Erkeğe Hediye Almak O Kadar Da Zor Değil

Erkeğe Hediye Almak O Kadar Da Zor Değil

ERKEĞE HEDİYE ALMAK O KADAR DA ZOR DEĞİL

Yılın insanlar için önemli, özel günleri yaklaştığı zaman kadınlar panik içinde internette dolaşmaya başlar. Tabii aradıkları şey belli: “Erkek hediyelik.” Erkekler kadınlar için hediye alma konusunda ne kadar fazla seçenek bulabiliyorsa, kadınlar söz konusu tarihler geldiği zaman, sanki tarihte bir erkek için hediye alan ilk kadın olacaklarmışçasına paniğe kapılıyorlar.

Bunun nedeni henüz tam olarak çözebilmiş değilim. Erkek hediyelik alternatifleri bulmak bana daha kolay gibi geliyor. Çünkü biz hediyede öyle çok da detaya bakacak insanlar değiliz. Kullanışlı olması bizim için yeterli. Elbette özel bir anlamı olması işin başka bir boyutu. Ancak, sürekli elimizin altında bulundurabileceğimiz bir hediye olması zaten bizim için yeterince anlamlı.

Erkeğe Hediye Önerileri

Erkekler olarak belki de en çok ihmal ettiğimiz konulardan biri, bir şeye çok ihtiyacımız olduğu halde bir türlü onu gidip alamamak. Çok gereksiz pek çok iş için internette saatler harcarken, uzaktan kumanda için saniyesinde gidip bir yerden pil alırken, ellerimizi mümkün olduğu kadar ceplerimizden çıkarmaz, eldiven almayı erteleyebiliyoruz.

Gelin biz üşengeçler için birkaç hediye önerisinde bulunayım da siz kadınların iyi dileklerine mazhar olayım. Bu her zaman ele geçecek bir fırsat değil ne de olsa…

İhtiyaçları eğlenceli hale getirmek iyi fikir

Hani şu bir türlü internetten bakmayı akıl edemediğimiz, evde yerine kullanacak da bir şey bulamadığımız ihtiyaçlarımız var ya, işte onlar için çok eğlenceli, ilginç hediyelikler var. Örneğin evde sık sık misafir ağırlamayan birinin aklına örneğin shot bardağı almak gelmiyor. Bir akşam toplanıyorsun arkadaşlarınla bir araya. “Haydi buradan bize geçelim. Hem bizde kalırız, hem birkaç tek atar muhabbet ederiz” diyorsun ve anında pişman oluyorsun.

ERKEĞE HEDİYE ALMAK O KADAR DA ZOR DEĞİL
Cepli Kupa Bardak
ERKEĞE HEDİYE ALMAK O KADAR DA ZOR DEĞİL
Golf Shot Oyunu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eve bir geliyorsun. Evde shot bardağının muadili ne var? Çay bardağı. Altına da gazete sersen tam şantiye ortamı. Oysa ki şöyle güzel, hatta işi eğlenceli hale getirecek, esprili bir shot takımı olsa ne kadar iyi olurdu. Buradan ilgili yerlere duyurulur.

Ya da hazır konu çaya gelmişken, kendi başımıza çok öyle çay demleyen adamlar değiliz çoğumuz. Gönül ister ki ocağın üzerinde sürekli çay olsun. Biri gelsin gitsin demiyle suyuyla uğraşsın mutfakta. Ama yok. Sallama çayın da şu suya batırdıktan sonra elimizde kalakalan poşeti olmasa iyi bir arkadaş aslında. Ancak bunun için de cepli kupalar varmış iyi mi? İşte o tam benlik bir olay. O kupalardan bol bol alın ve çevrenizdeki erkekleri çok mutlu edin.

Hayat hobilerle güzel

Usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın bir röportajında çok güzel bir ifadesine denk gelmiştim; aklımda kaldı: “İyi ki bana sormadınız, ‘okumayı sever misiniz’ diye. O ne biçim soru? Nasıl okumam?” Ben de işte aynen böyle düşünüyorum. Herkes okumalı. Bu, yemek yememek, su içmemek gibi hayati bir konu. Dolayısıyla, siz de erkekler için kitap alternatiflerini gözden geçirebilirsiniz.

ERKEĞE HEDİYE ALMAK O KADAR DA ZOR DEĞİL
Tarif ve Fikir Kitabı
ERKEĞE HEDİYE ALMAK O KADAR DA ZOR DEĞİL
Dijital Fotoğrafçının El Kitabı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer, hediye alacağınız kişinin edebi tercihiyle ilgili bir bilginiz yoksa doğrudan hobilerini hedef alın ve on ikiden vurun! Örneğin ben son zamanlarda fotoğraf ve yemek konularına ciddi sarmış durumdayım. Özellikle sevdiklerimle beraber evde yemek yapma, kalabalık sofralar kurma türü, İtalyan mutfak ve sofra kültürüne benzer hayallerim var. Bakalım, kısmet.

En sevilen klasikler…

Erkek aksesuar modellerinde biraz daha klasik düşünmek gerek. Yani bana göre makbul olan o. Örneğin, bir erkeğin mutlaka iyi bir saati veya klasik kesim gömlekleriyle kullandığı en azından bir çift kol düğmesi olmalı. Bu elbette tarz meselesi. Ancak, hani derler ya, “Biz babadan böyle gördük.” Aynen öyle. Zamanında mesela, dedemin köstekli saati varmış. Sürekli yanında taşırmış rahmetli. Hani saati olmayıp, başkasına sormak tuhafmış herhalde.

Ondan mıdır bilmem, babam, sonra ben, saatsiz çıkamaz olduk. Öyle ki unuttuğumuzda eve geri dönüp aldığımızı bilirim.

Sonuç olarak, gördüğünüz gibi hanımlar, erkeklere hediye almak o kadar da zor değil. Siz de ilk fırsatta hediyelik alternatifleri bir de benim anlattığım gözle değerlendirin. Şahsi olarak da hayır dualarınızı bekliyorum.

ERKEĞE HEDİYE ALMAK O KADAR DA ZOR DEĞİL
Kol Saati
ERKEĞE HEDİYE ALMAK O KADAR DA ZOR DEĞİL
Kol Saati – Pilli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Siz bizim sadece spor, siyaset, araba ya da seks hakkında konuştuğumuzu düşünebilir, hatta bundan emin olabilirsiniz. Ama siz bu satırları okurken biz çoktan alışveriş yapmış, yeni kıyafetlerimizi giymiş ve en şık halimizle bir kafede oturuyormuş kahvemizi içiyor olacağız...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK