Düğün Konseptine Göre Düğün Pastası Seçmenin Püf Noktaları

Düğün Konseptine Göre Düğün Pastası Seçmenin Püf Noktaları

Hayallerinizdeki düğün için geri sayım başladı. Bu sırada, ilgilenmeniz gereken pek çok detay olacak. Bunlardan biri de düğün konseptinize uygun bir düğün pastası seçmek. Düğün pastası, her ne kadar kısa bir törenle kesilecek olsa da aslında en güzel ve eğlenceli fotoğraflarınızın çekileceği, misafirlerinizin fotoğraf paylaşım sitelerinde paylaşmak isteyeceği detaylardan biri olacak. Bu nedenle, aslında düğün pastasına da seçerken özen göstermenizde ve düğün konseptinize uygun olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Özellikle de maket pasta kesmek istemeyenler için düğün pastasına karar vermek o kadar da kolay olmayabiliyor. Çünkü genellikle düğün organizasyonunun gerçekleşeceği mekanlar, maket pasta önerisinde bulunuyorlar. Eğer bunu kabul etmeyi düşünmüyor ve çift olarak size özel bir pasta seçmek istiyorsanız, renkleri, süslemesi ve elbette lezzeti için, bizzat ilgilenip, alternatifler arasından seçim yapmanız gerekecek.

Dilerseniz, düğün pastası seçerken işinize yarayabilecek bazı püf noktalarını birlikte gözden geçirelim…

Cupcake’ten düğün pastası olabilir mi?

Maket yerine gerçek pasta kesmeyi tercih edenlere, düğün pastası siparişi verilen yerler genellikle tek kat pasta önerisinde bulunuyorlar. Çünkü genellikle üç katın üzerinde ve belli bir boyuttan daha büyük pastalar, üzerindeki katları taşıyamayabiliyor. Bu nedenle, hem dilimlenmesi kolay hem de istenilen büyüklükte imal edilebilen düğün pastaları, çiftlerin beğenisine sunuluyor.

Ancak, çiftler genellikle düğün pastası olarak katlı pasta hayalleri kuruyorlar. Eğer, sizin de böyle bir hayaliniz varsa ve gerçek pasta kesmek istiyorsanız, düğün pastanızı küçük ebatta, katlı bir pasta olarak belirleyip, davetlilere dağıtılacak dilimler yerine, aynı renk ve lezzetteki cupcake’lerin dağıtılmasını isteyebilirsiniz. Sahneye gelirken görsel olarak da orijinal ve çok şık görünen cupcake’leri, siz de çok seveceksiniz.

Dugun Pastası 1

Her dilimde renklerin görsel şöleni

Düğün pastası seçerken, dış görünüşü kadar, dilimlendiği zaman tabakta nasıl göründüğüne de dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle, pasta siparişinizde, pasta kekinin rengini de düşünmenizde fayda var. Dilerseniz, pasta kekinizin farklı renklerde ya da aynı renk tonlarında bir görsel şölen sunması mümkün..

Örneğin, çilekli, pembe renk pasta kekini, gittikçe rengi açılacak şekilde üst üste katlar şeklinde dizilmesini isteyebilirsiniz. Böylece, pastanız bir bütün olarak da tabakta da muhteşem görünebilir.

Dugun Pastası 2

Detaylara önem veren düğün pastası tasarımları

Düğün pastası tasarımı, artık apayrı bir sektör ve sanat haline geldi. Artık, pasta tasarımlarında imkansız diye bir şey söz konusu değil. Birbirinden çarpıcı süslemeler, şeker hamurunun herhangi bir pastayı bir sanat eserine çevirmesi, günümüzde alışılagelmiş bir durum.

Ancak, siz daha sade bir düğün pastası hayal ediyorsanız, pastanız için orijinal bir şekil belirleyebilirsiniz. Örneğin, asimetrik görünümlü pastalar, düğün pastalarını orijinal ve daha cazip kılıyor. Dilerseniz, üzerinde çok sade süslemeler kullanarak, pastanın kendisinin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Dugun pastası 3

İhtişamdan vazgeçemeyenler için

Düğün pastanızın da en az gelinliğiniz ve düğünün diğer detayları kadar göz kamaştırmasını istiyorsanız, artık düğün pastalarında altın ve değerli taşların da kullanıldığını unutmayın. Gerçek altından dokular ve Swarowski taşlar da pastacılık sektöründeki yerlerini aldı.

Dilerseniz, düğün pastanızda yenilebilir hale getirilen altın yapraklar kullanabilirsiniz. Buna karşılık, bu rengi gıda boyasıyla vermek de mümkün. Elbette seçim, gelin ve damada kalıyor.

Dugun pastası 4

Siz de düğününüzdeki her anın olduğu gibi, pasta kesiminin de çok konuşulmasını istiyor, hayalinizdeki gibi bir pasta için alternatifler arıyorsanız, bu seçenekleri göz önünde bulundurarak kararınızı verebilirsiniz. Düğün pastasının başında çekilecek, muhteşem fotoğraflar için pastanıza özen gösterin. Ve tabii ki mutluluğunuzu yansıtacak, gülümsemenize de…

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK