Colour Fit İle Renk Atölyesi Maceram

Colour Fit İle Renk Atölyesi Maceram

Sana Hangi Renkler Yakışır hiç düşündün mü ?:-)

Geçtiğimiz ay bir Cumartesi günü, ki hatta tam 14 Aralık’a tekabül ediyordu, ikizlerle beraber çok yoğun bir gündemimiz vardı! Sabah erkenden daha bir gece önce doğmuş olan Hande’nin kızını ve tabii ki Hande’yi görmek için Memorial Hastanesi’ne gittik, yeni doğmuş Zeynep Karin’in mis gibi kokusunu içimize çektik, ikizler heyecan içinde onu izlediler, zira onlar yaşıtlarına bile bebek dedikleri için bu bebek onların standartlarının epey bir altında, küçücüktü.

Ziyaretin kısası makbul dedik ve soluğu benim ofisin yanındaki kuaförümde aldık. Çünkü, neredeyse aylardır saçlarını kısaltmaya ikna etmeye çalıştığımız (anne, baba, öğretmen, annane, babaanne, hala ve dede olarak) oğlum Mert, nihayet saçlarını kestirebileceğine yönelik imada bulundu, anne kaçırır mı hiç? Hemen gittik, hem Defne hem de Mert’in saçlarını kısalttık. Bu arada benim ofis Harbiye’de olduğundan haftada iki üç gün uğradığım kuaförüm de Harbiye’de… O gün tesadüfen Harbiye Lütfü Kırdar’da bir de Anne Bebek Çocuk Fuarı vardı, oraya da götürmek istedim ikizleri ama tek başımaydım, bakıcıları evdeydi… Amaaaaan ne kadar zor olabilir ki diye düşündüm ve kendimizi fuarda bulduk birden bire. İlk başlarda her şey gayet güzeldi, ta ki biz elimizdeki paltolar, fuarda dağıtılmış torbalar, şekerler ve sair eşyalarla beraber Pepee’nin peşine düşene kadar… Meğer Pepee’cik biz gitmeden hemen önce sahne almış ve çocuklarla fotoğraf çektirip ortadan çekilmiş… Şirinler orada, Uzun Kuyruk orada, Ayaz orada ama ı-ıhhhh biz Pepee’yi de görmek isteriz diye tutturdu benimkiler.

screenshot-by-nimbus (3)

Neyse o arada Vitringez’in standı, hani derler ya Hızır gibi yetişti. Çok güzel bir çanta boyama atölyesi vardı çocuklar için ve bizimkiler de orada oturdular çanta boyadılar, ama ne boyama 🙂  Bu arada o haftasonu o aktiviteye katılanlar arasında bir çekiliş yapılacak ve kazananlar (bu çekiliş cefakar anneler için yapılacak bir çekilişti bu arada) bir renk atölyesi katılım şansı yakalayacaktı. Benim bu çekiliş, kumar, yatırım ve sair konularındaki şansım etrafımdakilerce bilinir, eğer mesela kazara ben döviz filan almışsam elinde döviz olan herkesin satması lazım çünkü büyük ihtimalle ben aldıktan sonra döviz yerlerde sürünecektir!:) Ama bu sefer farklı oldu, twitter’dan bir öğrendim ki renk atölyesini kazananlardan biri benmisimmmmm 🙂 Açıkçası o gün tek başıma ikizleri orada idare etmekten o kadar yorulmuştum ki bu ödülü hak ettim dedim içimden, Allah biliyor ya!

Oya Komar - Renk Atölyesi
Oya Komar – Renk Atölyesi

 

Renk Atölyesi Maceram

Bu ödülü kazandıktan hemen sonra Vitringez ekibi benimle bağlantıya geçti ve atölye tarihini ve saatini kararlaştırdık. 10 Ocak saat 2’de vitringez’in güzel ofisinde güzel insanlarının yanındaydım ve renk danışmanı Kişisel renk danışmanlığının Türkiye’deki öncüsü Oya Komar ‘ da güler yüzüyle orada bekliyordu.

Adsız

Biraz sohbetten sonra saçlarımı ve ön tarafımı beyaz bir örtüyle kapladık ve Oya’nın yanında getirdiği kumaşları tenime yaklaştırıp renklerin insanı nasıl yaşlı veya genç, diri ya da soluk gösterebileceğine bizzat tanıklık ettik. Mesela bazı renkler bakışlarıma bile canlılık getirirken, bazıları göz altımı mor gösteriyordu!!!

IMG_2675

Oya’nın atölyeden sonra bana gönderdiği renk analiz raporundan birkaç bilgi:

Renk Profiliniz  (benim ki:))

Parlak/Net/Canlı

Koyu/Medium /yoğun

Soğuk/ mavi-pembe alt tonlu

Genel görünümünüz diğer gruplarla kıyaslandığında, daha kuvvetli ve etkileyicidir, otoriter algılanır.

Kış renkleri

BEYAZ: Saf beyaz koton, keten, saten vb. Beyaz yün yeterince beyaz değildir.- ancak lambswool

bir kazak siyah ve kırmızıyla giyildiğinde kullanılabilir. Bununla birlikte beyaz yün etek,palto, ceket ya da takım elbise almayın, çünkü bu beyazlar gömleğinizdeki optik beyazla tutmaz.

SİYAH: tek siyah giyebilen mevsimsiniz

GRİ: En koyu kömür grisinden en açık gümüş griye tüm net griler. (En uçuk naturel KIŞ renkleridir)

KAHVERENGİ: kahverengine en yakın renginiz vizondur

TURKUAZ: Gerçek bir türkuaz olmamakla birlikte, mavisi baskındır.

MAVİ: Mavi en koyu lacivertten ve parlak laciverte kadar kullanılabilir ancak daha açık maviler uygun değildir.

MOR: maviye çalan morlar

PEMBE: solgun olmamalıdırlar

SARI: keskin asit damlamış limon

YEŞİL: Keskin ve parlak yeşiller ve içinde mavi dokunuş bulunan koyu çam yeşili

KIRMIZI: Mükemmel bir KIŞ rengidir – içinde turuncu dokunuş olan kırmızıları kullanmayın.

AÇIK RENKLER: Solgun ve pastel renklerden kaçının, açık renklerinizi keskin ya da buzlu olarak tanımlamak gerekir. Beyaza alternatifinizdir.

Kaçının!

Solgun renklerden ve mat malzemelerden kaçının. Sizi sönükleştirecektir.

Sıcak (sarısı baskın) renklerden kaçının. Sizi hasta gösterecektir.

Ben zaten halihazırda çok sık kullandığım renklerin benim rengim olduğunu, ve mesela bir yıl önce almama ragmen gardrobumda giymeden duran 2 takım elbiseyi neden giymediğimi bu atölye sonrasında çok net anladım. Bundan sonra gardrobuma hangi renkleri alacağımı, hangi renklerin beni iyi gösterdiğini öğrendim, sahi, sizin renkleriniz neler, hiç düşündünüz mü?

Bu müthiş danışmanlıktan yararlanmak için hemen www.colourfit.com adresini ziyaret edin, Oya ile bu harika deneyimi siz de yaşayın:)

PAYLAŞ
Avukat, ikiz annesi, Bir Dilek Tut Derneği ve GYIAD (Genc Yönetici ve İş Adamları Derneği) Genel Sekreteri, çok seyahat eder, çok okur, çok konuşur, müzik ve sinema aşığı :)

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK