Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj diye genellemeden uzakta kalıp, doğal makyajla ilgili ipuçları vermeye hazırım!

Sanırım makyaj dediğimizde, bir de doğal olmak gibi bir kaygımız olduğunda dikkat edeceğimiz en önemli nokta doğru renk seçimleri. Öyle ki doğru rengi, doğru tene, doğru şekilde uyguladığımızda kadının ışıldamasının önüne geçmeye imkan yok! Hem de ufak dokunuşlarından kimsenin haberi olmadan, en doğal şekilde!

Bahar ve yaz aylarında doğal makyaj

Yaz ve bahar aylarını düşünürsek güneş tepemizden bize bakarken fondöten bir kadının ağrılı sancısı! Terlemeye başladığımızda tüm günümüzün fiyaskoya dönüşmesini, suratımızda parça parça renklendirmeler seyrelmesini istemiyorsak BB kremler kurtarıcı meleğimiz! Bu kremleri sabitlemek adına tenimizin renginde pudrayı hafif bir şekilde sürdüğümüzde hem dingin hem de soft bir cilde sahip olabiliriz.

Doğal Makyaj 1

Gelelim ten makyajından göz makyajına! Benim öncelikli tercihim bol rimel ile kirpikleri canlandırmak! Bırakın alt kirpik diplerinize süreceğiniz beyaz kalem yardımı ile kirpiklerinizi kıpırdattığınız sürece dikkatler gözünüze çekilsin.
Göz makyajında da doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsak kalemi gözümüze doğru sokmaktan vazgeçmeliyiz! Hepimiz görüyoruz, hanımlar yazın bu sıcağında koyu koyu siyah göz kalemleri ile gözlerini öylesine boyuyorlar ki ilk 15 dakikada sahip oldukları keskin bakışların tüm gün devam edeceğini zannediyorlar! Ne yazık ki çok kısa bir süre sonra depresyon ertesi kadın pozundan uzağa gidemiyorlar. Bu yüzden illa ki göz kalemi ile gözümüzü şekillendirme derdine düştüysek lütfen bunu göz farları yardımıyla hafif kirpik dibi dokunuşları ile yapalım. Veyahut kalemle hafif bir çizgi çektikten sonra kulak çubuğuyla yavaşça dağıtıp doğal ve gizemli görünüm elde edelim.

Doğal makyaj 3

 

Ve gelelim al al yanaklara! Benim tercihim koyu renk göz makyajı yapacak olanların çok açık pembe allıkları yanaklarına dokunmakla yetinmeleri. Gündüz vakti yoğun allık ve göz makyajı bir araya geldiğinde hoş gözüktüğünü söyleyemeyiz. Eğer en başta dediğim gibi, bol rimel ve göz altı beyaz kalemi ile yetindiysek allık konusunda bonkör davranabiliriz! Allığın asla simli yada ışıltılı olmaması, mutlaka mat olması en püf nokta! Bronz, pembe, şeftali gibi bu aylara çok yakışan renkleri  yoğun kullanabiliyoruz. Ve tabii allık renginden bir ton açık ya da kapalı tercihen ıslak rujla sokağa çıkmaya hazırız! 🙂

PAYLAŞ

Naif, kaygılı, meraklı, aşık, şanslı, neşeli, yaratıcı, estetik,sorumsuz, süpersonik duyarlı, panik bir Bosna&Sırbistan Juyka’sı.
Döngü’ye hep inanıp; ya hep, ya hiç diyenlerden. Belkide bu yüzden evren’den “hep” alanlardan.
Yani, ben sen olsaydım, beni çok severdim.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK