En Pratik Cilt Bakımı İpuçları

En Pratik Cilt Bakımı İpuçları

EN PRATİK CİLT BAKIMI İPUÇLARI

Kişisel bakıma önem verdiğimiz sürece daima mükemmel bir cilde kavuşabiliriz değil mi? Belki mükemmel dünyada bu geçerli olabilir ama bizim dünyamızda ne yazık ki cilt bakımı konusunda durum öyle değil. Bir sabah uyandığınızda karşınıza çıkan sivilceler, nereden geldiği belli olmayan kırmızı lekeler veya sebebi belirsiz şişkinlikler bir anda keyfimizi kaçırmaya yeter.

Üstelik bu gibi cilt bakımı krizleri nedense hep en iyi görünmemiz günlerde olur. Çok önemsediğimiz biriyle randevumuz mu var? Hoşgeldin sivilce… Büyük bir toplantıda önemli bir sunum mu yapacağız? Merhaba kırmızı lekeler…

Neyse ki bu acil durumların hepsi için pratik bakım önerilerimiz var…

Acil sorunlara pratik cilt bakımı önerileri

Şişmiş gözler

Bazen bir şeylere canımız sıkılır ve gece uyuyamayız. Bazen bir sivrisinek, bazen de gürültücü komşular bizi uykusuz bırakabilir. Sebebi ne olursa olsun, bu durumların sonucu sabah bizi karşılayan şişmiş gözler.

Şişkinliği alması için antioksidan içeren göz kreminiz imdada yetişiyor. Fakat kullanmadan önce bir süre buzdolabında bekleterek iyice soğutursanız etkisi artırabilirsiniz. Bir buzu gözlerinizin etrafında gezdirmek de şişlerin inmesini hızlandırabilir.

EN PRATİK CİLT BAKIMI İPUÇLARI
Arındırıcı maske
EN PRATİK CİLT BAKIMI İPUÇLARI
Aloe vera  özlü yüz kremi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sivilceler

Sabah uyanıp aynaya baktığınızda tam yüzünün ortasında size bakan kocan bir sivilciyle karşı karşıya gelmekten daha kötü bir şey olmaz muhtemelen. Sivilceyi sıkıp kurtulmak ilk akla gelen çözüm fakat siz siz olun sivilceyle mücadelede bu yöntemden uzak durun. Sıkmadığınız taktirde sivilceden kurtulmanız veya en azından dikkat çekmemesini sağlamak daha kolay.

Sivilceyi hızla yoketmek çok kolay bir iş değildir. Temel olarak tonik kullanmak, yağlı sütten uzak durmak tavsiye edilir. Sivilceleri geçirmek değil ama en azından kızarıklarını azaltmak için buzla masaj yapabilirsiniz. Sivilcenin üzerine göz damlası damlatarak, kuruduktan sonra üzerine fondöten sürmek sivilcenin daha kolay kapanmasını sağlayacaktır.

EN PRATİK CİLT BAKIMI İPUÇLARI
Akneli cilt için maske
629-babe-babe-su-bazli-nemlendirici-krem-300x450
Su bazlı nemlendiricili krem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kırmızı lekeler

Eğer bir saba yüzünüzde kırmızı lekelerle karşılaşırsanız panik olmak yerine hemen nemlendiricinize yönelin. Özellikle de aloe vera veya salatalık içerikli bir nemlendirici daha etkili olacaktır. Bu nemlendiricileri sürdükten sonra cildinizin tamamen emmesini bekleyin. Bunun ardından pudra ile görüntüyü kapatabilirsiniz.

Daha uzun vadeli tedaviler için çeşitli cilt maskeleri işe yarayabilir. Özellikle havuç ve elmalı maskeleri denemenizi öneririz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK