En İyi Balayı Önerileri

En İyi Balayı Önerileri

Harika bir düğüne muhteşem bir balayı yakışır. Düğün hazırlıklarıydı, düğün telaşıydı bütün bu yorgunluktan sonra harika bir balayında dinlenin, eğlenin ve artık düğün düşünmeyin 🙂

Balayı için öncelikle ne tür bir tatil istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Eğer kışın evleniyorsanız dağ evleri ve harika bir kayak tatili tam size göre. Şömine başında geçireceğiniz filmlerdeki gibi romantik bir balayı sizleri bekliyor demektir. Ben deniz, kum güneş görmek istiyorum derseniz ege ve güney bölgelerimizdeki birer doğa harikası olan kumsalları tercih etmelisiniz. Biz hem tatil yapalım hem de farklı yerler görelim diyorsanız ülkemizin birbirinden zengin farklı kültürleri barındıran pek çok güzel şehri var ama bu güzellikleri görmek için aylar değil seneler dahi yetmez. Eğer balayınızı yurt dışında geçirmek istiyorsanız ve vize gibi yorucu prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız vize istemeyen ülkeleri keşfe çıkabilirsiniz.

En iyi balayı için: mavi

Masmavi bir yolculuk sizi bekliyor. Ah o gemide bende olsaydım demeyin balayınız için harika bir fırsat yakalayın. Gemi turları, ayağım yerden kesilsin diyenler için hem birebir. Farklı bir balayı hayal edenler için harika fırsat olacaktır gemi turları.

Balayı 1

Balayı için hem yurt dışını düşünüyor hem de fazla uzak olmasın istiyorsanız Yunanistan tam size göre. İki binden fazla adası olan Yunanistan eşsiz koylara sahip bir ülke. Bayrağındaki mavi ve beyaz renkler ülkeyi o kadar iyi anlatıyor ki Yunanistan deyince insanın aklına harika bir denizin gelmemesi imkansız oluyor.

Balayı 3 Balayı 4 Balayı 2 Balayı 5

Balayınızda yurt dışına çıkmak istiyorsunuz ama vize için gereken evrakları toparlamakla yorulmak ve vakit kaybetmek istemiyorsanız Türkiye’den vize istemeyen ülkelere bir göz atın. Balayınızı geçirmek için pek çok ülke sizi vize olmadan da kabul ediyor.

Egzotik bir balayı isteyen çiftler için ideal bir yer olan Tayland, balayı turizminin tercih edilen yerlerinden. Üstelik vize de istemiyor. Tropik bir iklime sahip olan Tayland’ın adaları ve plajları dünyanın en güzelleri olarak biliniyor. Doğa harikası plajlarıyla tanınan Phuket adaları deniz suyu temiz olduğu için dünyanın en iyi 10 dalma mekanlarından birisidir.

Balayı 9 Balayı 6 Balayı 8 Balayı 7

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler şöyle:

“Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong,İran , Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Nikaragua, Pakistan (işadamları vizeden muaf), Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, Seyşeller, Saint Kitts and Nevis, St. Lucia, St. Vincent-Grenadines, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye , Svaziland, Şili, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela.”

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK