Fit Kalmak İçin Spor Salonlarına İhtiyacınız Yok

Fit Kalmak İçin Spor Salonlarına İhtiyacınız Yok

Günlük hayatın koşturmacasından kendimize vakit ayırmayı çoğu zaman ihmal ediyoruz ve spor gibi birçok şeyi erteliyoruz. Ta ki bahar mevsimi gelinceye kadar…

Her yıl, havaların ısınmasıyla hanımların aklına gelen “Bikinime nasıl gireceğim?” sorusuyla başlıyor her şey 🙂

Biraz iş hayatı, biraz arkadaş görüşmesi, biraz aile ziyareti derken kış çoktan bitmiş oluyor. Sürekli “Yarın başlıyorum!” diyerek ertelediğimiz, düzenli yapıldığında keyifli ve eğlenceli bir aktivite olan spor zorunluluk haline geliyor.

Siz de yoğunluktan spora vakit ayıramayanlardansanız, şimdi size önereceğimiz spor malzemeleriyle yaza hem sağlıklı hem de fit bir vücutla gireceksiniz.

Mat

Mat evde yapılan sporun olmazsa olmazlarındandır. Mat, egzersiz sırasında rahat etmenizi sağlar. Kaymayan tabanı sayesinde rahat bir şekilde evde spor yapmanıza yardımcı olur.

 decathlon mat 2  decathlon mat

 

Pilates Bandı

Pilates bantları kolay taşınabilir ve hafif olmasıyla her yerde spor yapma imkanı sunan bir egzersiz malzemesidir. Farklı renk seçeneği bulunan pilates bantlarının rengarenk olmasının da bir sebebi var tabi. Bantların direnç ve kalınlık seviyelerini belirler bu renkler. Genellikle açıktan koyuya doğru pilates bandının direnci artar.

Pilates bandıyla, ağırlıkla yapacağınız tüm egzersizleri yapabilirsiniz. Seçenekleri sınırsız olan bu bantlardan hemen bir tane edinmelisiniz.

decathlon pilates bandı decathlon pilates bandı 1 pilates bandı decathlon

 

Atlama İpi

Evde yapacağınız hem kolay hem de etkili sporlardan bir diğeri ise, ip atlamaktır. Atlama ipi kalori yakma ve incelmek için en etkili sporlardan biridir. İp atlayarak vücudunuzdaki tüm bölgeleri çalıştırırsınız.

Evde yapacağınız 15 dakikalık bir ip atlama egzersizi 30 dakikalık bir koşuya eş değerdir.

ip decathlon 2 ip decathlon

 

Halter

Halter evde ya da spor salonlarında, genellikle kas geliştirme amaçlı kullanılan bir spor malzemesidir. Halter ile kol, ön kol, omuz, boyun, sırt, ve göğüs gibi kasları sıkılaştırabilirsiniz. Böylece vücudunuzu yavaş yavaş spora alıştırabilir, orantılı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

decathlon halter 2 halter decathlon decathlon halter

 

Fitness Topu

Fitness toplarıyla dengede kalmaya çalışmak bile düz zeminde yapılan egzersizlerden daha çok kas çalıştırmanızı sağlar. Kilo vermenize ve kas gücünüzü arttırmanızı sağlayan bu mucize toplar, evinizin olmazsa olmaz spor malzemesi olacak.

decathlon pilates topu pilates topu decathlon

 

Kettlebell

Kettlebell ağırlık merkezi sürekli değişen bir spor malzemesidir. Bu sebeple, günlük hayatta kullanılan ve elde taşınan alışveriş poşetleri gibi kasların fonksiyonel gücünü arttırır. Şeklinden ve kullanımından dolayı kettlebell, yere bırakılmadan farklı hareketleri arka arkaya yapma imkanı sunar. Bu şekilde daha fazla vücut kası çalıştırmış olursunuz.

decathlon kettlebell 2 decathlon kettlebell kettlebell decathlon

 

Evinizin rahatlığında, vakit sıkıntısı çekmeden yaza formda girmek için spor salonlarına ihtiyacınız yok. Yukarıda saydığımız bütün spor malzemeleri, Türkiye’nin en büyük spor mağazası Decathlon’da sizi bekliyor!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK