Doğru Alışveriş İçin 5 Altın Kural!

Doğru Alışveriş İçin 5 Altın Kural!

doğru alışveriş

Her kadın, çok fazla alışverişe çıkmasa da AVM’lerde aslında potansiyel bir alışverişkolik! Beğendiğiniz her elbisenin size yakışacağını düşünüp aldıklarınız dolabın arka tarafında koca bir yığın oluşturuyorsa, bilin ki artık alışveriş alışkanlıklarınızı değiştirme vakti gelmiş.

İşte doğru alışveriş için 5 altın kural

1.    Alışveriş Listesi Oluşturun : Alışverişe çıkmadan önce dolabınızı gözden geçirip ihtiyaçlarınızı belirlerseniz, mağazalarda birbirinden güzel kıyafetler arasında kararsız kalmak yerine gerçekten ihtiyacınız olan parçayı dolabınıza eklersiniz. Böylece dolabınızı her açtıgınızda ‘Giyecek hiç bir şeyim yok!’ telaşı da yok olur.

BY27MkuIQAA5dH6 

2.    İndirimleri Takip Edin : AVM lere her girdiğinizde gözünüz dönüyor ve kendinizi tutamıyorsanız, bu iştahınızı büyük indirimlere saklayın. Eve poşetlerle döndüğünüzde cebinizden çıkan parayı çok da kafanıza takmayacaksınız.

 3

3.     Alışveriş Limiti Koyun : Evden çıkmadan alışverişte harcayacağınız miktarı belirleyip kendinize bir sınır koyun ve bu kurala uymaya çalışın. Mümkünse nakit parayla alışveriş yapın, kredi kartı kullanıldığında paranın nasıl harcandığı fark edilmiyor.

2

4.     Tarzınıza Yatırım Yapın: Dolabın arka tarafındaki yıgın; giymek isteyip de bi türlü yakıştıramadıklarınız, içinize sinmeyen parçalarla mı dolu? Kabinde kıyafetinizi denerken dolabınızdaki kombinleyeceğiniz parçayı düşünün. Bir şeyle giyemeyecekseniz bundan sonra da asla giyemeyeceğiniz anlamına geliyor, tarzınızı tamamlayan şeylere yönelin.

4

5.    Bedeninize Göre Alın: Dolabınızda asla bedeninize uygun olmayan bir parça bulunmamalı, her şey giyilebilir olmalı. ‘Zayıflayınca giyerim diye aldığınız parçalar dolabınızda yer işgal etmekten başka işe yaramaz.

PAYLAŞ
Vişne Tadında blogunun sahibi ve 3 yıllık bloguyla beraber gelişen üniversiteli. Aynı zamanda etkinliklerden çıkmayan, çoğu kadın gibi alışverişkolik ve stilini trendlerle zenginleştiren moda bloggerınız.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK