Elbise Rahatlığı: Entarisi Dım Dım Yaaar!

Elbise Rahatlığı: Entarisi Dım Dım Yaaar!

Bu yazıyı yazmayı düşündüğüm andan beri içimden bu türküyü çığırıp duruyorum. Ne yaptıysam zihnimde dönüp durmasına engel olamadım ve itiraf etmeliyim ki “Madem ben bundan kurtulamıyorum o zaman siz de benimle birlikte çığırıverin.” diyerek bu başlığı attım. Aslında yazının konusu elbise modelleri, başlığı da yaklaşmakta olan yaza uygun elbise rahatlığımsı gibi bir şey olacaktı. Hayatta her şey kısmet Hiçbir şey planladığımız gibi olmuyor zaten değil mi ama? Bir yaz yazısı için henüz erken diyeniniz çıkabilir belki, olsun, ben ki bir yaz aşığı, aylardır gün saymışım yaz gelsin diye, daha fazla bu konuda kendimi tutamayacağım.

Uzun yıllardır başı örtülü olmaktan mütevellit, bu süre zarfındaki yaz mevsimlerinde en az 8 bin kere (mübalağa en sevdiğim sanattır) “Ayyyhhh çok sıcak, sen terlemiyor musun bu kadar kapalı kıyafetin içinde?” sorusuna maruz kalmışımdır. Eminim pek çok mütesettir arkadaşım da benzer sorularla karşılaşmıştır. O soruya verilen “Yok canım, alıştım ben bunca zamandır, bla bla bla…” şeklinde cevaplar var ya, Hıh işte onlar külliyen yalan. Badisinden bonesine kadar lahana gibi kat kat giyinmiş haldeyken terlememek/sıcaklamamak mümkün mü? Bildiğin pişiyoruz yahu!

esra alagöz - entari 1 esra alagöz - entari 3

İşte moda dünyası bu feryadımızı duymuş olmalı ki son bir yıldır entarilere iade-i itibarları verilmeye başlandı ve rengarenk tiril tiril elbise modelleri gardıroplarımızda yerini aldı. Özellikle feraceler, içine badi ya da altına pantolon giymek zorunda kalmadan, “üstüne geçir ve çık” formatı ile bu yaz hayatımızı çok daha kolay hale getirecek gibi görünüyor. Elbisenin en sevdiğim tarafı da bu, kombinlediğiniz kıyafetlerin renklerini birbirine uyduracağım diye 9 takla atma atmanıza gerek kalmadan, elbiseye uygun tek bir başörtü seçip jet hızıyla hazırlanıp evden çıkabiliyorsunuz.

Fotoğraflarda her mevsim çok sıcak olan Arabistan’da sıcaktan pişmeden gezinme imkanını veren elbiselerden örnekler görebilirsiniz. Daha çok Hindu/Arabic esintiler taşıyan bu elbise modelleriyle bu yaz İstanbul sokaklarında da karşılaşacağımızdan emin olabilirsiniz.

Hepinize bol güneşli günler dilerim!

Tesettür elbise modelleri

esra alagöz - entari 5 esra alagöz - entari 6

esra alagöz - entari 7 esra alagöz - entari 8

PAYLAŞ
Hayatının yarısını “Halkla İlişkiler”e adamış bir PR Azmanı… Gönlünde yatan aslan hep moda/tasarım olmuş bir beyaz yakalı… Gardrobunda farklı tarzlar, estetik ve şıklığı tesettür modası ile buluşturan, bir sıradan olmayanın peşine koşma uzmanı… Bundan 10 sene önce tesettür modası henüz dutlukken de şimdiki gibi giyindiğinden, o zamanlar kendisine uzaydan gelmiş gibi bakanlar, şimdi “Aaa, bunu nereden aldın?” diye soruyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK