“Eee? Benim Bavul Hangisi?”

“Eee? Benim Bavul Hangisi?”

“EEE? BENİM BAVUL HANGİSİ?”

Seyahatlerin belki de en zorlu geçen kısmı uçaktan indiğimizde, bagaj salonunda bavul beklemediğimiz anlar olabilir. Çünkü “uçaktan indik, artık rahatız dediğimiz” sırada, özlem duyduğumuz kişilere kavuşabilmek için acele ederken, bir an önce görmeyi beklediğimiz bavul, bantta bir türlü önümüze gelmez. Üstelik, bantta dönen bavullar da genellikle birbirine benzer. Düz ve koyu renklerdeki tüm bu bagajların arasında, özellikle onlarla aynı renklerdeyse, kendimizinkini fark edebilmek iyice zorlaşır. “Benimkinin yanında ince, kahverengi bir şerit vardı ama…”, “Ben benim bavulun sapına pembe ip bağlamıştım” gibi kendi bulduğumuz yöntemlerle ya da bavulun sözüm ona ayırt edici özelliklerini diğer bavullar arasında fark etmeye çalışarak, bir şekilde bagaja ulaşmaya çalışırız.

Hatta bazı bagajlar birbirinin tıpa tıp aynısı oldukları için, sahiplerini hafifçe valizin fermuarını aralayıp içindekileri kontrol etmek zorunda bırakır.

Peki, hem bu soruna daha pratik bir çözüm olması, hem de kendi tarzınızı yansıtabilmeniz için farklı bavul modellerine göz atmaya ne dersiniz?

Desenli bavullar

Kıyafet kombinlerinize göre, tıpkı ünlülerin olduğu gibi kendinize bir havaalanı stili oluşturabilirsiniz. Elbette dünyaca ünlü pop yıldızı Lady Gaga kadar çılgın bir tarz olmayabilir. Ancak, kıyafetinizin rengiyle uyumlu, desenli bavullar, hem bagajınızı bulmanızı kolaylaştırır hem de diğer yolcular arasında şıklığınızla göz kamaştırmanızı sağlar.

Bildiğiniz gibi desenli aksesuar ve çanta tercihleri, genellikle düz renkteki kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak kullanılır. Siz de yolculukta bile şık olmayı istiyor ancak sade bir kıyafetle  dikkat çekmediğinizi düşünüyorsanız rengarenk bavullar tam da siz de göre. Bu renkli bavullarla bir ilgi patlaması yaratabilirsiniz. Fakat, siz yine de bavulunuzun nasıl bir patlama yaratacağını havaalanına yakın bir yerde söylemeseniz, daha iyi olur.

“EEE? BENİM BAVUL HANGİSİ?”
African Carnival Valiz Kılıfı
“EEE? BENİM BAVUL HANGİSİ?”
Apache Blue Valiz Kılıfı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renkli çıkartmalar ve bavul etiketleri

Herkesin kendince uğur saydığı ya da ilham aldığı figürler, şekiller olabilir. Hatta bazı kişiler gittiği yere, yaşadığı, özlemini çektiği şehri taşımak isteyebilir. Duygularınızı kullandığınız eşyalar yoluyla yansıtmak için elbette baskılı tişört modellerinden de faydalanabilirsiniz. Ancak seyahat sırasında bavulunuza sevdiğiniz figürlerin çıkartmalarını yapıştırmanız ya da bavul etiketlerini takmanız hem bavulunuzun diğerleri arasında karışmasını önler ve onu farklılaştırır hem de hislerinizi yansıtmanızı sağlar.

Görüldüğü gibi bavullar yalnızca gittiğiniz yerlere sürüklediğiniz, eşyalarınızı bir araya toplamaya yarayan herhangi bir araç değil. Özellikle, tarz sahibi ve giyimine dikkat eden kadınlar için bu böyle. Siz de en az ayakkabı ve çantanıza gösterdiğiniz kadar bavulunuza da önem gösterebilirsiniz. Böylece her zaman farklı ve dikkati çeken bir tarza sahip olabilirsiniz. Çıkacağınız yeni seyahatlerde size eşlik edecek ve umarız ki uğur getirecek çarpıcı bu bavul modellerine mutlaka bir göz atın….

“EEE? BENİM BAVUL HANGİSİ?”
Kanvas Baykuş Valiz
“EEE? BENİM BAVUL HANGİSİ?”
İstanbul Boğaz Valiz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK