Doğru Şampuan Seçimi ile Her Şey Bitiyor Mu?

Doğru Şampuan Seçimi ile Her Şey Bitiyor Mu?

Erkeklerin ve kadınların sağlık konusunda dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri saç bakımı ve saç sağlığı. Pek çoğumuz her ne kadar vücut ya da cilt sağlığına dikkat etse ve gereken titizliği gösterse de saç konusunda aynı bakış açısı ve özeni görmek biraz zor. Oysa ki önce sağlığına daha sonra ise dış görünüşüne önem veren kadın veya erkeklerin saç bakımına gerekli özen ve titizliği göstermesi gerekiyor.

Peki saçımıza gereken özeni göstermeye çalışırken ne yapmamız ya da ne yapmamamız gerektiğini biliyor muyuz? Kiminizin cevabı evet olsa da kiminizinkinin hayır olduğunu tahmin ederek bu soru üzerinden yola çıkıp saç bakımı ve sağlığı konusunda dikkat etmeniz gerekenleri masaya yatırıyoruz.

Şampuan seçimi önemli

Daha canlı, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmanın ilk ve en önemli kuralları arasında saçı yıpratan dış etkenlere karşı savaş açan doğru şampuan seçimi geliyor. Saç tipinize uygun özelliklerdeki şampuan seçimi sağlıklı saçları da beraberinde getiriyor. İyi bir görüntüye sahip olmak ise sadece doğru şampuan tercihi ile elbette ki son bulmuyor.

Peki ya bir kere doğru şampuanı bulduğumuz zaman her şey bitiyor mu? Yıllarca aynı şampuanı kullanmak ne derece doğru? Bu konuda onlarca şey yazılıp çiziliyor, yorumlar yapılıyor, fikirler sunuluyor. Hangisi doğru?

Görsellere tıklayarak ürünlere ulaşabilir; saçınız için en doğru şampuanı seçmek için ilk adımı atabilirsiniz.

sachane-Kerastase Elixir Ultime Saç Banyosu 250ml-vitringez sachane-Bonacure Acil Kurtarma Şampuanı 250ml-vitringez
sachane-Landoll Nashi Sülfatsız Argan Şampuanı 500ml-vitringez sachane-Kerastase Volumifique Bain İnce Telli Saçlar İçin Hacim Şampuanı 250ml-vitringez

En iyi ürünler bile bazen işe yaramaz

Sürekli aynı şampuanı kullanıyor olmak sizi maalesef daimi olarak sağlıklı saçlara kavuşturmuyor.  Tercih ettiğiniz dönemde size en uygun olarak nitelendirdiğiniz şampuanı her zaman kullanmamanız gerekiyor. Çünkü sürekli aynı şampuanın kullanılıyor olması saçı alıştırarak bir nevi bağışıklılık yaratıyor ve saç dışarıdan takviye olarak aldığı şampuana tepki vermemeye başlıyor. Bu nedenle saç tipinize uygun olarak seçtiğiniz birkaç şampuanı belli aralıklar ile dönüşümlü olarak kullanarak saç sağlığınızı sürekli hale getirebilirsiniz.

sachane-Loreal Silver Gri ve Beyaz Saçlara Özel şampuan 500ml-vitringez sachane-Wella Sp Men Maxximum Dökülme Önleyici Şampuan 250ml-vitringez
sachane-Bonacure Nem Yükleme Şampuanı 250ml-vitringez sachane-Kerastase Densifique Bain Densite Yoğunlaştırıcı Şampuan 250ml-vitringez

Aradığınız ve saçlarınızı doyasıya savurmanızı sağlayacak tercihleri bulmakta zorlanıyorsanız, saçınızı sizin kadar düşünen Sachane.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK