Erdem Moralıoğlu, Gece ve Gündüzü Bir Araya Getirdi

Erdem Moralıoğlu, Gece ve Gündüzü Bir Araya Getirdi

Erdem_012_2000_320x480

Son yıllarda çıkışı çok hızlanan bir isim Erdem Moralıoğlu. Kate Middleton, Kate Bosworth, Elizabeth Olsen, nice isim kırmızı halıda Erdem giydi. Eğer bu isimler de sizi yeterince etkilemediyse Anna Wintour’ın da Erdem giydiğini belirtmek isterim.

Efendim, başarılı tasarımcının son koleksiyonunu inceledim, Mayıs ayında mağazalarda yerini alacak olan koleksiyon  gece-gündüz kontrastını ortadan kaldırmış. Gece-gündüz kontrastı derken şöyle, gece ile gündüz giyilecekler hep ayrılır, Erdem pre-collection’da bu ayrımı ortadan kaldırmış ve bence çok da doğru bir hareket olmuş. Son yıllarda zaten statement kolyeleri eşofman üstleri ile kullandığımızı düşünürsek,bunu koleksiyona da yansıtmak çok yeni bir haber değil. Kullandığı kumaşlarla ve yarattığı silüetlerle romantik havasını en doğru şekilde yenilemiş.

Erdem’in imzası haline gelen çiçekleri bu koleksiyonda da var, koleksiyon renkleri ağırlıklı olarak koyu yeşil, bordo, pembe ve tabii ki lacivert. Kullandığı kumaşlar konusunda da marka kimliğine sadık kalmış, ipekler, Kate Middleton’ın da sık sık tercih ettiği lacivert dantel, Jakar. Erdem’in kullandığı desenleri ve kesimleri açısında romantik bir tarzı olsa da, süet bomber ceketlerle koleksiyonu hareketlendirmiş. Transparan gece elbiselerinde ön plana çıkan tema bence masumiyet, ki ben en çok bu elbiseleri beğendim. Koleksiyonun fotoğraflarını görünce gece-gündüz ayrımını dolaplarınızdan kaldırmaya ikna olursunuz, diye düşünüyorum, olmazsanız bir daha bakın, olana kadar.

Erdem Moralıoğlu Tasarımları

Erdem Moralıoğlu Tasarımları
Erdem Moralıoğlu Tasarımları

 Erdem pre collection Erdem pre collection1 Erdem pre collection2

PAYLAŞ
Epey düz bir insanım ben, çok kararsızım, kararsızlığımdan üç okul iki kıta gezdim, ne ara moda ile ilgilenmeye başladım ben de anlayamadım, en son tişörtümü arıyordum sonra bir baktım Just a fad'i yazıyorum. Makul miktarda iyi kahve ile günlerce yazabilirim, ne diyordum, heh bunlar hep Anna Wintour!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK