Çarşamba, Perşembe, Cuma, Alışveriş, Pazar

Çarşamba, Perşembe, Cuma, Alışveriş, Pazar

ÇARŞAMBA, PERŞEMBE, CUMA, ALIŞVERİŞ, PAZAR

Çalışanlar için pazar günü, 48 saat olmayışıyla içimizde kırgınlıklar yaşatan, yine de biz kadınlar tarafından bir toka, babet, sandalet ya da hiç olmadı birkaç aksesuar için çıkıp alışveriş yapılan bir gündür. Cumartesi ise cumadan sonra geldiği için sevilir. Ama çalışan kadınlar için cuma günü, dünyanın en güzel günüdür. Planlar ve alışverişler yapılır, yazlığa kaçılır, üzerine kitaplar yazılır, şarkılar bestelenir; öyle bir gündür cuma.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

ÇARŞAMBA, PERŞEMBE, CUMA, ALIŞVERİŞ, PAZAR 5257b8082c8cd-tile

Alışveriş ve tatilin habercisi Cuma!

Çalışan kadınlar cuma gününün anlamını çok iyi bilir. Hatta birçok ofiste birbirine benzeyen “cuma günü karakterleri” vardır. Bunlardan biri “hafta sonu yazlığa kaçıcam şekerim”cilerdir. Çoğunlukla gitmezler. Vurguyu hafta sonuna değil yazlığa yaparlar. Muhtemelen lüks bir alışveriş merkezinde ayakkabı, etek, bluz denerken ya da indirimli bir elbise alırken görünürler.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

531dbd47dc79e-tile ÇARŞAMBA, PERŞEMBE, CUMA, ALIŞVERİŞ, PAZAR

Cuma sabahtan başlayarak yaklaşık on, on beş kez “Ay çok yoruldum. Hafta sonu gelse de dinlensem”cilerden gına gelir. Siz söylemeyince yorulmadığınızı düşünürler. Hafta sonu için muhtemelen planları vardır. Sizi davet etmek istemediğinden yorgun olduklarını ve 48 saat boyunca uyuyacaklarına inanmanızı beklerler.

Hafta içi ofiste görmek yetmiyormuş gibi, “hafta sonu bir yerlerde kahve içelim mi”ciler de vardır. Bir kahvenin içim süresi yaklaşık yirmi dakika olduğunu hesap edersek, geri kalan üç saatte dedikodu yapılacaktır.

Cuma günü mesai bitimine yakın “ben hafta sonu çalışacağım”cıların tavrıysa yazlıkçılardan farklı değildir. Siz onları çalışıyor zannettiğiniz an, alışveriş merkezinde kolye, küpe yüzük gibi aksesuarlar alırken görebilirsiniz.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

534cb076ea964-tile ÇARŞAMBA, PERŞEMBE, CUMA, ALIŞVERİŞ, PAZAR

Ama tüm bunlara rağmen haftayı hafta sonuna bağlayan gün olduğu için çalışan kadınlar cuma gününü diğer günlerden daha mı çok seviyor, ne?

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK