Doctor Who Modası

Doctor Who Modası

İlk olarak 1963 yılında BBC’nin  izleyiciyle buluşturduğu, tarihin en uzun soluklu bilim kurgu serisi Doctor Who modası ile yayına girdiği tarihten beri İngiliz erkeklerinin klas tarzını dünyayla buluşturuyor 🙂

12 doktorumuzu da incelemek niyetinde değilim tabi ki. Rejenerasyon harikası ve günümüze rolleri  kadar stilleriyle de imza atan 9, 10 ve 11. Doktorlarımızın stilleri hep farklı ama delilikleri aynı 🙂

Neymiş bu Doctor Who modası?

ninth-doctor-christopher_eccleston-5

9. Doktor Christopher  Eccleston 3 numara saçları, deri ceketi ve kotlarıyla serseri zaman lordunun ruhunu yansıtıyordu. V yaka tişörtleriyle casual tarzını tamamlayan doktor, Dalek’lerle savaşmak için rahat olması gerektiğini biliyordu!

Doctor Who: The Doctors Revisited: Episode 09

10. Doktor David Tennant tam bir İngiliz rüyası. İster 1820’lerde uzaylılarla savaşsın ister uzak gelecekte bilinmeyen bir galaksiye şeytanı alt etsin, David hiçbir zaman takım elbisenin şıklığından vazgeçmedi. Lacivert veya kahverengi ama çoğunlukla dikey ince çizgili takımları, kemik çerçeve gözlükleri ve Converse’leriyle “Hipster “ ve “Geek” akımına yepyeni bir boyut getirdi.

promo2 docs4

11. Doktor Matt Smith “Bow Ties Are Cool” der  Cyberman’lere.  River Song’un eşi ve biricik kurbanı Matt pantolon askısı ve papyonu yeniden podyuma taşıdı.  İster inanın ister inanmayın, Matt Smith’i izledikten sonra “pantolon askısına ihtiyacım var” diyeceksin. Tardis gibi havalı bir araca Doktor gibi havalı  bir sürücü yakışır:)

 

Matt Smith - full shots

 

Ne dersiniz beyler, Doctor Who modası Türkiye’yi de etkisi altına alır mı?

PAYLAŞ
Dijital vortex, klişe tutkunu - yazan ama çizemeyen bol kedili ve kahveli sıradan kadın kişi. Müzik ile ciddi moda ile tek gecelik düşünüyorum.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK