El Bakımı ile “Elinize Sağlık”

El Bakımı ile “Elinize Sağlık”

ELİNİZE SAĞLIK

En çok kullanılan uzuv ünvanını kimselere kaptırmayan “eller”, gün içinde birçok şeye maruz kalıyor. Bu nedenle el bakımı hem sağlık hem de güzellik için büyük önem taşıyor. Sabahtan akşama kadar neler yaptığınızı ve nelere dokunduğunuzu bir düşünün…

İş hayatınızda sürekli telefon kullanmanızı, bilgisayarda yazı yazmanızı, sıcak olduğunu farketmeden bardağı sımsıkı tutmanızı ya da hiç anlamadığınız halde bir şeyleri tamir etmenizi anlıyoruz. Bunlar birçok çalışanın başına gelen şeyler. Üstelik bu kadarla da kalmaz; nemlendiriciler, cilt bakım ürünleri havada uçuşur.

Eve gidersiniz; çamaşır, bulaşık, yemekle uğraşırsınız ya da yine bilgisayarınızı açar oyun oynarsınız. Aklınıza ertesi günde çalışacağınız gelir. “Yarın sabah giyeceklerimi ütüleyim” derken bir de elinizi ütünün buharıyla haşlamanız son nokta olur. Günün büyük bir bölümünü elinize neler yaptığınızı düşünerek geçirin demiyoruz ama ellerinizin bakımı için biraz olsun zaman ayırmanızı sağlığınız için öneriyoruz.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

En etkili el bakımı önerileri

ELİNİZE SAĞLIK 52a1bcfda7da6-tile

İsveçli balıkçıların eşleri şöyle diyor:

“Ilık suyu bir kabın içine koyun, içine yarım limon ve birkaç damla buğday yağı damlatın. Limon cildinizin tazelenmesini, buğday yağı ise ellerinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Yaklaşık on dakika kadar ılık suyun içinde beklettiğiniz ellerinizi sonrasında masaj yaparak şımartabilirsiniz. Özellikle bilgisayar kullananlar parmak uçlarına ve bileklerine yaptığınız ufak dokunuşlarla farkı görebilir. Biraz da parmaklarınızı esnetebilirseniz ne ala. Bunu yaparken keskin hareketlerden olabildiğince uzak durun ve ertesi gün aynı tempoda çalışacağınızı düşünerek parmaklarınıza hassas davranın.”

Uranüs’ün Dünya’ya yaklaşması sizi duygusal yönde nasıl etkiler bilinmez ama; ellerinizin eskisinden daha dinlenmiş olarak güne başlaması iş hayatınızdaki verimliliği olumlu yönde etkileyebilir.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK