Düğün Fotoğraflarında ” Yüzsüz ” Dönem

Düğün Fotoğraflarında ” Yüzsüz ” Dönem

Happy bride and groom on their wedding. Wedding couple bride and groom holding hands. Wedding bouquet closeup.

Hayattaki o en özel anları ölümsüzleştirmenin yolu, kuşkusuz bu anları fotoğraflamaktan geçiyor. Özellikle, akıllı telefonlar ve fotoğraf paylaşım platformlarının artmasının ardından, fotoğraf daha da öne çıkmaya başladı. Amatörce de olsa tüm yaptığımız çekimleri bu platformlarda paylaşmaktan oldukça fazla keyif aldığımız kesin. Ancak, o en özel anlar için profesyonellerle çalışmakta elbette fayda var. Bir ömür boyu birlikte olmaya “evet” diyeceğiniz gün, salona girmeyi beklerken, arkadaşlarınızla vakit geçirirken ve hayatınızın aşkıyla yan yana, göz göze durduğunuz anlarınızı daima hatırlamanızı sağlayacak o düğün fotoğrafı çekimi için hazır mısınız?

 Düğün sırasında olduğu kadar, düğün öncesi çekimler de o anki heyecanınızı kalbinizde tekrar hissetmenizi sağlayacak. Bu nedenle, çekimler sırasında fazladan çaba harcamanıza, özellikle poz vermenize genellikle gerek kalmayacak. Doğal fotoğraflar, bu önemli günü size hatırlatırken sizin için çok daha kıymetli bir yere sahip olacak. Bu doğal fotoğrafları çekerken profesyonel fotoğrafçılar, zaten artık sizin yüzünüzle çoğunlukla ilgilenmiyor. Nereye baktığınız, o an fotojenik olduğunu düşündüğünüz profilinizin çekilip çekilmediği o kadar da önemli değil. “Yüzsüz” fotoğrafın nasıl olduğunu belki şu an tam olarak gözünüzde canlandıramamış olabilirsiniz. Gelin o fotoğraflara yakından bakalım…

 Gelin/damat hazırlanıyor

 Düğünün baş kahramanları olan gelin ve damadın hazırlanma sürecinde çekilen fotoğraflar da ileride onlara baktıkça bu süreçte neler yaşandığını, gülümseyerek hatırlayacağınız aksaklıkları, duygulandığınız anlara dair güzel birer hatıra olarak kalacak. Bu anlarda çekilen ve yüzünüzün görünmediği fotoğraflar, sizlerin de görebileceği gibi duygu yoğunluğu çok daha yüksek, kendinize dışarıdan bakıyormuş gibi bir etki oluşturuyor. Siz de o muhteşem ana hazırlanırken yapılan fotoğraf çekimlerinde, bu tür pozlara da yer verilmesini isteyebilirsiniz.

 Özellikle, gelin ya da damadın aksesuarlarına, hazırlık ya da bekleme aşamasında yaptıklarına vurgu yapmak amacıyla çekilen “yüzsüz” fotoğraflarda, detaylar önem kazanıyor. Ellere ve dolayısıyla alyansa, kol düğmelerine, yaka çiçeğine ya da duvağın kolların yanından yere doğru uzanışına yaklaşan objektif, bu sayede duygu yoğunluğunu artırmış oluyor.

matrimonio Nikah

“Ellerin ellerimden bir ömür boyu ayrılmasın”

 Gözler her ne kadar kalbin aynası olsa da eller de aynı derecede duyguları belli eder. Heyecanlanınca terleyen, korktuğunuz zaman üşüyen, aşkla birbirine kenetlenen eller, bu nedenle fotoğraflarda da çok şey anlatır. Siz de düğün fotoğraflarında gözlere değil, ellere odaklanılmasını isteyebilirsiniz.

 Bu fotoğraflarda, gelinlik ve damatlığın detayları da çarpıcı bir şekilde ortaya çıkıyor. Çekim açısına göre dokusu ya da ışıltısı daha çok ortaya çıkan gelinlik ve damatlık kumaşı, ışığa göre derinliği artırarak adeta o anın canlanmasını sağlıyor. Siz de birbirinizin ellerini sıkıca tuttuğunuz o muhteşem anlardan birini ölümsüzleştirebilirsiniz. Uzun yıllar sonra bu fotoğraflara bakarken, umarız ki elleriniz birbirine kenetli olur.

Mans and female hands hold wedding rings.

Arkadaşlarla geçen keyifli dakikaları daima hatırlayın

 En yakın arkadaşlar, kuzenler, kardeşler, düğünlerin neşe kaynaklarıdır. Onlar, göz göze gelip aranızda o özel bağı kurduktan sonra hayatınızın vazgeçilmez birer parçası olurlar. Onlarla ilk tanıştığınız ya da onların doğduğu zamanları unutmazsınız. Siz de onlar için en az bu kadar özelsiniz.

 Dolayısıyla, onlarla nikah memurunu beklerken yaptığınız sohbetleri, şakalaşmaları daima hatırlayabileceğiniz bir belge olarak, bu anların kareleri büyük önem taşıyor. Yüzlerinizin görünmediği halde ne kadar eğlendiğinizi size hatırlatacak, hatta baktıkça sizi daha da keyiflendirecek “yüzsüz” fotoğraflarınız, sizin için en özeller arasına girecek.

Funny colorful socks of groomsmen

 Siz de bu mutlu gününüzü ölümsüzleştirirken, sizin için daha özel olabilecek ve o anı size sonsuza kadar hatırlatacak düğün fotoğrafçılığı temaları ve düğüne dair her şey için VitrinGez önerilerini takip etmeyi unutmayın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK