Eğitici ve Eğlenceli Bebek Oyuncakları

Eğitici ve Eğlenceli Bebek Oyuncakları

Bebek oyuncakları,  bebeklerin iyi vakit geçirmesine katkıda bulundukları kadar, gelişimleri ve sağlıklı büyümelerine de katkı sağlıyor ve bebekler için daha eğlenceli bir ortam yaratıyor. Bebeklerin doğduğu andan itibaren hayatına giren oyuncakların; eğitici ve öğretici yönleriyle bebeklerin öncelikli ihtiyaçları arasında yer aldığını ve sadece bebeklere fayda değil, ebeveynlere de fayda sağladığını söylemek mümkün.

Bebek Oyun Halısı

Hem bebeklerin hem de ebeveynlerinin ihtiyaçlarına karşılık veren ve bebek ve çocuk oyuncakları kategorisinde yer alan bebek oyun halısı, son zamanların en çok tercih edilen bebek oyuncaklarından biri. Artık pek çok markanın üretimine başladığı bebek oyun halısına, anne ve babalar ihtiyaçları dahilinde kolaylıkla ulaşabiliyor. Bebek gelişimi ve sağlığı için önemli bir rol oynayan bebek oyun halıları, renkli tasarım ve farklı modelleri ile ilk aylarda bebekler için en güvenilir oyun deneyimi sağlıyor.

Dikkat çekici tasarım ve modelleri ile bebeklerin algısını ve duyu organlarını geliştirmesini sağlarken, bebeklerin fiziksel gelişimini de olumlu bir şekilde etkileyen bebek halılarıyla, siz de bebeğinizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

annelütfen-PLAYGRO Top Havuzu Oyun Halısı 3 in 1-vitringez
Top Havuzu Oyun Halısı

annelütfen-PLAYGRO Neşeli Plaj Oyun Halısı-vitringez
Playgro Neşeli Oyun Halısı

annelütfen-FISHER PRICE Sevimli Hayvancıklar Oyun Matı-vitringez
Sevimli Hayvancıklar Oyun Halısı

annelütfen-BONDIGO Arkadaşlarım Oyun Halısı-vitringez
Bondıgo Oyun Halısı

0-3 ve 0-6 Ay Bebek Oyuncakları

Bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimleri ilk aylarda her geçen gün bir öncekine göre farklılaşıyor ve bebekler büyüdükçe ilgi alanları ve dikkatini çeken nesneler değişiyor. Bu nedenle sağlıklı bir gelişim için yapılan oyuncak tercihlerinin bebeklerin yaşına uygun olması gerekiyor. Örneğin, 0-3 ay bebek oyuncakları ile 0-6 ay  bebek oyuncaklarının aynı zamanlarda ve sürekli kullanılmaması gerekiyor. Tam da bu noktada dikkat etmeniz gereken iki husus var;

1. İlk aylarda dış etmenlere karşı çok daha hassas olan bebekler için oyuncak tercihlerinde daha hassas davranmak

2. Bebeklerin kendisini ve çevresini tanıma evresinde olduğu aylarda daha yumuşak dokulu, bebeğinizin kendisine zarar vermesine sebep olmayacak ve fiziksel ve duyu gelişimini destekleyici oyuncak modellerini tercih etmek.

annelütfen-BONDIGO Kıkırdayan ve Kıpırdayan Arkadaşım-vitringez
Kıkırdayan ve Kıpırdayan Oyuncak

annelütfen-BONDIGO Sevimli Dostlar Diş Kaşıyıcı-vitringez
Sevimli Dostla Diş Kaşıyıcısı

annelütfen-PREGO TOYS 0072 Fun Bee Çıngırak-vitringez
Fun Bee Çıngırak

annelütfen-TINY LOVE Beşik ve Puset Arkadaşları-vitringez
Beşik ve Puset Arkadaşları

Bebek Gelişim Oyuncakları

Bebeklerin fiziksel gelişimi kadar zihinsel gelişimi de büyüme evrelerinde oldukça önemli. Bu nedenle bebekleriniz için oyuncak seçerken sadece eğlendirici olmasına değil, aynı zamanda eğitici ve öğretici olmasına da dikkat etmelisiniz.

annelütfen-TANNY Eğitici Şekilli Topum-vitringez
Eğitici Şekilli Top

annelütfen-BONDIGO Neşeli Çalışkan Çarklar-vitringez
Neşeli Çalışkan Çarklar

annelütfen-FISHER PRICE Eğitici Köpekçiğin Akıllı Evi -vitringez
Eğitici Köpekçiğin Akıllı Evi

annelütfen-PLAYGRO Orman Arkadaşları Eğitici Kitapçık-vitringez
Orman Arkadaşları Eğitici Kitapçık

 

Miniklerin En Yakın Arkadaşı Oyuncak Bebekler

Oyuncaklar, çocukların hayal kurma becerisini geliştiren, kimi zaman farklı rollere bürünmelerini sağlayan, çevrelerini anlama ve algılama becerilerinin gelişimine katkıda bulunan ve ufuklarını açan en eğlenceli oyun arkadaşlarıdır. Oyuncaklar arasında minikler tarafından en çok sevilenler arasında ise oyuncak bebekler ilk sıralarda yer alır.

Oyuncaklar söz konusu olduğunda çocuklar arasında cinsiyet ayrımı yapmak doğru bir yöntem olmasa da, oyuncak bebekler daha çok kız çocuklarının ilgi odağında olur. Minik prenseslerin en sevdiği oyuncak bebekler arasında bez bebekler, Barbie çeşitleri, geçmişten günümüze gelen lahana bebeklerin yanı sıra, Winx, Monster High gibi pek çok farklı çizgi film karakterinin de oyuncakları yer alır. Minik delikanlılar içinse Batman, Superman gibi kahramanların figür oyuncakları ve Action Man gibi karakterler ilk sıralarda kendilerine yer bulur.

Dilerseniz oyuncak bebek çeşitlerine ve miniklerin en çok sevdiği oyuncak bebek karakterlerine birlikte göz atalım.

En Sevilen Oyuncak Bebek Modelleri

İlk olarak ahşap ya da bez bebek olarak ortaya çıkan oyuncak bebekler, geçmişten günümüze uzanan yolculuğunda artık sesli, haraketli ve hatta konuşan bebekler olarak raflardaki yerlerini alıyor. Oyuncak bebeklerin miniklerin en yakın arkadaşı olduğunun bilincinde olan oyuncak üreticileri, çocukların oynamanın yanı sıra iletişim de kurabileceği oyuncak bebekler üretmek için gayret gösteriyor. Oyuncak bebekler artık ses çıkarmakla kalmıyor, konuşuyor, altını ıslatıyor, yemek yiyor ve hatta çocukların yabancı dil öğrenmelerine bile destek oluyor.

Oyuncak bebekler farklı yaş gruplarındaki minikler için farklı boyutlarda ve pek çok farklı materyalde üretiliyor. Minik bebekler ve ilk yaşlarındaki çocuklar için küçük parçaları olmayan, dikişsiz, yumuşak ve kimi zaman da dişlik ya da çıngırak olarak kullanılabilecek oyuncaklar tasarlanırken; daha büyük çocuklar için konuşan, hareketli, kıyafetleri değiştirilebilen ya da daha büyük boyutlu oyuncak bebekler de raflardaki yerini alıyor. Diğer yandan pelüş bebekler de miniklerin en sevdiği oyun arkadaşları arasında kendilerine yer buluyor.

Minik bebekler için üretilen oyuncak bebekler arasında ilk sıralara İlk Bebeğim oyuncak bebekler yerleşiyor. 30 cm, 35 cm ya da 40 cm boyutundaki İlk Bebeğim modelleri, bebeğinizin kendi boyutunda bir oyun arkadaşı edinmesinin de önünü açıyor.

Geçmişten günümüze minik prenseslerin en çok sevdiği oyuncak bebeklere şöyle bir göz attığımızda, Mattel efsanesi Barbie karakterleri ön plana çıkıyor. Barbie bebekler güzel yüzleri, hareketli eklemleri ve değiştirilebilen kıyafetleriyle miniklerin ilgisini çekiyor. Barbieler ayrıca otomobil, Barbie evi, ekstra kıyafet seçenekleri, hayvan dostları ile de çocuklarınızın kendilerine has bir oyun dünyası yaratmalarına yardımcı oluyor.

Miniklerin en sevdiği çizgi filmler arasında yer alan Winx, okul çantalarından nevresimlere pek çok çocuk ürününün üzerini süslüyor. Bloom, Stella, Flora, Musa, Aisha ve Techna çocuklarınızın küçük yaşlardaki idolleri olurken, Winx bebekler de oyun arkadaşları olmaya devam ediyor.

Ghoulia Yelps, Cleo de Nile, Frankie Stein, Dracularura, Clawdeen Wolf, Lagoona Blue’nun başrolde yer aldığı korkunç ve havalı karakterlerin yer aldığı bir çizgi film olan Monster High’ın ana karakterleri de oyuncak bebek modelleri olarak oldukça ilgi görüyor. Küçükler kadar büyüklerin de ilgisini çeken Monster High oyuncakları oyuncak bebek kategorimizde sizleri bekliyor.

Minik prenseslerin en çok sevdiği diğer karakterler ise Disney Prensesleri olarak karşımıza çıkıyor. Frozen’dan Sindirella’ya, Rapunzel’den Ariel’e, Bella’dan Aurora’ya, Pokahontas’tan Pamuk Prenses’e, Tiana’dan Yasemin’e, Mulan’dan Merida’ya pek çok Disney Prensesi oyuncak bebekleri miniklerin hayal dünyasında uzun yolculuklara çıkmalarına yardımcı oluyor.

Oyuncak bebek modellerine göz attığımızda en sevilen oyuncak bebek modelleri ise Bloom Fairy Dream oyuncak bebek, Ever After High oyuncak bebek, Polly Pocket oyuncak bebek ve Evi Love oyuncak bebekler olarak sıralanıyor.

Minikler için oyuncak bebek satın alırken yukarıda saydığımız en sevilen oyuncak bebek modellerine göz atabilir ya da miniklerin sevdiği çizgi film karakterlerinden yola çıkarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Oyuncak Bebek Aksesuarları

Oyuncak bebekler miniklerin keyifle oynayabilmeleri için pek çok farklı ve yaratıcı aksesuarla birlikte satışa sunuluyor. Bebek evi, banyo seti, mutfak seti, bebek bakım ünitesi, doktor odası, bebek kıyafetleri, arabalar ve moda setleri oyuncak bebekleri tamamlıyor.

Oyuncak bebek aksesuarları, miniklerin bebekleriyle birlikte kurdukları renkli dünyalara farklı renkler eklemek için birebir. Çocuklarınızı mutlu etmek için oyuncak bebek satın alırken oyuncak bebek aksesuarlarına da söz atmayı ihmal etmeyin.

Oyuncak Bebek Markaları ve Oyuncak Bebek Fiyatları

Henüz ilk aylardan itibaren miniklerin en yakın oyun arkadaşı olarak karşımıza çıkan oyuncak bebekler, pek çok farklı markanın, çizgi film ya da roman karakterlerinin yansıması olarak oyuncaklar arasında yerlerini alıyor. Kimi çocuklar oyun arkadaşı olarak prens ve prensesleri seçerken, bazı çocuklar da en sevdikleri çizgi filmlerin karakterleri ile oynamaktan keyif alıyor. Miniklerin en sevdiği oyuncak bebekler ise Barbie, Monster High, Sum Sum, Ever After High, Jakks Pacific,  Steffi Love, Sally Ann, Evi Love, Win Goal, Winx, Disney Princess, Baby Alive,  Polly Pocket, Disney, Sandeer, Simba, Mia And Me, My Little Pony, Lalaloopsy, Playmobil ve Disney Frozen olarak sıralanıyor.

Hasbro, Mattel, Adore, Vardem, Giochi Presiozi, Melebo, Elit Oyuncak gibi pek çok kaliteli markanın oyuncak tasarımlarını bulabileceğiniz Çocuk – Oyuncaklar – ürünlerini trend oyuncak mağazalarından satın alabilirsiniz.

Keyifli alışverişler dileriz..

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK