Gardırobunuzda Turuncu Bluzlar İçin Yer Açın

Gardırobunuzda Turuncu Bluzlar İçin Yer Açın

DOST BAŞA DÜŞMAN PUNK’A HAYRAN

Yaz gelirken bu erkeklere bir haller oluyor. Sanki bütün kış hiçbir şey yapmayıp sadece uyumuşlar gibi içlerine orantısız bir neşe, gereksiz bir heyecan doluyor. Sizse onların yanındayken ergenliği on sene sürmüş genç kız gibi suratınızı asar ve dünyaya bir anda küsüverirsiniz.

“Ben de bir anormallik mi var?” dediğiniz an, yanınızdan geçen birbirinden şık kadınlar ayakkabısı, pantolonu, elbisesi, eteğiyle neden böyle düşündüğünüz konusunda size ufak tüyolar verebilir.

Erkek arkadaşımla uzun yıllar sevgili kalmayı başaran biri olarak soruyorum, “Sevgilinize her zaman güzel görünmek istemez misiniz?” O zaman biraz daha gayret kızlar, modayı takip etmek o kadar da zor değil.

Yeni sezonda trend turuncu bluzlar

Burada size erkeklerin tarafındaymışım gibi gelebilir. Ama hayır. Mesela üzerimde turuncu sırt dekolteli bir bluz var. Erkek arkadaşım da bu bluzumu çok seviyor. Umarım yine “çok yakıştı” demez de artık başka bir şeyler de giyebilirim. Sanki giymesem gözü hep bu bluzu arayacak, kimin üzerinde görse ona sarılacakmış gibi hissediyorum. Tamam kabul ediyorum, biraz abartmış olabilirim…

Turuncu Bluz Modelleri

GARDROBUNUZDA TURUNCUYA YER AÇIN
En Moda Turuncu Bluz Modelleri

Aslında birkaç öncesine kadar modayı takip ettiğim söylenemezdi. Ne şortlara ne de topuklu ayakkabılara bakardım. Atasözü gibi kabul edilen “Moda insanın üzerine yakışanı giymesidir.” sözünü benimsemiş olsam da kalıpları ve sınırları zorlamaktan da kendimi alıkoyamıyorum. Belki de bu yüzden eskiden bana yakışmayacağını düşündüğüm turuncu bluz modelini anlık bir içgüdüyle almam son zamanlarda verdiğim en iyi kararlardan biri oldu. Şimdi birkaç saniyeliğine dolabınızdaki kıyafetleri düşünün. Turuncu renkli herhangi bir bluzunuz var mı? Stil sahibi insanların giderek arttığı bu zamanlarda, turuncu kendini ve giyenleri ön plana çıkartıyor dersem sanırım şaşırmazsınız.

Sokakta gözünüze takılan ve aslında sizden hiçbir farkı olmayan diğer kızların yaptığı da tam olarak bu. Farklı olmak ve tarz yaratmak.

Son olarak tavsiyem: Sokakta yürürken dikkatli olun. Çünkü sırt dekolteli ve turuncu bir bluzunuz varsa istemsiz bakışlara maruz kalabilirsiniz. Yüzünüzdeki ifade “niye bakıyorlar ki” olsa da, içten içe “bugün çok güzelim yaaa ” diyeceğinizden eminim. Özgüvenin yerine geldiğine göre, sen de benim gibi modaya ilgi duymaya başlamışsın.

Kadın Stilinin En Önemli Temsilcisi: Bluzlar

Bluzlar, kadınların tarzlarını tamamlamada en büyük yardımcıları. Pantolonların, eteklerin üzerinde oldukça şık kombinlerle stilinizi yansıtabilirsiniz. Farklı tarzlarda kullanabileceğiniz bluzlar bulunmaktadır. Uzun kollu, kısa kollu, askılı ve kolsuz bluzlar…

Bluzların büyük bir çoğunluğu ince kumaşlardan yapılmaktadır. En çok tercih edilen kumaş çeşitlerinin başında şifon, ipek gibi kumaşlar gelmektedir. İnce kumaşlardan yapılıyor olması bluzların, bahar ve yaz aylarında daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Ancak kış aylarında da bluzlar kullanılabilir.

Uzun kollu bluzlar genellikle klasik tarza hitap etmektedirler. Pantolonlarınızın üzerinde uzun kollu bluzlar kullanarak ofisin en şık kadını olabilirsiniz.

Askılı bluzlar ise daha genç ve dinamik bir görünüm elde etmenizi sağlar. Yazın şort ve eteklerinizin üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Askılı bluzlar pantolonların üzerinde de oldukça hoş görünmektedir. Kış aylarında da ceketlerin için de tercih edebileceğiniz parçalardandır.

Her kadının dolabında mutlaka siyah ya da açık renklerde bir bluzu bulunmalıdır. Çünkü üst giyim favori parçası olan bluzlar da aynı elbiseler gibi joker parçalardır ve en sıkıştığınız an da bile tarz ve göz alıcı gözükmenizi sağlarlar.

En Şık Bluz Modelleri

En Moda En Şık Bluz Modelleri

 

Vücut Tipine Göre Bluz Seçimi

  • Armut Vücut Tipi: Bu vücut tipi, kadınların alt bölgelerinin üst bölgelerine göre daha kalın olduğu vücut tipidir. Kadınlar arasında en sık rastlanan vücut tipinden biridir. Armut vücut tipine sahipseniz koyu renklerdeki işlemeli, dantelli, süslü ve gösterişli bluzlar seçebilirsiniz. Bu bluzlar dikkati üst bölgenize çekecek ve vücudunuzun daha hoş gözükmesini sağlayacaktır.
  • Elma Vücut Tipi: Elma vücut tipi karın bölgesinde sorun yaşayan ve genellikle büyük göğüslere sahip kadınların vücut tipidir. En sık rastlanan vücut tipinden bir diğeri de elma vücut tipidir. Siz de bu vücut tipine sahipseniz arkası uzun önü kısa bluzlar seçebilirsiniz. Tunikler elma vücut tipine oldukça yakışmaktadır. Bu sebeple tunik formundaki bluzları seçimleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Boyuna uzun çizgili veya küçük çiçek desenlerine sahip bluzları tercih etmelisiniz ve büyük desenlerden kaçınmalısınız.
  • Dikdörtgen Vücut Tipi: Omuz ve bel arasındaki genişliğin aynı olduğu vücut tipidir. Atletik vücut tipi olarak da adlandırılmaktadır. Bu vücut tipine sahip kadınların dikkatleri omuzlarında toplamaları gerekmektedir. Bu sebeple göğüs ve omuzlarında fırfır detayları olan bluzlar, kıvrımlı yakalı bluzlar, modeli kat kat gelen bluzlar tercihleriniz arasında yerini alabilecek modellerdendir.
  • Kum Saati Vücut Tipi: Belin ince, alt ve üst bedenin ise hemen hemen aynı ölçülere sahip olduğu vücut tipidir. Çoğu kadın bu vücut tipine sahip olmak için çabalamakta. V yakalı, bele oturan bluzlar tercih edebilirsiniz. Düz renkler bluzları her zaman daha güzel göstermektedir. Seçim yaparken bu ipucunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Transparan Bluzlar

Transparan bluzlar ince kumaşlardan yapılmış, içini gösteren bluzlardır. Transparan bluzların askılı, kolsuz, uzun kollu modelleri bulunmaktadır. Bluzunuzuz içine askılı veya straplez body ya da şık bir büstiyer giyerek kombin yapabilirsiniz.

Bluzunuzun rengi koyu tonlarda ise içinize giyeceğiniz body nin renginin de koyu tonlarda olması gerekir. Açık renk bir bluz ise body de açık renklerin uygun tonlarında seçilebilir.

Transparan bluzunuzun içinde iç çamaşırı askılarınızın gözükmemesine dikkat etmelisiniz. Askıların görünümü sizi şıklıktan uzaklaştırabilir. Askıların gözükmemesi giyinirken dikkat edebileceğiniz noktalardan biridir. Yalnızca transparan bluz kombinleri için değil diğer giysilerinizi kullanırken de bu kritere özen göstermelisiniz.

Transparan bluz giyerken en önemli noktalardan bir diğeri eğer fazlalıklarınız var ise onları gizlemek olacaktır. Bunu yapabilmek için seçtiğiniz diğer giysilerinde önemi oldukça fazla. Eğer göbek problemi olan bir kadınsanız, pantolon seçiminizi yüksek bel pantolonlardan yana kullanarak göbeğinizi gizleyebilir ve böylelikle bluzunuzun da oldukça şık gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Transparan Bluz Modelleri

Siyah Transparan Bluz Modelleri

 

İpek ve Şifon Bluzlar

İpek bluzlar, çoğu kadının dolabında bulunmaktadır. Moda trendleri ne kadar değişirse değişsin, koleksiyonların değişmeyen parçalarının başında ipek bluzlar gelir. İpek bluzları gece dışarı çıkarken de kullanabilirsiniz, jean pantolonunuzla gündüz kombinlerinizde de kullanabilirsiniz. Bu sebeple oldukça kullanışlı giysilerdir.

İpek oldukça hassas bir kumaş. Bluzlarınızı temizleyeceğiniz zaman ekstra özenli davranmalısınız. İpek bluzlarınızı kuru temizlemeye gönderebilirsiniz. Kendiniz yıkamak istiyorsanız ürünün etiketinde ki bilgiler ışığında temizlemeniz gerekir. Genelde ipek bluzlar, elde ılık suyla ve granül sabunla beraber yıkanmaktadır. Siz de bu şekilde kuru temizlemeye gerek kalmadan bluzlarınızı yıkayabilirsiniz.

Şifon bluzlar, tüm kadınların özellikle gençlerin daha çok tercih ettiği bluz çeşitlerindendir. Şifon bluzların düz renkleri mevcut olsa da daha çok desenli modelleri bulunur. Renkli giyinmeyi seviyorsanız jeanlerinizin üzerinde şifon bluzlar kullanarak tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Şifon bluzlar ile sade şık bir stil yakalayabilirsiniz. Kombin yaparken seçeceğiniz diğer parçalarla çok farklı tarzlar yansıtabilirsiniz. Bu kullanım açısından kadınlara avantaj sağlamaktadır. Hafta içi ofise giderken kullandığınız şifon bluzunuzu hafta sonu yırtık jean pantolonunuzla ya da deri taytınızla kombinleyerek bambaşka bir tarz yaratabilirsiniz.

İpek ve Şifon Bluz Modelleri

En Şık İpek ve Şifon Bluz Modelleri

 

Bluzlar ile Aksesuar Kullanımı

Stilinizin tamamlayıcıları her zaman aksesuarlardır. Bluzlarınızın üzerinde kullanabileceğiniz aksesuarların başında en sık kullanılan aksesuar olan kolyeler var. Tarzınızı yansıtan kolyeleri birarada kullanarak trendlere ayak uydurabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında V yaka bluzlarla kolyeler oldukça hoş durmakta.

Küpeler ve yüzükler kullanarak da stilinizi yansıtabilirsiniz. Eklem yüzükleri son dönem de oldukça moda. Küpe seçimi yaparken de bluzunuzun modeline uygun olarak bir seçim yapmanız gerekir. Uzun kollu ya da boyun kısmında detayları olan bir bluz ise sallanmayan, küçük taşlardan yapılmış küpeler seçebilirsiniz. Kolsuz ya da V yaka bir bluz ise sallanan uzun küpeler tercih edebilecekleriniz arasında. Küpeler boynunuzu da uzun göstererek yüzünüzün daha güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Bluz Kombinleri

Ofise giderken

İş hayatının kurtarıcı parçalarındandır bluzlar. Pantolonlarınızın, eteklerinizin üzerinde oldukça şık dururlar. Sade şık bir ofis stiline sahip olmak istiyorsanız siz de kombinlerinizde bluzları kullanabilirsiniz.

İlk iş gününüzde ne giyeceğinize karar veremiyor musunuz?

İlk izlenim her zaman önemlidir. Doğru parçalar seçerek ilk iş gününüzü keyifle tamamlayabilirsiniz.

Siyah vücudunuza oturan bir pantolon seçebilirsiniz. Üzerinize beğendiğiniz modelde ve renkte şifon uzun kollu bir bluz giyebilirsiniz. Ofise gideceğiniz için desenleri ve rengi konusunda doğru seçimler yapmalısınız. Koyu renklerde ve küçük desenlere sahip bluzlar tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz bluzun stiline uygun sade aksesuarlar kullanarak tamamladığınız da ofise gitmeye hazırsınız.

Okula Giderken  

Jean pantolonunuzun üzerine rengarenk desenli V yaka bir bluz seçebilirsiniz. Okulun en şık öğrencisi olmak sandığınız kadar zor değil. Kombininizi bluzunuzun renklerine uygun bir ceketle ya da hırkayla tamamlayarak bluzunuzu günlük tarza yaklaştırabilirsiniz.

Spor ayakkabılarınızı ve sırt çantanızı da aldığınızda okul için uygun bir kombin oluşturmuş olacaksınız demektir. Numarasız gözlük kullanımı son yıllarda kadınlar arasında oldukça popüler. Saçlarınızı atkuyruğu yaparak aksesuar olarak gözlük tercih edebilirsiniz.

Sevgilinizle Yemeğe Giderken

Kadınlar, özel anları için uzun saatler boyunca güzel ve göz alıcı olmak için hazırlanırlar. Sevgiliyle gidilecek olan yemek randevusuna saatler önce hazırlanmaya başlarlar.

Gün içinde hazırlanmak için çok fazla vaktiniz yok mu? Üzülmeyin kısa bir süre içinde doğru seçimlerle sevgilinizi en şık halinizle karşılayacaksınız.

Her kadının dolabında mutlaka siyah bir eteği ve siyah bluzu bulunur. Bu parçaları birlikte kullanarak aksesuarlarla zenginleştirin. Saçlarınızı toplayarak yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkartın ve hafif bir makyajla ışıldayın. Topuklu ayakkabılarınızı da giydiğinizde gece için hazırsınız demektir.

Tüm bluz modellerini birçok mağazadan bulabileceğiniz gibi, pek çok internet sitesinden de en uygun fiyatla satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Annemin topuklu ayakkabılarını giymeye başladığımdan beri modayla ilgileniyorum. Straplez badilerimden etek yapıyor ve bir kıyafeti en az üç farklı şekilde kullanabiliyorum. Issız adaya düşsem muhtemelen yanıma en sevdiğim 3 ayakkabımı alırım.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK