Düğün Organizasyonunu “Kendin Yap”

Düğün Organizasyonunu “Kendin Yap”

Büyük video ve fotoğraf paylaşım platformlarında son yıllarda öne çıkan bir içerik konusu da “Kendin Yap”. Teknolojinin hızla gelişmeye devam ettiği günümüzde, el becerilerimizi de aynı hızla köreltmeye devam ederken, Kendin Yap video ve fotoğrafları bir anda bizi kendimize getirdi. Siz de sevgilinizle bir ömür boyu mutlu olmak üzere atacağınız o önemli adımda, elinizin değdiği süslemeler, özenle hazırladığınız detaylar olsun isterseniz, Kendin Yap önerilerinden yararlanabilirsiniz. Düğün organizasyonunda hem daha ekonomik bir yöntem olması hem de bu önemli günün daha da anlam kazanması için bu öneriler çok işinize yarayacak.

Masa süslemesinden gelin çiçeğine, damat yaka çiçeğinden, sofra detaylarına kadar pek çok alanda düğün organizasyonuna elinizin değmesi, düğününüzü tam anlamıyla size özel kılacak. Ayrıca, tüm bu süslemeleri davetlilerinize armağan edebilir, giderken masadaki detayları hatıra olarak alabileceklerini onlara söyleyebilirsiniz.

Dilerseniz, Kendin Yap düğün organizasyonu detaylarına daha yakından bakalım…

 1- Masa dekorasyonu objeleri 

Masa süslemesi, bir düğün organizasyonunun en önemli kısmı. Düğünün temasını ve rengini ortaya çıkaran bu detayda, sizin de payınız bulunabilir. Davetlilerin oturacağı masalara, şık duracak ve düğün konseptinizi yansıtacak dekoratif objeler hazırlayabilirsiniz.

 Örneğin, boş, cam şişelerin etrafına hasır ipler sararak onları orijinal birer masa süsü haline getirebilirsiniz. Ayrıca, yine aynı renk keten kumaşları cam vazo ya da kavanozların etrafına sararak, dantel şeritlerle süsleyebilir, içerisine renkli taşlarla birlikte çiçeklerinizi yerleştirebilirsiniz.

VG-060215-KendinYap-ara-gorsel-1

2- Şeker hamurundan şık sofra detayları

 Düğün organizasyonunuzda hakim olan renklere göre, Kendin Yap furyasından şık sofra detaylarını değerlendirebilirsiniz. Örneğin, davetlilerin oturacağı masalarda bulunan servisleri daha cazip hale getirmek için, tabakların ortalarına organizasyonunuzla uyumlu renklerde, şeker hamurundan yapacağınız çiçekler yerleştirebilirsiniz. Aynı renk cupcake kâğıtlarının içinde sunabileceğiniz bu detaylar, şeker hamuru olduğu için diğer tatlı alternatiflere göre daha dayanıklı olacak.

VG-060215-KendinYap-ara-gorsel-2

3- Sizin elinizden çıkan bir gelin çiçeği

 Özenle seçtiğiniz, muhteşem gelinliğiniz ve gelin aksesuarlarınızla uyumlu bir gelin çiçeği hayaliniz vardır elbet. Peki, bu hayalinizi neden kendi kendinize gerçekleştirmeyesiniz? Sevdiğiniz çiçekleri bir demet haline getirip, etrafına kumaş ya da dantelden bir kurdele sarın. Kurdeleyi sağlamlaştırmak için, çiçeklerinizle uyumlu renkteki toplu iğneleri, kurdelenin kenarlarından çiçeklere iliştirin. Böylece, yalnızca size özgü bir gelin çiçeği ile gelin tarzınıza imzanızı atmış olacaksınız.

VG-060215-KendinYap-ara-gorsel-3

4- Damadın yaka çiçeği de gelinden

 Yakışıklı damadımızın, jilet gibi damatlığı da hazır. Peki, ya yaka çiçeği? Belki bu detayı atlamış olabilirsiniz. Ancak, hazırladığınız gelin çiçeğinden küçük bir tomurcuğu, çift olarak renk uyumunu yakalayabilmeniz için damada yaka çiçeği olarak takmanız çok şık bir görüntü oluşturmanızı sağlayacak. Üstelik, bu detayı hazırlamak zahmetli de olmayacak. Yalnızca gelin çiçeği olarak seçtiğiniz çiçek dallarından küçük ve çiçeğin bir tomurcuğunu, birkaç küçük yaprağıyla beraber kesip, görünmeyecek şekilde iplik veya nostaljik bir hava verecek hasır iple sapından sarın. Daha sonra bir toplu iğne yardımıyla damadın yakasına bu tomurcuğu iliştirebilirsiniz.

VG-060215-KendinYap-ara-gorsel-4

Kendin Yap furyasının cazip fikirlerden, düğüne ve düğün hazırlığına dair son moda trend’lerden haberdar olmak ve daha fazla orijinal düğün alternatiflerine ulaşmak istiyorsanız, VitrinGez blog sayfasını takipte kalın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK