Kadın Büyükbeden Giyim

Kadın Büyükbeden Giyim 3 farklı mağazada 8 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (1)
  • (4)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Sea-me Beachwear
Beach La 675,00 TL
Abiyefon Kuyruklu Mürdüm Büyük Beden Balık Abiye C9512 364,90 TL 199,90 TL
%45 İNDİRİM
TEPA
Tepa Fuşya Askılı Elbise 01000109-36 - 46 29,99 TL
TEPA
Tepa Fuşya Askılı Elbise 01000109-36 - 40 29,99 TL
TEPA
Tepa Gri Benekli Elbise 01000109-75 - 44 25,49 TL
TEPA
Tepa Fuşya Askılı Elbise 01000109-36 - 42 29,99 TL
Jaqueen Siyah Deri Parçalı Elbise 01000936 - 50 - 52 99,90 TL
Jaqueen Siyah Deri Parçalı Elbise 01000936 - 46 - 48 99,90 TL

Büyük Beden Şıklığı ve Onun Altın Kuralları

 Kabul edelim herkes sıfır beden olmak zorunda değil. Bazıları kilolarından kurtulmak istese de bunu başaramıyor, bazıları ise bu haliyle de kendini çok beğeniyor. Eğer ciddi bir sağlık sorununa işaret etmiyorsa belki de kendimizi olduğumuz halimizle kabul etmek, beğenmek en iyisi. Tıpkı şarkıcı Adele gibi.

 Dünyada pek çok ünlü ve güzel kadın kilolarını dert etmiyor ve bu şekilde de şık ve güzel görünülebileceğini bizlere her defasında ispatlıyor. Bu sayededir ki büyük beden kıyafet de artık başlı başına bir sektör olma yolunda ilerliyor.

 Bu yazımızda sizlere büyük beden giyim konusunda bazı tüyolar vererek şık ve güzel görünmenin kuralları üzerine kafa yoracağız. Hem büyük beden kıyafetler konusunda bilgi sahibi olacağız, hem de yanlışlardan uzak durmaya çalışacağız.

Büyük Beden Elbiseler Nasıl Seçilmeli?

 Bu belki de en çok tartışılan konulardan biri. Malum, kadın şıklığının vazgeçilmez unsurudur elbiseler. Peki acaba biz bu konuda en çok nerelere dikkat etmeliyiz?

 Söz büyük beden bayan giyim olduğunda akla gelen ilk çözüm bol, dökümlü ve mümkün olduğunca koyu renk giyinmek oluyor. Bu sizi kurtarmak istediğimiz ilk yanlış. Büyük beden elbise söz konusu olduğunda siz de dar ve vücuda oturan modelleri tercih edebilirsiniz. Tabii bazı kurallara dikkat ederek. Öncelikle seçeceğiniz kıyafet mutlaka zıt renklerden oluşmalı. Siyah ve beyaz gibi zıt renkler elbisenizde baskın bir şekilde zıtlaşırsa bu bedeninizi olduğundan ince gösterecektir. Büyük beden abiye elbiseleri ele alalım. Eğer elbisenizin ön ve arka cephesi tek renk, yan cepheleri de ona zıt bir renk olursa gecenin en şık kadınlarından biri olmanız işten bile değil.

 Ayrıca büyük beden abiye için kesim olarak belden drapeli modelleri tercih etmenizde yarar var. Bu tarz kesimlere sahip büyük beden abiye elbiseler göbek ve karın bölgesindeki fazlalıkları kolaylıkla kapatacağı gibi, bel kıvrımınızı da ortaya çıkarak, yuvarlak hatlarınızın dişiliğini ön plana çıkaracaktır. Bu sayede büyük beden abiyeler konusunda önce sizin sonrasında da o gece nasıl görüneceğinizi merak edenlerin aklındaki birçok önyargıyı yerle bir etmek mümkün. Eğer şık bir gecede kendinizi çok şık, çok rahat ve özgüvenli hissetmek istiyorsanız büyük beden abiye modelleri arasında karmaşık desenlilere itibar etmemenizde yarar var. Unutmayın düz ve birbirine zıt renklerin, büyük parçalar halinde, birbirini kesen şekilde kullanıldığı modeller sizi olduğunuzdan çok daha ince gösterecektir.

Büyük Bedende Günlük Şıklık

 Büyük beden elbise modelleri hakkında nelere dikkat edeceğimizi konuştuk. Şimdi dilerseniz kısa kısa diğer giysilerdeki tüyolara bir göz atalım.

Büyük Beden İç Giyim

 İsterseniz işe önce içeriden başlayalım. Çünkü eğer fazla kiloları olan biriyseniz, büyük beden iç giyim konusunda da tavsiyelere ihtiyacınız olabilir. Ne de olsa üzerinizdeki giysilerin özellikle de büyük beden abiyelerin nasıl göründüğü konusunda onların da etkisi büyük. Büyük beden iç giyim hem fırsatlarla hem de bir takım tuzaklarla doludur. Örneğin toparlayıcı sütyenler göğüslerinizi olduğundan küçük gösterebileceği gibi fazla dikleştirerek sizi rahatsız edecek ölçüde görünmelerine neden olabilir. Bu yüzden mutlaka bu ürünleri denemeli, özellikle giysilerin altında nasıl göründüğüne dikkat etmelisiniz.

 Ayrıca korseler büyük beden giyim söz konusu olduğunda en çok başvurduğumuz parçalardan biri. Ancak onu da tam bedeninize göre seçmeniz gerektiğini unutmalısınız. Daha da ince görünmek için alacağınız daha küçük beden korseler sizi gün boyunca rahatsız edecek, daha gergin olmanıza neden olacaktır. Güzel görünmek önemli, bunu biliyoruz. Ancak insanın kendini içinde rahat hissetmediği bir güzelliğin kimseye bir yararı olmayacağını da unutmamalısınız.

Büyük Beden Pantolon Nasıl Seçilmeli?

 Eveeet, pantolon en önemlilerden biri. Çünkü büyük beden bayan tüketicilerin en çok risk aldığı ürün gruplarından biri bu. Büyük beden pantolon seçerken dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Eğer yanları çizgili modelleri seçerseniz bu bacaklarınızı olduğundan ince gösterecektir.
  • Eğer jean büyük beden pantolonlarda zıt renklerde taşlanmış olanları seçerseniz bu yine bacaklarınızı olduğundan ince gösterecektir.
  • Eğer yüksek bel pantolonlar seçerseniz bu da bacaklarınızı olduğundan ince gösterecek, ayrıca karın bölgenizi daha iyi toparlayacaktır.

 Bunların dışında büyük beden pantolonlarda düşük bel kesimlerden, çok açık renklerden ve tabii karmaşık desenlerden uzak durmalısınız. Bunlar sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterecektir.

Başka nelere dikkat etmeli?

 Büyük beden kıyafet ile ilgili en önemli iki kalemi, yani büyük beden elbise ve büyük beden pantolon kategorilerini öğrenmiş olduk. Şimdi sıra diğerlerinde.

 Mesela yüksek belli kalem etekler büyük beden bayan giyim alanında çok unutulan bir model. Biz sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince göstereceği için özellikle tavsiye ediyoruz.

 Ayrıca büyük beden elbiselerinizi tek düğmeli blazer ceketlerle kombinlerseniz bel oyuğunuz ortaya çıkacak ve vücut şekliniz daha iyi görünecektir.

 Her zaman hatırlamakta fayda var. Eğer büyük beden bayan giyim ile ilgili içinden çıkamadığınız durumlar varsa önemli olanın doğru seçimler yapmak olduğunu ki; bu birazda hileli bir seçim oluyor, asla unutmamalısınız.

 Büyük beden markalar her geçen gün çoğalıyor. Onlar sizin için bu tüyoları uyguluyorlar ancak yine de, sizlerin de bu tüyolardan haberdar olması, doğru seçimleri yapabilmeniz açısından son derece önemli.

 Size en çok düşülen yanlışlardan birini hatırlatmak isteriz. Büyük beden tunik belki de bol olması ve kalçaları kapatması açısından en çok seçilen ürünlerden biri. Ancak büyük beden tuniklerin çok karmaşık desenli ve arka kısımda bel hizasından bağlamalı olanları seçmek, kalçalarınızı olduğundan büyük gösterecek, karın bölgesinin belirgin olmasına neden olacaktır. Bunun yerine asitmetrik kesimlileri düşünebilirsiniz.

 Büyük beden kaban seçerken de robadan büzgülü alta doğru genişleyen modellerin hamileler için olduğunu, beli oturan modellerin sizi daha şık ve ince göstereceğini unutmamalısınız.

Büyük Beden Tesettür Nasıl seçilmeli?

 Büyük beden bayan giyimde işte en zorlu kategori bu. Çünkü özellikle kendinizi olduğunuzdan ince göstermek konusunda sizi epeyce zorlayacaktır. Büyük beden markaların kruvaze yakalarla ve bele oturan modelleriyle durumu çözebilirsiniz. Tekrar edelim. Robadan büzgülü, aşağıya doğru genişleyen modeller sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir.

Büyük Beden Bayanlarda Diğer Parçalar

Ceketler:

 Ceketlerde kesinlikle çift pensli ve eğer göğüslerimiz büyükse tek düğmeli modelleri seçiyoruz. Böylece belimiz ince görünüyor, göğüslerimiz toparlanıyor.

Dış giyim:

 Kesinlikle bele oturan, büyük yakalı dış giyim modelleri seçiyoruz. Böylece bedenimiz olduğundan daha küçük, belimiz olduğundan daha ince görünüyor.

Etek:

 Eğer bacaklarımızı ortaya çıkarak bir etek modeli seçtiysek çoraplarımızı bacaklarımızı ince gösterecek, dikine çizgili olanlardan ya da koyu renklerden seçiyoruz.

Şort:

 Burada en kritik nokta seçtiğimiz şortun bel kısmının rahat olması, yüksek bel olması ve üzerine giyeceğimiz bluzun ya da tişörtün boyunun bacak boyumuzu kısaltmayacak uzunlukta olmasıdır.

Tayt:

 Size vereceğimiz iki tavsiye var taytlar konusunda. Likralı olmasına özen gösterin ve yan kısmı çizgili olanları tercih edin. Böylece bacaklarınız hem daha ince hem daha uzun görünecektir.

Üst giyim:

 Eğer bol bir üst giyim tercih ettiyseniz altına dar bir şey seçmelisiniz. Eğer dar bir bluzunuz varsa omuzlarınızı genişleterek belinizi inceltmek için küçük vatkalardan yararlanabilirsiniz.