Gardıroplar Yaza Hazır Mı?

Gardıroplar Yaza Hazır Mı?

Hiç bir zaman mevsimsel alışveriş yapan biri olamadım. Kendime sınırlar koyan, bu yıl bu moda, mutlaka edinmeliyim kaygısı da taşımadım. Bu kaygıyı taşımamaktan her ne kadar mutluysam da, mevsimsel gardrop reçeteleri hazırlamamanın büyük zararlarını görmemiş de değilim.

Yolda yürürken, nette gezerken beğendiğim parçaları hemen alıp, dolabımdaki parçalarla birleştirsem de, bazen de bunun altına şu olsa ne iyi olurdu diye dolabın önünde kalabiliyorum. Ya da gerekli gereksiz bir çok parçayı da alıp, evdeki parçalarla birleştiremediğim için, altına üstüne yeni şeyler almak durumunda da kalabiliyorum.

Bu yıl yaza, bir gardırop reçetesiyle hazırlanmak istiyorum. Modada kuralların yıkıldığı yaz sezonu için hazırlanırken gardıroplarda olmasında fayda gördüğüm benim için ana parçalar olan, bence hayatı kolaylaştıran önerilerde bulunmak istedim.

Beğendiğin ürünün görseline tıklayarak ürüne ulaşabilirsin.

Yaz sezonu seçimlerim:

rihanna-denim

Denim on Denim!

Kim demiş tamamen denim -başka bir deyişle kot kumaş- hem gömlek, hem şort ve pantolonda aynı anda kullanılmaz diye? Olur hem de çok güzel olur. Dolabınızda ince denim mutlaka bulunmalı. Denim kumaştan bir gömlek, şort ve tulum da edinirseniz bu yıl farklı tarzda bol bol kullanırsınız. Hem de oldukça rahat edersiniz.

Bu yaz her şeyde olduğu gibi denimde de bir beyaz renk edinmenizde fayda var. Bunaltıcı bir sıcak olmadığı sürece, sıkça kullanacağınızdan eminim.

denim gömlek

Bluzlar!

Şortlar, denimler, etekler,tiril tiril pantolonlar, her şey üzerine gerekli olan bu bluzların edinebiliyorsanız her rengini ama edinemiyorsanız beyaz olanını mutlaka edinin. Hayat kurtaran bir parça olduğu kesin bilgi.

mango cupro kısa üst mango batik desenli üst asos woven cami top

Geniş kesim, ince kumaş pantolonlar benim yaz için son üç yıldır favorim. Doğru kullanıldığında hem çok şık, hem de ev de gibi rahat.

mango bol kesim desenli pantolon mango bakır şalvar pantolon mango desenli dökümlü pantolon

Şort ve elbiseler yazın en vazgeçilmezleri sanırım. Bol miktarda her tarza uygununu bulmak, bulundurmak lazım.

asos frill maxi beach dress zara şort glamorous skater dress

Çiçek desenli ve beyaz pantolonlar da yazın oldukça sık kullanılan parçalardan.

meredith çiçek desenli pantolon çok renkli mudo collection çiçek desenli pantolon

Beyaz blazer ceket. Yazın cekette ne ola deme! Eğlenmeye çıktığın yaz başı, ve yaz sonunda, sabah erken kalkıp işe koşturduğun serin olacak kimi sabahlarda, her tarzda, oldukça farklı kombinlenen bu parçaya elinin sıkça gideceği kesin.

asos tux balzer in longline only tarina blazer beyaz

Mini etekler! Bacaklarına güvenen her kadın için, dar olsun geniş olsun, çorapsız, efil efil giyilen bu şahane etekler, kısa boyluyu daha uzun, uzun boyluyu da daha şahane gösteren, her kadının hayran olduğu parçalardan.

zara etek 1 zara etek 2 zara etek 3 zara etek 4 zara etek 5 zara etek 6

Bunlara ek olarak rahat bir sandalet, geceler için şık bir stiletto, açık topuklu bir ayakkabı ve babet de bulundurdunuz mu, kıyafetlerinize uyan birkaç da çanta, tamamdır bu iş.

ASOS HEIRESS Heeled Sandals Giuseppe Zanotti KG by Kurt Geiger Grace Black Leather Single Sole Sandals Lovenue Rouge Mavi babet  Rome Rom-02 alçak topuk bayan sandalet Mudo Accessoires Siyah BabetStiletto mint yeşili rugan gizli platform bayan ayakkabıVentes 191003

Diğer parçalar alma isteği geldikçe, gördükçe, beğendikçe tamamlanır. Benim için yaz aylarının ana parçaları bunlardır. Dolap dolusu kıyafetin önünde bugün ne giyineceğim diye dururken, elimin gideceği, beni beş dakikada hazırlayacak parçaları çıkardığım yaz sezonu gardropu reçetem hazır.

PAYLAŞ
17 yaşında Tarihçi olacağım diye Tarih bölümüne girip, olmadı, burası beni sarmadı diye düşünürken, aşık olan, aşık olduğu insan grafik tasarımcı diye o alana yönlenip, bir de üzerine bu alanda master yapmış, mezun olunca da pazarlama alanında çalışan biriyim :) Evladım, ablayım, çalışanım, dostum, arkadaşım, moda tutkunuyum! Moda ve kozmetik benim için 29 yaşında Barbie bebeklerle oynamak demek. Bu alanda yazmaksa mutluluk... Blog: http://www.zeynepesin.com.tr Instagram: http://instagram.com/zeynepesin_

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK