En Çok Tercih Edilen Bebek Beşik / Hamak Modelleri

En Çok Tercih Edilen Bebek Beşik / Hamak Modelleri

Hayatınızda yeni bir dönem açılmak üzere. Çünkü tatlı bir miniğin geleceğini haber aldınız. Bu harika bir duygu ve çok heyecan verici. Bir taraftan da şimdi o miniğin gelişi için pek çok hazırlık yapmak gerekiyor. Bu duygusal döneminizde, onun için her şeyin en iyisini istiyorsunuz. heyecanla gidip önünüze her geleni alternatifleriyle birlikte satın almak istiyorsunuz. İnanın her anne ya da baba adayı bu duygularla alışverişe çıkıyor ama sonra o alışverişin içinde bazı pişmanlıklar da oluyor. Güzel bir ihtiyaç listesi hazırlayalım. Bunu yaparken de deneyimli insanlardan yardım alalım. Eminiz size ‘ya şunları da şöyle aldık ama aslında gerek yokmuş’ diyenler olacaktır. Bu deneyimlere kulak verelim. İnternetten kaynakları araştıralım ve kendimize ihtiyaç duyduğumuz zamanı tanıyalım. Okurken bizimki gibi güvenilir kaynak olmasına dikkat edelim. Alışveriş listenizin üst sıralarında yer alan beşik / hamak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz:

En Şık Hamak Modelleri

En Uygun Beşik Modelleri

 

Bebek beşik ve bebek hamak satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Bebeklerinizin sağlıklı uykular uyumasının önemi bize bebek beşikleri ve beşik hamakları konusunda neden bu kadar hassas olmamız gerektiğini söylüyor aslında. Beşikler her zaman çok önemli olmuştur şimdi bir de yeni bir seçenek
olarak bebek hamakları girdi hayatımıza.

Kim üretiyor?
Beşik / hamak ve diğer bebek ürünleri kalite konusunda en çok dikkat etmemiz gereken ürünlerdir. Bu yüzden mağazadan da alışveriş yapsanız internetten de güvenilir adreslerdin alışveriş yaptığınıza emin olmalısınız. Üretici firmaya ve ürünün kalite belgelerine bakmadan beşik ya da bebek hamak satın almamanızı öneririz.

En ucuzu aynı zamanda en risklisi olabilir mi?
Bazen fiyat satın almamızda en önemli kriter olabiliyor ama bu ürün gruplarında olmamalı. Çünkü bebek beşikleri ya da bebek yatakları eğer yeteri kadar sağlam ya da güvenlikli olmazsa çocuklarınızın yaralanmasına neden olabilir. Bu bakımdan alacağınız beşik ya da bebek hamak kalite fiyat dengesinde iyi bir noktaya oturmalıdır.

Ne kadar süre ile kullanacaksınız?
Mesela bir bebek hamak bebeğinize belli bir süre eşlik edecektir, bu durumda ona yüklediğiniz fonksiyon beklentileri daha kısıtlı olabilir. Beşik modelleri çocuğunuza bebek hamaklardan daha uzun süre eşlik edebilir. Bu bakımdan ondan beklediğiniz fonksiyonlar daha fazla olacaktır. Ancak eğer bebek yataklarından birini alıyorsanız, burada hem daha çok ödeyeceksiniz hem de bebek yataklarını diğer ürünlere göre çok daha uzun süre kullanmak isteyeceksiniz. İşte tam da bu yüzden beklentileriniz artacak. Tüm bunlar için şunu söyleyebiliriz. Ürünlerden beklentilerinizi kullanacağınız süreye göre ayarlarsanız bu kez bir ürüne en fazla ne kadar ödeyeceğinizi kendiniz de kestirmiş olursunuz.

Emniyet açısından her şey tamam mı?
Üretici firmalar beşikleri, bebek hamak modellerini, portatif beşikleri üretirken her detayı düşünürler, düşünmeliler ama düşünmeyebilirler de. Bu yüzden siz ürünleri satın almadan önce özellikle de portatif beşikler söz konusu
olduğunda bu denetlemeyi kendiniz de yapmalısınız. Malum portatif beşikler katlanır ürünlerdir ve bu tarz ürünlerin mekanizmalarının sorun çıkarması mümkündür. Bazen de bu sorunlar çocuklarınızın emniyetini tehdit edebilir.
Bununla birlikte olmaz ya, siz yine de beşikleri, bebek hamak modellerini, almayı düşünüyorsanız bebek sancağını sivri bir köşesi olup olmadığı, çocuğunuzun yaralanmasına neden olacak bir ihmalinin bulunup bulunmadığı
konusunda bir denetleyin. Ürünü satın aldıktan sonra bu aksaklıkları kendi alacağınız tedbirlerle gidermeye kalkışmayın. Her bakımdan doğru bebek ürününü satın aldığınızdan emin olun.

Proporsiyonlar doğru ayarlandı mı?
Malum bebek beşiklerinin içine ayrıca yatak almamız gerekir. Aynı durum bebek yatakları için de geçerlidir. Burada doğru ebatları seçmek çok önemlidir. Çünkü eğer doğru porsiyonları sağlayamazsak, bu kez bebeğinizin içine düşebileceği, ya da konulu, bacağını, hatta kafasını sıkıştırabileceği boşluklar bırakmış oluruz. Bu da çocuklarınızın yaralanmasına ya da korkmasına neden olabilir. Sizin yapmanız gereken bebek yataklarını ya da bebek beşiklerini bu açıdan da iyice kontrol altında yapılandırmak olacaktır.

Monte edilen diğer ürünler ne durumda?
Tabii iş sadece beşikleri denetleyerek bitmiyor. bir de buralara monte ederek kullandığımız başka bebek ürünleri var. Mesela cibinlik, mesela müzik çalan ve dönen oyuncaklar ve başka türlü takıp çıkarılabilen ürünler. Bebekleriniz
siz fark etmeden yeni şeyler öğrenip yapmaya başlarlar. Mesela siz onu yatağında uyuyor zannederken o içeride cibinlik demirine tutunarak kalkmaya çalışıyor olabilir. Ya da üzerinden sallanan oyuncağa erişmeye çalışıyor olabilir. Onu 24 saat gözleyemeyeceğinize göre bu monte edilen diğer bebek ürünlerinin sağlamlığından emin olmanız gerekiyor. Bizzat kendiniz asılarak, zorlayarak bunun kontrollerini yapabilirsiniz.

Evet beşik / hamak modelleri hakkında önerilerimiz aşağı yukarı bu kadar. Böyle alışverişler çok zevklidir ancak en duygusal zamanlarımızı yaşadığımız için bazen mantık dışı kararlar alabiliriz. Buna dikkat etmeliyiz.

Değerli ebeveynler, hayatınıza yeni katılan ve beraberinde hayatınıza anlam, heyecan ve mutluluk katan minik yavrularınız için  hazırlanan beşik / hamak modelleri size pek çok alternatifi bir arada sunuyor. Muhtemelen siz de pek çok ebeveyn gibi beşik / hamak çeşitleri arasında kaybolacak, ancak sonra minik yavrunuz için en doğru ürünü bulacaksınız. Beşik / hamak fiyatlarını kıyaslarken ürünleri de birbirleri ile kıyaslamazsanız, bu tam olarak doğru bir
kıyas olmaz.
Birçok web sitesinde, Civilim, Hepsiburada, Joker ve gibi mağazalarında satışa sunulan Banana Baby & Kids, Baby & Plus, Pasha Baby, Wooderful Life, Pierre Cardin, Neny Baby Baby Max, Bebek İstanbul, Birlik Oyuncak ve Aybi Baby gibi markaların ürünlerine bakabilir, en uygun fiyat ile satın alabilirsiniz.

Keyifli alışverişler 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK