Hangi Fondöten Nasıl Kullanılır?

Hangi Fondöten Nasıl Kullanılır?

HANGİ FONDÖTENİ, NASIL KULLANACAĞIMIZI BİLİYOR MUYUZ?

Fondöten birçok kadın için makyaj denilince aklına gelen ilk ürünlerden biri. Yüzdeki lekeleri ve renk eşitsizliklerini kapatmak, makyaja uygun bir zemin oluşturmak için fondöten kullanımı şart. Bu nedenle fondöten alternatif ürünlere rağmen yerini yıllardır hiçbir makyaj malzemesine  bırakmadı.

Cildinize uygun ve kullanmayı seveceğini bir fondöten arıyorsanız, bu yazımızda seçiminize ve doğru kullanmanıza fayda sağlayacağını umduğumuz ipuçlarını paylaşıyoruz.

Cilt tipinizi bildikten sonra fondöten seçmek çok kolay

Öncelikle cilt tipinize göre bir fondöten almanız önemli. Kuru bir cildiniz varsa cildinizi hem aydınlatacak hem de ona ışıltı katacak yağ bazlı fondötenler tercih edebilirsiniz. Özellikle sabah işe gitmek için uyanmakta zorlanan ama yine de zinde görünmeye çalışan kadınların kullanmasını tavsiye ederiz.

Bu konuda verdiği ışıltılı ve dinlenmiş cilt görünümüyle birçok kişinin beğenisini kazanmış birçok marka bulunuyor. İşte onlardan birkaçı…

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

estee-lauder-fondoten-tile HANGİ FONDÖTENİ, NASIL KULLANACAĞIMIZI BİLİYOR MUYUZ?

Sivilceli ciltler nasıl bir fondöten kullanmalı?

Sivilce oluşumuna meyilli, yağlı bir cildiniz varsa tercihiniz su bazlı bir fondötenlerden yana olmalı. Bu fondötenler hem özel koruyucular sayesinde sivilce oluşumunu engelliyor hem de cildi yağlandırmıyor.

Fondöteni nasıl denemeliyiz?

Fondöten alırken renk denemesini genellikle bilekte ya da elde yapıyoruz. Aslında bu yanlış bir uygulama. Çünkü elimizin ten rengi yüzümüzden son derece farklı. Bu nedenle doğru renk fondöteni tespit edebilmek için ürünü çene kemiğinde denemek daha doğru.

dior-fondoten-tile HANGİ FONDÖTENİ, NASIL KULLANACAĞIMIZI BİLİYOR MUYUZ?

Cildin temizliği çok önemli

Eğer özel bir organizasyona katılmak için yoğun bir makyaj yapmayı düşünüyorsanız mükemmel bir ten makyajı için cildinizi bir gece önceden yüz bakım kremi, tonik ya da peeling yaparak temizlemek ve fondötene hazırlamak son derece önemli. Peeling size pürüzsüz bir uygulama alanı sağlar ve fondötenin görünüm olarak etkisini artırır. Özellikle kuru ciltlerin pul pul görünümüne karşılık en etkili yöntem peeling’tir. Temiz bir ciltte fondöteniniz kendisi gösterecektir.

Gün sonunda cildinizi temizlemeyi unutmayın

Bir fondöten kullanıcısı olmanın en can alıcı noktası ise gün sonunda cildi temizlemek. Pek çok kişi fondötenin cilde zararlı olduğunu söyler. Ancak kaliteli bir ürün kullandığınız ve yüzünüzü gün sonunda doğru bir şekilde temizlediğiniz takdirde fondöten kullanmanın hiçbir zararı olmaz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK