Doğayla İç İçe Balayı Hayal Edenler İçin Öneriler

Doğayla İç İçe Balayı Hayal Edenler İçin Öneriler

 

Balayı, hayatınızda yapacağınız en özel tatildir. Düğün hazırlıkları boyunca çok koşturdunuz, çok yoruldunuz ve artık dinlenme zamanınız geldi. Bütün stresi, yorgunluğu üzerinizden atıp eşinizle birlikte yapacağınız o ilk tatilin keyfini başka ne verebilir ki. Çok yoruldunuz ve artık dinlenme sırası sizde. Balayı tatilinizde nereye gideceğinize henüz karar vermediyseniz size doğa ile iç içe olan birkaç önerimiz var.

Alaçatı

Tarihi dokusunu kaybetmemiş insana huzur veren bir atmosferi var Alaçatı’nın. Arnavut kaldırımlı sokaklar, begonvillerle sarılmış taş evler, şık kafeler, yel değirmenleri ve sahilinde masmavi bir denizle karşılıyor sizleri. Alaçatı’nın her bir köşesi insanda hayranlık uyandırıyor. Eşinizle birlikte su sporlarına meraklıysanız burası sizin için bir cennet. Özellikle rüzgar sörfünün ana mekanı burası diyebiliriz. Ayrıca schengen vizeniz varsa Alaçatı’dan feribotla Sakız Adası’na gidip gezebilirsiniz.

alaçatı 3 alaçatı 2 alaçatı 1

Gökova / Akyaka

Doğa içinde, sessiz, sakin bir balayı geçirmek istiyorsanız burası tam size göre. Tertemiz denizi ve çam ağaçlarıyla işlenmiş doğası sizi kendisine hayran bırakacak. Sazlıklarındaki leylekler, flamingolar, pelikanlar ve her türden göçmen kuşlar kuş gözlemi yapan meraklıların akınına uğruyor. Burada ne yana baksanız yeşil, ne yana baksanız mavi. Doğal yapısı bozulmamış harika bir huzur diyarı. Eğer bir kültür gezisi yapmak istiyorsanız İdyma Antik Kenti’ni de gezmeyi unutmayın.

Akkuyu 3 Akkuyu 2 Akkuyu 1

Kaz Dağları

Doğayla iç içe balayı isteyenler için başka bir öneri de Kaz Dağları. Burası tam bir oksijen cenneti. Pırıl Pırıl havasıyla kendinizi son derece sağlıklı ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Burada bol oksijen eşliğinde doğa yürüyüşleri yapmanızı öneririz. Kendinizi zinde hissetmenizi sağlayacak. Böylece balayınızı bitirip şehre geri döndüğünüzde bol bol oksijen depolamış olacaksınız. Bu fırsatı iyi değerlendirin. Artık temiz hava bulmak hiç de kolay değil 🙂

kaz dağları
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK