çalışın. İç malzemesinin ise çok daha yumuşak olması ve dış darbelere karşı makinenizi koruyacak kalınlıkta yastıkları olması gerekir.

 

3-Askıların Sağlamlığı!

 

 Bu konu da, çantanın dayanıklılığı kadar önemli bir noktadır. Laptop çantasının askılarının bilgisayarınızı taşıyabilecek kalınlıkta olması gerekir. Aynı zamanda, portatif askıların çantaya çok sağlam bir şekilde monte edilebildiğinden, herhangi bir kayma olmadan sabit durabilmeleri önemlidir. Eğer ki laptop çantamızın askıları yeterince sağlam değilse her an laptopumuzu yerle yeksan vaziyette bulabiliriz. Bu durum onarımı zor ya da imkansız sonuçlara yol açabilir.

 

4- Kullanım Amacı!

 

 Laptop çantamızı nereye giderken kullanacağız, başka hangi eşyaları laptop çantamızda taşıyacağız? Bu soruların cevabı model seçiminden önemlidir. Sırf modelini beğendik ve bizim bilgisayarımıza ölçü olarak uygun diye bir laptop çantasını almayız. Bazı çantalarda sadece bilgisayarınızı taşıyacak kadar yer vardır, diğerlerinde ise kitaplarınız, dosyalarınız, kişisel eşyalar, bilgisayar aksesuarlarınız için de yer vardır. Tam olarak neye ihtiyacınızız olduğunu belirleyerek size uygun olan laptop çantası modelini seçmelisiniz.

 

5- Stil!

 

 Laptop çantaları artık diğer çantalar gibi bir moda aksesuarı olarak görülüyorlar ve oldukça farklı seçenekte satışa sunuluyorlar. Seçeceğimiz çantayı sevmemiz önemli. Fakat bunun yanında kullanım amacımıza göre bir stilde olması da önemli. Örneğin iş hayatında kullanacaksınız renkli, desenli bir model uygun olamayabilir. Ama tabi bu ne tür bir iş yaptığınıza, hangi sektörde çalıştığınıza göre değişkenlik de gösterebilir.  Günlük hayatta kullanacaksanız kendinizi düz ve klasik modeller ile kısıtlamak zorunda değilsiniz. Sitemizde Beymen Club, Case Logic, Lizer, Pascal Classci & Polo, Samsonite, Yaygan ve U.S. Polo gibi birbirinden prestijli markaların laptop çanta modelleri farklı fiyat aralıklarında keşfedilmeyi bekliyor.

 

Erkek Laptop Çantası Fiyatları

 

Haydi beyler, teknoloji sizin işiniz! Şimdi onu dış görüşünüze yansıtmakta da ustalığınızı gösterin!