Erkek Jean Ceket

Erkek Jean Ceket 2 farklı mağazada 7 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (1)
  • (6)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Mavi
Frank Mavi Black Jean Ceket 179,99 TL
Mavi
Frank Mavi Black Jean Ceket 179,99 TL
Mavi
Frank Mavi Black Jean Ceket 179,99 TL
Mavi
Frank Mavi Black Jean Ceket 179,99 TL
Mavi
Frank Mavi Black Jean Ceket 179,99 TL
Mavi
Frank Mavi Black Jean Ceket 179,99 TL
GAP
1969 denim ceket 299,95 TL

Jean Ceket: İsyankar, İşlevsel, Çekici

 Bugün “jean” denince aklımıza ilk olarak pantolon gelse de jean ceket de en az kot pantolon kadar erkek giyim dünyasının vazgeçilmez ürünlerinden biri. Her erkeğin gardırobunda mutlaka olması gereken temel parçalardan birisi de jean ceket dersek abartmış olmayız. Ama jean ceket deyince aklınıza hemen at üstünde gezinen Amerikan kovboyları gelmesin. Kot ceketler modanın hem işlevsel hem de çekici bir unsuru olarak uzun yıllardır hayatımızda. Yakın zamanda artan popülerliğine bakarsak hayatımızdan çıkacağa da benzemiyor.

 Kot ceket her ne kadar Amerika ile özdeşleşmiş bir erkek giyim ürünü olsa da kot kumaşın geçmişi Rönesans dönemi Avrupası’na dayanıyor. Bu popüler kumaşı ilk olarak kimin kullandığı konusunda İtalya ve Fransa arasında büyük bir çekişme bile var. Fransızlara göre jean kumaş ilk olarak Fransa’nın Nimes bölgesinde, İtalyanlara göreyse ilk olarak İtalya’nın Genova bölgesinde bulunmuş. Bildiğimiz anlamda ilk kot ceket pantolon yapımında artan parçalar kullanılarak 1905 yılında Levi’s tarafından üretilmiş. Tabii bu ilk kot ceketin hedef kitlesi açık havada çalışan işçi kesimiydi. Hava koşullarına dayanıklı olması kot ceketi zor şartlarda çalışan işçiler için doğru tercih yapıyordu.

 Kısacası kot ceket yüz yıldan uzun bir süredir erkek giyim dünyasının bir parçası ve günümüzde de hala güncelliğini koruyor. Kot ceket almaya ikna olmak için bundan daha iyi bir sebebe ihtiyacınız var mı? O zaman isterseniz önce kot ceketleri erkek gardırobunun demirbaşı konumuna getiren unsurları inceleyim.

Kot ceketleri vazgeçilmez yapan ne?

•      Yıllardır hayatımızda olan kot ceketler öncelikle sundukları rahatlık ile ön plana çıkıyor. Yaşınız, mesleğiniz, yaşam tarzınız, ve içinde bulunduğunuz ortam ne olursa olsun rahatlığa ihtiyaç duyduğunuz günlerde kot ceketlerinize güvenebilirsiniz.

•      Kıyafetinizi kolayca dönüştürecek bir parçaya ihtiyaç duyuyorsanız kot ceketten daha doğru bir tercih bulamazsınız. En basit kombinleri bile üstünüze sade bir jean ceket alarak dönüştürebilirsiniz.

•      Kot ceketler dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Leke tutmadığı için sık sık yıkamanıza gerek olmaz. Narin bir parça olmadığı için kolayca yıkayabilir ve basit bir şekilde kurutabilirsiniz.

•      Kot ceketlerinizi mevsimsiz bir ürün olarak değerlendirebilirsiniz. Yün veya polar astarlı kot ceketleri kışlık, astarsız kot ceketleri yazlık olarak giyebilirsiniz. Doğru kombinleri yaparak kot ceketinizi her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz.

•      Erkek giyim ürünleri içinde eşleştirmesi en kolay parçalardan biridir. İyi bir kot ceketi doğru kullanarak sayısız kombin yapabilirsiniz. İyi seçilen ve doğru kıyafet ve aksesuarlarla eşleştirilen bir kot ceket sade bir kıyafeti zenginleştirirken abartılı bir kıyafeti de sadeleştirir.

Kot ceket alırken nelere dikkat etmelisiniz?

•      İyi bir kot mont ne uzun ne de kısa olmalı, belinize tam oturmalı ve vücudunuzda potluk yapmamalıdır. Fazla uzun bir kot mont özensiz bir görüntü yaratırken, kısa bir ürün ise güzel bir görüntü sunmaz.

•      Kazaklar ve kalın ürünler ile eşleştirecekseniz içinde rahat edebileceğiniz geniş kesim ceketleri, eğer sadece gömlek veya tişört ile eşleştirecekseniz vücuda oturan dar kesim ceketleri tercih edebilirsiniz.

•      Aldığınız ürünün dikişleri sağlam, özenli ve düzgün olmalıdır.

•      Klasik renklerde üretilen kot modelleri modası asla geçmeyeceği için daha uzun süre kullanılabilir, ancak tarzına güvenen beyler son dönemde sıkça gördüğümüz farklı renkte ceket modelleri arasından seçim yapabilir. 

•      Kot ceketlerde esneme payı yoktur. Bu nedenle hangi modeli tercih ederseniz edin beden konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Kot ceketlerinizi nasıl giymelisiniz?

 Tebrik ederiz! Önerilerimize uydunuz ve tam istediğiniz gibi bir ceket buldunuz. Peki bu ceketi nasıl giyeceksiniz? Gardırobunuzdaki hangi parçalarla eşleştirmeli ve hangi parçalarla kesinlikle eşleştirmemelisiniz?

 Bu konuda oldukça şanslısınız çünkü kot ceketinizi eşleştirirken hata yapmanız çok zor. Ama siz yine de bizim tavsiyelerimizi dinleyin ve Johnny Depp olmayı hedeflerken kendinizi The Breakfast Club filminin tekrar çekimi için yapılan denemelerde bulmayın.

 Yukarıda da belirttiğimiz gibi kot ceketi değerli yapan özelliklerden birisi de kolaylıkla eşleştirilebilmesi. Özellikle katmanlı bir görüntü yakalamak isteyenler için çok uygun bir parça. Gelin birkaç eşleştirme örneğine hep birlikte bakalım.

•      Sıcak yaz günleri için beyaz veya doğal renklerde bir tişört (isterseniz v yaka, isterseniz balıkçı yaka, isterseniz polo yaka olabilir) ile başladıysanız düz paça koyu renk bir pantolon, ince bir fular ve açık renk bir spor ayakkabı ile eşleştirebilirsiniz.

•      Serin bahar akşamlarında açık renk ince bir kazak, koyu renk dar paça bir pantolon, renkli ve ince bir atkı ve kahverengi bir bot ile takım yapabilirsiniz.

•      Kış mevsimine yaklaşırken kot ceketinizi şık bir gömlek ve kazak, veya rahat bir tişört ve hırka ile kullanabilirsiniz. Kazak ve hırka yerine klasik bir süveter de tercih edebilirsiniz.

•      Özel bir gün geçirme planlarınız varsa kot ceketinizi daha şık bir gömlek ile eşleştirebilirsiniz. Örneğin puantiyeli, ekose, veya çizgili koyu renk bir gömlek ile açık mavi kot ceketiniz sade ama çok etkili bir takım oluşturacaktır. Bu kombini klasik bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.

•      Daha genç ve dinamik bir yaşam tarzı benimsediyseniz renkli ve baskılı tişörtler de kot ceketinizin içinde çok güzel duracaktır. Bu genç görüntüyü deri bileklikler ile tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

•      Daha resmi bir görüntü için açık renk bir gömlek ve çizgili koyu renk bir kravat ile kahverengi tonlarında bir pantolonu ceketinizle eşleştirebilirsiniz.

•      Kot ceketlerin nasıl eşleştirileceği konusunda en büyük yanılgı kot ceketinizi kot pantolon ile giyemeyeceğiniz düşüncesidir. Oysa böyle bir kural yok. Ama burada önemli olan renkleri, dokuları ve tonları doğru tutturmanız. Ceketiniz ve pantolonunuz birbirinden uzak tonlarda olduğu sürece sorun yok. Örneğin açık mavi kot ceketinizi koyu gri kot pantolonunuz ile giyebilir ve bu kombini baskılı siyah bir tişört ile tamamlayabilirsiniz.

•      Özellikle soğuk günlerde kot ceketinizin üstüne koyu renk bir blazer alabilir ve çok az bir çabayla erkeksi bir görüntü yakalayabilirsiniz.

 Eşleştirmeniz nasıl olursa olsun üzerinizdeki yıldız parçanın kot ceketiniz olduğunu unutmayın. Giydiğiniz diğer parçalar ceketinizin önüne geçmemeli ve ceketinizin etkisini azaltmamalıdır.

 Seksenler ve doksanlarda popülaritesinin zirvesine ulaşan kot ceketler günümüzde de trend olmaya devam ediyor. Bu ürün her şeyden önce rahatlık demek. Yumuşak dokusuyla rahatça giyilen, kolayca eşleştirilebilen, hava koşullarına dayanıklı ve bakımı kolay kot modelleri arasından tercihinizi yapın.

 Alışveriş yaparken bütçenizi düşünmeden olmaz. Erkek kot ceketlerini çok farklı fiyatlarda bulmak mümkün. Bu konuda sizlere yardımcı olacağını umduğumuz fiyat filtresini aşağıda bulabilirsiniz.

• 100 TL’ye kadar erkek jean ceket ürünleri

• 101 TL – 250 TL arası erkek jean ceket ürünleri

• 251 TL – 500 TL arası erkek jean ceket ürünleri

• 501 TL – 1000 TL arası erkek jean ceket ürünleri

• 1000 TL ve üzeri erkek jean ceket ürünleri

 Son olarak web sitemiz üzerinden aralarında Dolce & Gabbana, Acne Studios, Dsquared2, LC Waikiki, Gap ve Mango Man gibi seçkin markaların olduğu çok sayıda markanın ürününe ulaşabilirsiniz.