Evcil Hayvan Ürünleri

Evcil Hayvan Ürünleri 2 farklı mağazada 6 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (1)
  • (5)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Beymen Club
Mackenzie Childs Mama Kabi 295,00 TL
Tesa
Tesa, D Kapı Pencere Profili 25 Metre, Bej, Kapı ve Pencere Malzemeleri 49,99 TL
Tesa
Tesa, E Kapı Pencere Profili 25 Metre, Kahve, Kapı ve Pencere Malzemeleri 39,99 TL
Tesa
Tesa, E Kapı Pencere Profili 25 Metre, Bej, Kapı ve Pencere Malzemeleri 39,99 TL
Tesa
Tesa, P Kapı Pencere Profili 25 Metre, Kahve, Kapı ve Pencere Malzemeleri 44,99 TL
Tesa
Tesa, D Kapı Pencere Profili 25 Metre, Kahve, Kapı ve Pencere Malzemeleri 49,99 TL

Küçük Dostlarımızın Büyük İhtiyaçları

Hayatımızı güzelleştiren ve sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlayan petler, hayatımızın büyük bir bölümünde kendilerine yer buluyor. Evcil hayvan bakmak çok büyük bir sorumluluk olduğu için bir pet sahiplenirken tüm sorumluluklar düşünülmeli ve ondan sonra karar verilmelidir.

Hediye olarak satın alınan kedi ve köpeklerin sonrasında sokağa bırakıldığını ya da bebekken göze çok tatlı görünen kedi veya köpeğin yine aynı şekilde sokağa terkedildiğini her geçen gün daha fazla görüyoruz.

Bu sebeple, evinize alacağınız petin bir canlı olduğunu unutmayın ve tüm sorumluluğunu göz önünde bulundurarak ona kucak açın :) Evde bir evcil hayvanınız var ve onun neye ihtiyacı var bilmiyorsanız bu yazı sayesinde tüm sorularınızdan kurtulacaksınız.


 

Ev Ortamında Beslenebilen Petler

Evinizin büyüklüğüne göre seçeceğiniz pet değişiklik gösterebilir. Şöyle ki; balık, kuş ve kemirgen-sürüngen gibi evcil hayvanlar için alan sınırlaması olmazken, kedi ve köpek gibi evcil hayvanların yaşam alanlarının büyük olması gerekir. Özellikle de köpekler için. Köpeklerin doğaları gereği sürekli koşmaları ve enerjilerini bir şekilde atmaları gerekir. Bu sebeple kedi ve köpek kıyaslamalarında köpek bakımı için çok daha fazla alan gerekir.

Evcil hayvanları sayacak olursak; balık, kedi, kemirgen ve sürüngenler, köpek ve kuş.

Balık: Balıklarınızın bakımını ne kadar özenle yaparsanız balıklarınız o kadar uzun süre sizinle birlikte olur. Balıklarınızı günde 2 ya da 3 kez yem vermelisiniz. Fazla yem vermek balıklarınızın sağlığını olumsuz yönde etkiler. Akvaryumunuzun filtre motor sistemine uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu motor sistemi ile akvaryumunuzun ısısını aynı düzeyde tutabilirsiniz.

Akvaryumunuzun içine canlı bitkiler de koymanız gerekir. Bu bitkiler, balıklarınıza doğal yem ve oksijen sağlar. Akvaryum temizliği ve bakımı çok önemlidir. Düzenli olarak su değişimlerini yapmalısınız. Su değişimi yaparken kullanacağınız su temiz ve beklemiş su olmalıdır. Balık bakımı için ihtiyacınız olanları kategorize edecek olursak:

Kedi: Evinize bir kedi alamaya karar verdiyseniz, kediyle ilgili ilk olarak öğrenmeniz gereken ilk konu, kedinin ne kadar anne sütü emdiğidir. Bir kedinin sağlıklı olması için 2 ay boyunca anne sütü emmiş olması gerekir.

Bu konu öğrenildi ve kedinize kavuştunuz... Kedinizin ilk aşılarını yaptırın ve ona bir karne çıkartın. Eğer sahiplendiğiniz kedi bebekse, besin takviyesine gelişimini destekleyecek olan mamalarla başlamalısınız. Kedinizin bakımı için sahip olamanız gerekenler:

Kemirgenler ve Sürüngenler: Alışılan evcil hayvanların (kedi, köpek, kuş gibi…) yanında evde beslemek isteyebileceğiniz sürüngen ve kemirgen petler de var.

Sürüngenleri evinizde beslemeye başlamadan önce alacağınız sürüngen çeşidi hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Kendi yaşam tarzınızı göz önünde bulundurarak sürüngen bir evcil hayvan seçimi yapabilirsiniz. Evde beslenen sürüngenleri sayacak olursak; yılan, iguana, bukalemun, sakallı ejder gibi petlerin yanında çok sık karşımıza çıkan su kaplumbağaları sürüngen evcil hayvanlar kategorisine girer.

Evcil kemirgenler ise; hamster, kobay faresi, chinchila ve tavşan olarak sayılabilir. Bu saydığımız kemirgenlerin yanında daha birçok evde yaşayabilen fare çeşidi vardır. Kemirgenler artık petshoplarda daha çok karşımıza çıkıyor ve daha çok ilgi görüyor. Kemirgenler arasında en çok tercih edilen petler hamster ve tavşandır.

Hamsterların bakımı çok kolay olsa da çok hareketli bir pet olduğu unutulmamalı ve kafesi ona göre tasarlanmalıdır. Tavşan sevimliliğiyle kalpleri fethetse de bakımı zor olan bir pettir. 10 yıl kadar yaşayan bu sevimli dostlarımızın bakımından emin olmadan eve alınması doğru olmayabilir.

Kemirgenler ve sürüngenler için, içerisinde çeşitli bitkilerin bulunduğu akvaryumlara teraryum denir. Bu tür petlerin yaşam alanlarını teraryumlar oluşturur.

Köpek: Evcil hayvanlar arasında kediden sonra en çok tercih edilen pettir köpek. Köpekler sahiplerine olan bağlılıkları ve sevgileri ile kalpleri çalarlar. Fakat bir köpek sahiplenmeden önce sorumluluğu göz önüne alınmalıdır. Kediden çok farklıdır köpek bakımı. Kediler kendi kendilerini eğitirken, köpeklerin belli bir süre eğitilmeleri gerekir.

Bir köpek sahiplendiyseniz ilk olarak yapmanız gereken, bir veteriner hekim bulup kontrollerini yaptırmak olacaktır. Onun dışında ihtiyacınız olan ürünler:

Kuş: Evde beslemek için fazlasıyla çeşidi olan kuşlar, sevimli evcil hayvan grubuna girerler. Papağan, Muhabbet Kuşu, Şemsiye Kakadu, Kakariki, Roselli ve Lori gibi daha birçok türü olan kuş vardır.

Muhabbet kuşu en çok tercih edilen kuş olsa da, papağan da birçok evde karşımıza çıkar. Papağanların; Macaw, Cennet, Gri, Kakadu, Kırmızı arkalı, Sarı alınlı, Senegal, Sultan ve Turuncu Kanatlı Papağan gibi birçok çeşidi vardır.

Evde kuş beslemek diğerler petlere göre daha kolaydır. Fakat yine de her canlıda olduğu gibi kuşun da sorumlulukları vardır. Kuş için ihtiyacınız olan ürünler:


 

Markalarına Göre Evcil Hayvan Ürünleri

Sevimli dostlarımız için alacağımız ürünlerin sağlıklı olması onun daha çok yaşamasını ve yanımızda olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple güvenilir markalardan, içeriğini bildiğiniz markalardan mama ve yem alışverişi yapmanızda fayda var.

Mama ve yem dışında diğer evcil hayvan ürünlerinde de yapısına, kalitesine göre değişen mama kapları, yataklar, kulübeler ve oyuncaklar gibi ekstra ürünlerde de mağdur olmamak için seçimler önemlidir.

Bobo, Brit Care, Ferplast, Flip, Hills, Karlie Flamingo, Lion, Pro Plan, Profine, Royal Canin ve Sera gibi markaları evcil hayvan ürünleri satan markalar arasında sayabiliriz.

Evcil hayvan ürünlerini online olarak satın almak isterseniz Hepsiburada mağazamızdan dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.


 

Fiyatlarına Göre Evcil Hayvan Ürünleri

Her evcil hayvanın ihtiyacı ve istekleri farklı olsa da hepsinin yatak ya da kafes ihyacı, mama ve yem ihtiyacı vardır. Bu aşamada evcil hayvanlarımız için en iyisini seçmek sahipleri olarak bizim görevimizdir. Evcil hayvan ürünlerinin genel fiyat listelemesini yapacak olursak: