Kadın Çantalarının İçinde Ne Var?

Kadın Çantalarının İçinde Ne Var?

ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM OLARAK KADIN ÇANTALARININ İÇERİĞİ

Kadınların çantası çok bilinmeyenli bir denklem gibidir, çözmesi zor… Görenler rahatlıkla “İçinde bir ben yokum” diyebilir. Kadınlar istedikleri kadar “çantamda pek fazla şey taşımayı sevmiyorum” deseler de o çanta içindekilerle her zaman acil eylem planına uygundur. İhtiyacınız olan her şeyi hatta olmayanları da çanta içinde bulmanız mümkündür. Bu nedenle kadınlar çanta konusunda hep aynı cümlelere maruz kalır:

“O çantaya nasıl sığdırıyorsun o kadar şeyi…”

 

Her şeyden önce erkeklerin kadınların yanında taşıdıkları kocaman çantaları anlamaları mümkün değildir. Onlar cüzdan ve telefonla günler geçirebilir. Onlar için taşınması gereksiz olan bir şey, eğer bir kadının çantasında bulunuyorsa erkeklerin buna bir anlam yüklemeye çalışmaması gerekir, çünkü anlamaları mümkün olmayabilir.

Oysa ki kadınların çantasında taşdığı her şey önemli bir ihtiyaca cevap verir. İşte kadınların çantalarında bulunan vazgeçilmez eşyalar…

Cüzdan

Özellikle alışverişe çıkan bir kadının çantasının vazgeçilmezi cüzdandır. Bu her kadın çantasının ortak özelliğidir. Kimi cüzdanlar çantada çok yer kaplamasın diye küçük seçilirken bazıları da çanta içinde çanta gibidir. Ama onlarda da mutlaka ihtiyaç olan şeyler bulunur. Sizin anneniz hiç cüzdanından yara bandı ya da şeker çıkarmadı mı yoksa?

ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM OLARAK KADIN ÇANTALARININ İÇERİĞİ
Michael Kors pembe çanta
ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM OLARAK KADIN ÇANTALARININ İÇERİĞİ
Beyaz çanta

 

 

Olmazsa olmazımız ayna

Eğer bir kadın “Nasıl görünüyorum?” diye düşünerek yolda yürürken araba camlarına bakıp içindekilerle göz göze gelmek istemiyorsa çantasında mutlaka ayna taşır. Rüzgardan bozulan saçını düzeltir, akmış olan rimelini düzeltir ama ayna hemen hemen her kadın çantasında kendine özel bir yer bulur.

Makyaj çantasız çıkan bir kadına daha rastlanmadı

Çoğu kadın gün içinde mutlaka makyajını tazelemek ister. Yemek sonrası silinen rujunu yenilemek bu arada gün içinde yaşadığı stresten uzaklaşmak için kendine kısacık bir zaman ayırmak için makyaj tazeleme izni alır. Bu yüzden makyaj yaparak canlanmak, yenilenmek ve kendini güzel hissetmek bir kadın için çok ama çok önemlidir.

Alooo Serpil telefonum yok!

Sosyal medyayı, trendleri, ailesini ve arkadaşlarını sürekli takip etmek isteyen ya da onlarla haberleşmek isteyen, diğer taraftan da iş hayatından uzak kalmak istemeyen kadınların en yakın arkadaşı elbette ki telefonlardır. Bu nedenle telefonlar çantaların vazgeçilmezlerinden biridir.

Şarj cihazı olmaz mı?

Kimi zaman çalışma masasında unutulsa da telefonu en yakın arkadaşı olan kadınların her an her yerde şarj cihazına ihtiyaç duymaları da son derece doğal.

ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM OLARAK KADIN ÇANTALARININ İÇERİĞİ
Bordo bayan çanta
ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM OLARAK KADIN ÇANTALARININ İÇERİĞİ
Vizon kol çanta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tel toka hayat kurtarıyor

Gün içinde oradan oraya koşuştururken saçlarımızın sabah evden çıkarkenki havalı hali akşama kadar bizimle birlikte olmayabiliyor. Topuzumuz düşüyor, sımsıkı topladığımız at kuyruğundan birkaç yaramaz saç teli isyan ediyor. Biz de hemen çantamızın kuytu köşelerine uzanarak bir sihirbaz gibi tel tokalarımıza ulaşıyoruz.

El kremi

Her zaman evimizdeki bol nemlendiricili ve mis gibi kokan sıvı sabunları bulamıyoruz. Bu nedenle hem elimizi yıkadıktan sonra yumuşatmak hem de soğuk havalarda çatlamasını önlemek için  el kremleri de çantalarda yer alan ürünlerden biri.

Cımbız

Gözüne istenmeyen tüy takılan bir kadının o tüyden kurtulmadan rahat etmesi mümkün olmaz. Bu nedenle kadınların çantasında muhakkak bir cımbız bulunur.

Bunun dışında bir kadının çantasında ıslak mendil, anahtar, kağıt mendil, törpü, oje, yedek ince çorap, su, not defteri, kalem, ped, tablet bilgisayar, yağmur yağarsa diye yağmurluk, gözlük, sıcaktan erimiş çikolata, sakız ve daha aklınıza gelmeyecek onlarca şey onlara ihtiyaç duyulacak anı bekler durur…

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK