Kadın Panço

Kadın Panço 6 farklı mağazada 18 ürün bulundu.
Marka
 • (4)
 • (2)
 • (4)
 • (2)
 • (3)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Batik
Batik - Panço 71,99 TL 39,99 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%44 İNDİRİM
Batik
Batik - Panço 71,99 TL 39,99 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%44 İNDİRİM
Batik
Batik - Panço 71,99 TL 39,99 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%44 İNDİRİM
Quechua
ARPENAZ 10L TREKKING PANÇOSU - YETİŞKİN - MAVİ QUECHUA 28,99 TL
İroni
İRONİ DERİ GARNİLİ EKRU PANÇO 39,90 TL
 • Kapıda Ödeme
Tera Pelerin 390,00 TL
Sezin Karabulut
Yün Pelerin 790,00 TL 395,00 TL
%50 İNDİRİM
İroni
İRONİ ETNİK DESENLİ HAKİ-BEJ PANÇO 49,90 TL
 • Kapıda Ödeme
Batik
Batik - Panço 73,99 TL 39,99 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%45 İNDİRİM
Beymen Club
Ba&Sh Pelerin 1.125,00 TL 563,00 TL
%49 İNDİRİM
Sezin Karabulut
Yün Pelerin 790,00 TL 553,00 TL
%30 İNDİRİM
İroni
İRONİ DERİ GARNİLİ BORDO PANÇO 39,90 TL
 • Kapıda Ödeme
Happiness İst. Kadın Kırmızı Yırtmaçlı Panço 30,00 TL 19,99 TL
%33 İNDİRİM
İroni
İRONİ KAPŞONLU UZUN KEÇE SİYAH PANÇO 131,90 TL
 • Kapıda Ödeme
10₺ İndirim Kuponu: VITRINGEZ10
Sezin Karabulut
Yün Pelerin 790,00 TL 395,00 TL
%50 İNDİRİM
Quechua
ARPENAZ 10L TREKKING PANÇOSU - ÇOCUK - MAVİ QUECHUA 21,99 TL
TRENDYOLMİLLA Siyah Beyaz Leopar Kadın Panço 50,00 TL 29,99 TL
%40 İNDİRİM
Beymen Club
Preen By Thornton Bregazzi Pelerin 6.250,00 TL 1.875,00 TL
%70 İNDİRİM

Konforlu, pratik, modern şıklık: Panço!

 Aklımıza mevsimlerden kış, ya da iyi ihtimalle bahar geliyor olabilir. Malum bazı giysiler söz konusu olduğunda aklımızda hâlâ bazı kalıplar var. Onları kırmak aslında bize pek çok yeni kombinin yolunu açacak. Biz tam da bu yüzden içeriklerimizi bu kalıpları kırmak ve aklımıza bile gelmeyen kombinasyonları değişik parçalarla oluşturarak, sıra dışı şıklıklar yakalamak üzere hazırlıyoruz. Sizlere de şıklık konusunda rehberlik etmeyi arzu ettiğimiz yazılarımızda her parçayı değişik tasarımları, kombinasyona ve mevsimlere göre kullanımlarını mercek altına alıyoruz.

 Şimdi de sıra panço modellerine geldi. Panço, giyimin son dönemde git gide popülerleşen bir parçası. Üstelik hemen her mevsimde değişik kullanım şekillerine sahip. Kökeni çok eski zamanlara ve daha çok Kızılderili ırkına ait olan bu giysiler, bugün rengarenkler ve farklı pek çok malzemeden üretiliyorlar.

 İster günlük şıklık için tercih edin, ister özel günler için. İsterseniz kendinizi soğuktan korumak için kullanın, isterseniz daha çok aksesuar ya da tamamlayıcı olarak. Pançolar moda dünyasının önem verdiği ürünlerden biri ve bugüne kadar hiç kullanmasanız bile, tarzınız ne olursa olsun, uygun bir tane seçebileceğiniz bir giysi.

 Bu yazımızda bayan panço dünyasına renkli bir yolculuk yapacağız. Çeşitlerine ve kullanım alanlarına değineceğiz. Pek çok dış giyim arasında aksesuar kullanımına en uygun giysi olduğunu düşündüğümüz için, aksesuarlar konusunda da tavsiyeler vereceğiz. Hazırsanız, başlayalım.

Panço Kabanlar

 Önce en bilinen kullanım alanından, panço kabanlardan başlayalım istedik. Kış aylarında dış giyim konusunda alternatif arayışımız malum. Paltolar, kabanlar, montlar, ceketler ve pardesülerin yanı sıra panço da iyi bir alternatif aslında. Ağırlıklı olarak kaşe kumaşlardan üretilen bayan pançolar önceleri desenli ve düz kesim olarak karşımıza çıktıysa da, zaman içerisinde düz renkler ve modern kesimler de eklendi koleksiyonlara.

 Eğer kıyafetiniz ağırlıklı olarak düz renklerden oluşuyorsa desenli olanları, kıyafetiniz de desenler ve renk karışımları ağırlıktaysa düz renkli olanları tavsiye ediyoruz. Tabi düz renkli giysilerinizle düz renkli panço kabanları da kombine edebilirsiniz.

 Eğer içinizdeki giysiler yeterince kalınsa boyundan geçirilen, kolları olmayan modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yok eğer içinizdeki giysiler sizi havaya göre biraz üşütecek türdeyse bu kez kolları da olan, önden kapatıp açabileceğiniz pançolar sizin için daha kullanışlı olacaktır.

 Aksesuarlara gelince... Bayan pançoların diğer dış giyimlere oranla aksesuar kullanımına daha açık olduğunu söylemiştik. Panço kabanlarda yaka iğneleri ya da broşlar kullanmak çok uygun. Ya da yaka ve manşet kısımlarında kürk bulunan, yani kendinden aksesuarlı modelleri de tercih edebilirsiniz.

Bolero Modelleri

 Bolero modelleri son dönemde daha çok abiye kategoride iyi bir tamamlayıcı olarak karşımıza çıkıyor. Ancak biz günlük kullanımda da tavsiye ediyoruz. Panço seçiminizi göğüs hizasında biten bolero modellerinden de tercih edebilirsiniz. Bu ürün grubu her mevsim kullanabileceğiniz türden. Elbette üretildiği kumaşa bağlı olarak.

 Eğer kürk bir tane seçtiyseniz mevsimlerden kış demektir. Rahatlıkla şık giysilerinizde kullanabilirsiniz. Burada önemli olan renklerle neler yaptığınız. Tüm giysilerinizle kısa kürk pançonuzu da aynı renkte seçebileceğiniz gibi, tamamen tezat oluşturacak bir renkte de kullanabilirsiniz.

 Bu modelde tavsiye ettiğimiz aksesuara gelince. Üstünüz göğüs hizasında biteceği için, eğer bir kolye kullanacaksanız, göbeğinizin üst kısmına kadar uzanacak, gösterişli bir tane öneririz. Eğer kolye kullanmayacaksanız bu kez de size şık bir broş tavsiye ediyoruz. Tabi bolero modelleri bazen üzerinde tek ve gösterişli bir düğme de barındırabiliyor. O zaman ekstra aksesuara gerek duymayabilirsiniz.

Pelerin Modelleri

 Pançolar arasında en dikkat çekici olanlar, şüphesiz ki pelerin modelleri. Yakın zamana kadar çok da revaçta olmayan bu pançolar, yine moda dünyasının yaratıcı tasarımcılarının el atmasıyla gündeme geldiler. Pelerin modelleri ile ilgili en önemli tavsiyemiz kumaş seçiminizle ilgili olacak. Biz bu modellerde daha çok dökümlü kumaşları tavsiye ediyoruz. Kumaşınız ince de olabilir, kalın da. Ancak dökümlü olursa modelin adının ‘pelerin’ olması daha anlamlı olacaktır. Düz renkler ya da desenli kumaşlar seçebilirsiniz elbette, ancak düz renklerin ve silik desenlerin karmaşık desenlere göre daha şık bir görüntü sağlayacağını söylememiz gerekir.

 Bu modellerde aksesuar seçenekleriniz gerçekten çok zengin. Uzun ve büyük kolyeleri bayan pançonuzun üzerine sallandırabileceğiniz gibi, broşlar da kullanabilirsiniz. Eğer bileklerinizi açıkta bırakan bir model seçtiyseniz de bu kez bilezik kullanmanızı öneririz. Bileziklerinizi kalın ve hatta renkli olanlardan seçebilirsiniz. Bazen bu modellerin kapüşonlu olduklarını da görüyoruz. Eğer böyle bir model seçtiyseniz, yalnız broş öneriyoruz.

Tesettür Panço Modelleri

 Hepimizin malumu olduğu üzere tesettür giyimde dış giyim, şıklık açısından en önemli parça. Bu yüzden tesettür panço modellerini anmadan geçsek, gerçekten önemli bir konuyu atlamış olurduk. Tesettür panço 4 mevsim başvurabileceğimiz, her ortama uygun bir tane bulabileceğimiz, dilediğimiz her tarzda kombine edebileceğimiz, farklı kullanımlara ve kombinasyonlara açık bir parça. Üstelik aksesuarlarla da zenginleştirilmeye çok müsait.

 Yaz mevsimlerinde hafif kumaşlarla yapılmış bir tesettür panço, bunaltıcı havalarda size hareket özgürlüğü sağlayacaktır. Ayrıca yakaları, kol çıkışları ve etek kesimleri son derece şık hazırlanmış bir pançoyu elbise gibi de kullanabilirsiniz.  

 Tesettür panço yere kadar uzayan kesimlerle kullanılabileceği gibi, şık pantolonlarınızla kombine edebileceğiniz diz hizasında etek boylarıyla da kullanılabilir. Elbette tesettür panço modelleriyle kombine edilmesine en çok özen göstermemiz gereken parçalar eşarplar. Eğer ikisini aynı tonlarda kullanacaksanız birinin düz, diğerinin desenli olmasını tavsiye ederiz. Ya da zıt renklerde iki düz renk parçayı da kombine edebilirsiniz ki, bu ortaya son derece canlı ve enerji dolu bir kombinasyon çıkaracaktır.

 Aksesuarlara gelelim. Tesettür panço aksesuar kullanımına çok açıktır. Zarif yaka iğneleri, şık broşlar önemli. Bir de eğer pançolarınız önden düğmeli ya da kabarık yakalı değilse, kolye kullanmanızı da öneririz.

Yelek Panço Modelleri

 Bahar aylarında gömleklerinizin ve ince bluzlarınızın yağışlı olmayan kış aylarında da kazaklarınızın üzerine kullanabileceğiniz yelek panço modelleri de alternatif bir dış giyim çeşidi olarak çıkıyor karşımıza. Kalçalarınızı kapatacak kadar uzun, ya da belden kesim bu modeller özellikle ‘casual’ kombinasyonlar için ideal. Panço giyim çeşitleri arasında diğerlerine göre daha spor. Bu yüzden özellikle hafta sonlarınız, yürüyüşleriniz, arkadaşlarınızla kahvaltı buluşmalarınız için kullanabilirsiniz.

 Bayan panço çeşitlerinin tamamında olduğu gibi yelek panço modelleri de aksesuar kullanımına çok açık. Tavsiyemiz yine uzun kolyeler, broşlar ve özellikle bu modelde bilezikler olacaklar.

 Panço fiyatları, markaya, üretildiği malzemeye göre çeşitlilik gösteriyor. Kalitesine göre fiyat performansını denetleyebilir, panço modelleri online satış siteleri üzerinden birbiri ile kıyaslayabiliriz. Elbette panço kabanlar, tesettür panço modelleri, diğer panço modellerine göre biraz daha fiyatlı olacaktır.

 Bir de triko panço giyimden söz etmek gerekir. Yetenekli hanımlar kendi triko panço giyimlerini kendileri de yapabilirler. Ya da aldıkları triko modelleri kendi hazırladıkları aksesuarlarla renk katabilirler. Pançolar aksesuarlara olduğu kadar sizin yaratıcılığınıza da açıklar. Panço modelleri online satış sitelerinden kolaylıkla inceleyip, satın alabilir, panço fiyatlarını kıyaslayabilir, kendinize has bir şıklık yakalayabilirsiniz.