Doğanın Her Rengini Yansıtan Sonbahar Kış Elbiseleri

Doğanın Her Rengini Yansıtan Sonbahar Kış Elbiseleri

DOĞANIN HER RENGİNİ YANSITAN SONBAHAR - KIŞ ELBİSELERİ

Sonbaharın kış mevsimine döndüğü bu günlerde yağmurlu, serin hatta biraz da soğuk havalar hepimizi biraz hüzünlendirse de yaz mevsiminin tek parça kıyafetlerinden sonra çeşit çeşit kıyafetleri bir arada kullanarak tarzınızı rahatça yansıtabileceğiniz günler gelip çattı.

İki ya da tek parça kıyafetler, yerini çok parçalı, dolayısıyla aslında daha eğlenceli ve birçok kez alışverişe çıkmamıza vesile olan kıyafet seçimlerine bırakıyor. Gömlekler, hırkalar, paltolar, çoraplar, çizmeler… Şimdi şıklığınızı göstermenin tam zamanı!

Havanın gittikçe soğuması, akla hemen pantolonları, taytları getirse de artık her yerde, bu mevsimde de giyebileceğiniz çok şık elbise seçenekleri var. Markalar, kreasyonlarında artık sıkça elbise yer verirken, kombinlerde de doğadan ilham alarak seçilen renk ve desenler karşımıza çıkıyor. Elbiseleri tamamlamak üzere seçilmiş aksesuarlar da adeta bunun kanıtı niteliğinde. Elbiselere eşlik eden botlar, ceketler ve atkılar doğanın her rengini barındırıyor.

Dilerseniz doğanın büyüleyici sırlarını taşıyan o renklere göz atalım…

Hardal rengi elbiseler

Hardal bitkisi doğada, estetik algımızı okşayacak derecede zarif çiçeklere sahip. Bu zarafetten etkilendiğini tahmin ettiğimiz tasarımcılar, bu yıl elbiselerde hardal rengini sıkça kullanarak, kadınların her mevsimde çiçek gibi renkli olmasını sağlıyor.

Baharat olarak siyah, kırmızı ve beyaz hardal olmak üzere üçe ayrılan bu bitki, doğada yeşil yapraklarla çevrelendiği gibi kıyafetlerde de yeşil ve mor gibi renklerle sık sık kullanılıyor. Vitrinlerde olduğu kadar moda dergilerinde de sıkça rastladığımız hardal sarısı, yaza kadar kadınların gözdesi olacağa benziyor.

 DOĞANIN HER RENGİNİ YANSITAN SONBAHAR - KIŞ ELBİSELERİ
Yarasa Kollu Kahverengi Elbise
 DOĞANIN HER RENGİNİ YANSITAN SONBAHAR - KIŞ ELBİSELERİ
kayık yaka japon sade günlük elbise

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarçın rengi elbiseler

Tarçın, bize büyük kahve/çay kupalarını, salep içilen kış gecelerini, battaniyeleri, kısacası artık mevsimin eskisi kadar sıcak olmadığını hatırlatır. Tarçının bu samimi ve sıcak havası tasarımcıları da etkilemiş olacak ki, hardal kadar tarçın rengine de markaların kreasyonlarında sık sık rastlıyoruz. Sadece ayakkabı ve aksesuarlarda değil, elbiselerde de dorelerle ve koyu yeşillerle birlikte görmeye alışacağımız tarçın rengi elbiseleri bu aralar her yerde görmek mümkün.

Eğrelti yeşili elbiseler

Doğa etkisinin hüküm sürdüğü sonbahar-kış kreasyonlarının bir diğer müdavimi de eğrelti yeşili. Şık evleri ve ofisleri, çiçeksiz hoş yeşilliği ile süsleyen eğrelti otları, rengini bu sonbahar kreasyonlarına vererek kadınların kalbini çaldı.

Göz makyajlarında da dikkati çeken eğrelti yeşili, bu aralar elbiselerde de tarçın rengi, hardal rengi ve dorelerle tamamlanarak, şık bir bütünlük oluşturmanızı sağlıyor.

 DOĞANIN HER RENGİNİ YANSITAN SONBAHAR - KIŞ ELBİSELERİ
Kadife Kayık Yaka Elbise
 DOĞANIN HER RENGİNİ YANSITAN SONBAHAR - KIŞ ELBİSELERİ
Japon Style 1 YEŞİL 1 SİYAH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menekşe ve mor salkım rengi

Morlar her mevsim kadınların severek kullandığı renklerden biri. İlkbahar çiçekleri, yaz meyveleri, sonbahar bahçeleri, kış manzaralarında mor kendine mutlaka bir yer bulur.

Mor, kumaşlara da ayrı bir zarafet katarak, kadınları daima daha havalı ve şık gösteriyor. Bu nedenle özellikle elbiselerde, estetiğiyle göz dolduran menekşe ve mor salkım renklerini sık sık görmemiz mümkün.

Abiyelerde olduğu kadar günlük elbiselerde de sıkça rastladığımız menekşe morları, kendinizi en bakımsız hissettiğiniz günlerde bile şık görünmenizi kolaylaştırır. Bu renk elbiseler özellikle tarçın ve eğrelti yeşiliyle buluşan kombinlerde size eşlik ederek, dallarda nazlı nazlı süzülen mor salkımlar kadar naif ve çekici görünmenizi sağlar.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK