Dolabını Yeniden Keşfet

Dolabını Yeniden Keşfet

Kıyafet seçmek başlı başına bir iş. Seçimini yaparken göz önünde bulundurman gereken birçok kural var; gideceğin yer, ruh halin, hava durumu gibi. Bunun yanı sıra, aynı şeyi tekrar giymek istemiyor olman da seçimini zorlaştırıyor olabilir.

Aşağıdaki pratik öneriler bu sorununu tamamen ortadan kaldırabilir. Gardırop ve ayna arasında mekik dokumaktan kurtulmak ve dışarı çıkmadan önce hazırlanmakla geçirdiğin zamanı azaltmak için;

Dolap düzenleme ile dolabını yeniden keşfet

Aynı parçayı farklı parçalarla kombinle

Çok sevdiğin o bluzu sadece siyah deri eteğinle giymek istiyor olabilirsin. Ne var ki, aynı parçaları her seferinde birbiriyle kombinlemek sürekli aynı şeyleri giyiyormuşsun hissini arttırır. Favori bluzunu giymek istediğin bir sonraki seferde uzun zamandır askıda bekleyen pantolonuna ya da bordo eteğine şans vermek iyi bir fikir olabilir.

Aynı parçayı farklı tarzlarla kombinle

Kim demiş boyfriend jean’le ipek bluz giyilmez diye? Sokak modası gardroplarımızla birlikte tarzımızı da etkisi altına alırken, en beğenilen kombinler farklı stillerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Ara ara kalıpların dışına çıkmak yaratıcı kombinler yapmana yardımcı olabilir.

Çalış – araştırma yap

Ne kadar çok kıyafetin olursa olsun, her gün istediğin gibi giyinmek seni zorluyor olabilir. Daha kısa sürede hazırlanabilmek için birkaç gün önceden farklı kombinler hazırlayabilir, boş vakitlerinde ayna karşısında vakit geçirerek kendi zevkini ve stilini keşfedebilirsin.

seçim yapmak

Doğru parçalara yatırım yap

Çok fazla kıyafetinin olması seni gardırop önü mesaisinden kurtaramıyorsa, dolabında yeterince kilit parça olmayabilir. Alışveriş yaparken, tamamen trend odaklı davranmak yerine; modası geçmeyen, farklı şekillerde kullanabileceğin ve eskimeyecek parçalar satın almaya özen göster. Kalem etek ya da siyah blazer gibi.

Kişiselleştir – Tarzını belirle

Giydiğin parçaların fark yaratmasını istiyorsan, onlara kendi dokunuşunu katmalısın. Düz beyaz bir t-shirtü yakasına taş işleyerek hareketlendirebilir ya da sade bir gömleğin düğmelerini değiştirerek bambaşka bir şey yakalayabilirsin. Seni diğerlerinden farklı kılacak olan, kendi tarzını yansıtman.

Aksesuar kullan

Aksesuarlar doğru kullanıldığında, en sade kombinlere bile hareket katabilir. Giydiğin kombinin tarzına uygun ve çok abartılı olmayan takılar, bir anda görünüşünü olumlu yönde değiştirebilir. Farklı bir ayakkabı seçimi, aynada kendini farklı görmeni sağlayabilir.

İlham al

Moda dergilerinin ve stil bloglarının yaygınlaşması işimizi oldukça kolaylaştırdı. Eğer yeterince yaratıcı kombinler yapamadığını düşünüyorsan, boş vakitlerinde çok takip edilen ya da kendi tarzına yakın hissettiğin blogları karıştırabilirsin. Tek dikkat etmen gereken, uygulama aşamasında taklitten kaçınmak.

Ruh halini yansıt

Bir gün çok hoşuna giden bir kıyafeti ertesi gün beğenmiyor olabilirsin. Böyle durumlarda yapman gereken kendini zorlamamak. Çünkü kıyafet ve renk seçimin ruh halinle doğrudan bağlantılıdır. Giymek istediğin şeye karar vermeden önce kalbinin sesini dinlemek, doğru seçimi yapmana yardımcı olabilir.

PAYLAŞ
Bir internet kurdu ve bilgisayar başında vakit geçirmekten keyif alıyor. Bilmediği ne varsa hemen öğrenmek istiyor ve araştırmaktan çekinmiyor. Moda, teknoloji, sosyal medya ve oyunlar ilgi alanlarından. Kahve içmeyi ve uyumayı seviyor, güneşe aşık.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK