O Eskidendi Dedeciğim, Şimdi Moda Çok Değişti

O Eskidendi Dedeciğim, Şimdi Moda Çok Değişti

O ESKİDENDİ DEDECİĞİM, ŞİMDİ MODA ÇOK DEĞİŞTİ

Etrafımızda başta kendi dedemiz olmak üzere, tonton ihtiyarlardan oluşan kocaman bir güruh var. Bunlar üniversitede sıra dışı bir bölüm okuduğunuzda “Şimdi sen öğretmen mi olacaksın?” diye soran insanlardır. Deneyim olarak sizden bir hayli önde olmalarının dışında, arada bazı kuşak farkları da vardır.

“Moda çok değişti!”

1. Fark: Moda

Dedelerimize anlatmakta en çok zorlandığımız konulardan biri hiç şüphesiz, moda. Siz çok çalışıp genetik mühendisliği bölümünü okurken bile “keşke doktor olsaydın” diyen dedeniz, bu sene moda olan yırtık bir pantolonunuzu gördüğünde muhtemelen “köpek mi parçaladı?” diyebilir.

Örneğin mini şort giydiyseniz “dedeciğim bu sene bu şortlar çok moda” diyebilirsiniz. Sonra aynı cümlenin taytlar ve elbiseler için olanını da kurmaya hazır olun.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

O ESKİDENDİ DEDECİĞİM, ŞİMDİ MODA ÇOK DEĞİŞTİ  53647252ac2cd-tile

2.Fark: Renk

Dedelerimizin renk yelpazesi bize göre biraz daha klasiktir: siyah, kırmızı,lacivert, kahverengi gibi. Çoğunun pudra renginden ya da fuşyadan haberi olmadığını, olsa da yuvarlayıp “bildiğimiz pembe işte bu” dediklerini duyarız.

3. Fark: Kuşak

“Ben dört yıl askerlik yaptım” diyen tonton dedenizin modayla ilgisi yok denecek kadar az olabilir.

Üzerinizdeki tişört alışmadıkları bir tarzda mı? En iyi avukatlara bile taş çıkaracak savunmanızı yapmaya hazır olun. Çünkü dedeniz her ne kadar modayla pek ilgilenmiyorsa da, hepimizi cebinden çıkartacak kadar deneyim sahibidir. Hala söz dönüp dolaşıp ne giydiğinize geliyorsa, belki de gardrobunuzda hazır bir konsept bulundurmanız gerekebilir:

– Klasik bir gömlek ya da tek renk bir tişört

– Yırtığı pırtığı olmayan bir kot pantolon

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz

O ESKİDENDİ DEDECİĞİM, ŞİMDİ MODA ÇOK DEĞİŞTİ 529dc40eab91c-tile

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK