Kadın Pardesü

Kadın Pardesü 3 farklı mağazada 14 ürün bulundu.
Marka
 • (2)
 • (9)
 • (1)
 • (1)
 • (1)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

İroni
İRONİ ÖN AGRAFLI KEÇE SİYAH PARDESÜ 49,90 TL
 • Kapıda Ödeme
İpekyol
İpekyol Kadın Kırmızı Pardesü 559,00 TL 285,00 TL
%49 İNDİRİM
Twist
Twist Kadın Siyah Pardesü 459,00 TL 234,00 TL
%49 İNDİRİM
İpekyol
İpekyol Kadın Siyah Pardesü 499,00 TL 254,00 TL
%49 İNDİRİM
İpekyol
İpekyol Kadın Siyah Pardesü 499,00 TL 254,00 TL
%49 İNDİRİM
Beymen Club
Jill Stuart Pardösü 3.145,00 TL 1.573,00 TL
%49 İNDİRİM
İpekyol
İpekyol Kadın Beyaz Pardesü 399,00 TL 203,00 TL
%49 İNDİRİM
İpekyol
İpekyol Kadın Ekru Pardesü 499,00 TL 254,00 TL
%49 İNDİRİM
Miss Ipekyol
MISS IPEKYOL Kadın Lacivert Pardesü 259,00 TL 89,00 TL
%65 İNDİRİM
İpekyol
İpekyol Kadın Ekru Pardesü 559,00 TL 285,00 TL
%49 İNDİRİM
İpekyol
İpekyol Kadın Lacivert Pardesü 399,00 TL 203,00 TL
%49 İNDİRİM
İpekyol
İpekyol Kadın Kırık Beyaz Ceket 469,00 TL 239,00 TL
%49 İNDİRİM
Beymen Club
Jill Stuart Pardösü 8.450,00 TL 2.535,00 TL
%70 İNDİRİM
İpekyol
İpekyol Kadın Haki Pardesü 499,00 TL 254,00 TL
%49 İNDİRİM

Dış Giyimin Klasik Parçası Pardesü Hakkında Her Şey!

 Geçmişten bugüne şık kadınların ve erkeklerin üzerlerinde, sonbaharda, kışta ve yazda, son derece şık bir dış giyim olarak gördük pardesüleri. Sinemanın da vazgeçilmeziydi pardesü. Siyah beyaz filmlerin bütün dünyayı kasıp kavurduğu, sinemaların önünde kuyrukların olduğu dönemlerde bile. En güzel Hollywood yıldızları kıyafetlerini birbirinden şık pardesü modelleriyle tamamladılar. En yakışıklı aktörlerse karizmalarını fötr şapkalarına olduğu kadar pardesülerine de borçlu oldular. O yıllardan bugünlere moda dünyasında pek çok akım geldi geçti. Her 10 yıllık dönemde yepyeni ve bambaşka bir stil hakim oldu. İnsanlar moda olarak benimsedikleri bir giyiniş tarzının tamamen aksi bir tarza hiç tereddütsüz geçiş yapıp, geçmişi geride bıraktılar. Ancak bugün bakıyoruz da, asla tam olarak geride bırakılmamış, belli dönemlerle onlara gösterilen itibar azalsa da hiç kaybolmamış, bugün hâlâ moda dünyasının göz bebeği parçalarından biri pardesüler.

 Pardesü dünyası gerçekten çok renkli ve çok çeşitli. İçinde herkese, her stile, her keseye göre bir şeyler var. Hakkında pek çok şey söyleyebiliriz - ki birazdan yazımızda söyleyeceğiz – ancak her şeyin ve yazımızın da en başında şunun altını çizmek istiyoruz: Hangi model, hangi renk, hangi kesim olursa olsun, nasıl biri tarafından nerede giyilirse giyilsin, pardesü demek, şıklık demek.

 İster soğuktan korunmak için giyin, ister yağmurdan korunmak için. İster sadece bir kombinin parçası olmak olsun görevi. Giyildiği mevsime ve tarzınıza uygun bir pardesü, anında bütün havanızı değiştirir. Bu yazımızda hep birlikte pardesü dünyasına bakacağız. Stillere ve kullanım şekillerine göz atacağız. Siz de sonra sitemizden pardesü modelleri ve fiyatları konusunda fikir sahibi olabilirsiniz nasılsa.

Kışlık Pardesüler:

 Havalar soğumaya başladığında giyinmek başka bir disiplin gerektiriyor. Çünkü bu kez tüm kombinasyonunuza bir de dış giyiminizi eklemeniz, bu konuda da özenli olmanız gerekiyor. Hep söylediğimiz gibi, dış giyim sizleri soğuktan ya da yağıştan koruma fonksiyonunun yanı sıra güzel ve şık göstermek gibi bir göreve de sahip. Pardesü modelleri bu açıdan çok önemli, çünkü yazımızın başında da belirttiğimiz gibi özellikle bayan pardesüler otomatik olarak bir şıklık kazandırıyorlar size.

 Kışlık pardesülerinizi seçerken, giyeceğiniz havanın durumuna göre bir kumaş seçeceğiniz bir gerçek. Peki nasıl modeller ve kesimler seçmelisiniz? Biz pardesü modellerini birbirinden ayırmak taraftarı değiliz, hepsinin başka bir şıklık önerisi var ancak beli oturan modelleri hanımlara daha çok yakıştırdığımızı da söylemeden edemeyeceğiz. Özellikle bel kısmında kuşak ya da kemer bulunan bayan pardesüler, sizi daha zarif gösteriyor. Kışlık pardesülerde yaka kesimlerinde belirgin ebatları tercih edebilirsiniz. Çünkü yaka kesimlerinizin oluşturacağı hacim, kemerle ya da kuşakla sarılmış belinizi daha da ince gösterir ve kalın giyinmiş olmanız, kalın görünmenize neden olmaz. Eğer elbise ya da etekle kullanıyorsanız, etek boyunuzun bayan pardesünüzün etek boyunu geçmemesine, alttan görünmemesine özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Baharlık / Yazlık Pardesü:

 İlk anda kulağınıza garip gelebilir yazlık pardesü. Tabii biz burada terletmeyen kumaşlardan yapılan ve ılık bahar aylarında giyebileceğiniz modellerden ve biraz da tesettür giyimden bahsediyoruz. Tesettür pardesüleri bir başlık altında ayrıca işleyeceğiz. Şimdi yazlık pardesülere kısaca bir değinelim.

 Bir tişört, altına bir jean ve üzerine incecik kumaşlı bir yazlık pardesüyle nasıl bir şıklık yakalayacağınızı tahmin bile edemezsiniz. Aynı şekilde ince bir bluz, dar kesimli bir kumaş pantolon ve topuklu ayakkabılarınızın üzerine alacağınız ince pardesü çeşitleri size çok asil bir şıklık kazandıracaktır.

 Burada dikkat etmeniz gereken şey, bayan pardesünüzün sizi terletmeyecek ve akşam saatlerinde aniden serinleyecek havadan ya da bir bahar yağmurundan koruyabilecek bir kumaştan üretilmesi olacak.

Tesettür Pardesü:

 Yazımızda özellikle yer vermek istediğimiz bir kategori, tesettür giyimin vazgeçilmezi olan tesettür pardesüler. Tesettürlü bayanların önemli bir kısmı dış giyimlerini uzun seçiyorlar ve her mevsim böyle giyinmeyi seçtikleri için, moda dünyası bu alanda epey alternatif geliştiriyor.

 Pardesü markalarının bu alanda yarattığı modeller, tesettürlü olsun olmasın, her bayanın severek giyeceği tasarımlardan oluşuyor. Öyle güzel renkler, kesimler ve modeller çıkıyor ki karşımıza seçmekte zorlanıyoruz. Bizim tesettür pardesü konusundaki tavsiyelerimiz şöyle:

 • Tesettür giyim pek çok seçenek barındırıyor, bunun içinde sizi her zaman şık gösterebilecek pardesü çeşitlerine her an ulaşabileceğinizi unutmayınız.
 • Kışlık pardesü modellerinden birini seçtiyseniz, yaka kesimlerinin ebatlı olması omuzlarınızı daha geniş, belinizi daha ince gösterecektir.
 • Bele oturan pardesü çeşitlerinde kuşaklar ve kemerler kullanabilirsiniz.
 • Kot pardesü modellerinden birini seçtiyseniz, üzerine seçeceğiniz eşarbın renkli olması, altına daha spor bir ayakkabı seçmeniz, ortaya enerji dolu bir kombin çıkaracaktır. Kot pardesü özellikle gençler için tavsiye ettiğimiz bir model.
 • Ilık ya da sıcak havalarda giymek üzere bir tesettür pardesü seçtiyseniz, kumaşının özelliklerine bakmanızı öneririz. Terletmeyen ve nefes alan, doğal kumaşlar çok önemli. Ayrıca pastel tonlar, bu modellere en çok yakışan renklerdir. Tavsiye ederiz.
 • Diz hizasında seçtiğiniz pardesü modellerini daha çok pantolonlarla kullanmanızı öneriniz. Eğer uzun etekler ya da elbiselerle kullanacaksanız, o zaman uzun bir model sizi daha şık gösterecektir.
 • Tesettür giyim online olarak da her çeşidine ulaşabileceğiniz bir sektör. Sitemizden de mevsimine ya da tarzınıza uyum sağlayacak modelleri gözden geçirebilir, birbiriyle kıyaslayabilirsiniz.

Büyük Beden Pardesü:

 İşte, giyinme hilelerinden en çok bahsedeceğimiz kategoriye de geldik. Büyük beden pardesüler, yuvarlak hatlarımızı en güzel şekilde ortaya çıkarabileceğimiz, kendimize tam da kendimize göre bir şıklık sağlayabileceğimiz bir kategori. Hep söyleriz, omuzlarınızı biraz geniş göstermek, bedeninizi daha ince gösterecektir diye. Abartmadan, küçük vatkalarla tasarlanmış büyük beden pardesüler çok önemli. Ayrıca bel kısmı oturan bir model seçtiyseniz ve kalın bir kemerle ya da kuşakla iyice üzerinize oturttuysanız, çok şık görünürsünüz.

 Yaka kısmı V şeklinde tasarlanmış bir pardesü seçtiyseniz, bu V kısmın mümkün olduğu kadar aşağı uzanmasına özen göstermenizi öneririz. Bu gövdenizin üst kısmını, olduğundan daha uzun gösterecektir. Ayrıca sırt ve ön kısmı başka bir renk, yan kısımları ona tezat başka bir renk seçerseniz, ince görünmenin en işe yarayan hilesini dış giyiminizde uygulamış olursunuz.

 Pardesü markaları her rengi ve moda üslubunu pardesü çeşitlerini tasarlarken yeniden yorumluyor ve size tarzınıza göre seçebileceğiniz modeller sunuyor. Pardesü fiyatları markasına, modeline, malzemesine göre değişiyor elbette, ancak sitemizde şöyle bir göz gezdirirseniz, her beklentiye ve keseye göre şık bir model bulabileceğinizi göreceksiniz.

 Bizim sizlere önerimiz, özellikle mevsim geçişlerinde kullanmak üzere, şıklığınızı bütünleyecek pardesülerden en az birini seçmeniz. Bugüne kadar giyinme alışkanlıklarınızda ve dolaplarınızda pardesü modelleri yer almadıysa da bundan sonrası için, işe temel renklerden ve klasik kesimlerden birini seçerek başlayabilirsiniz. Zaten size iyi görünmek, şıklık konusunda nasıl yardımcı olduğunu gördüğünüzde, fikriniz değişecek. Ya pardesüler artık sizin de dünyanızda yer alacak, ya da siz pardesü dünyasına hızlı bir giriş yapacaksınız. Hangisi olursa olsun, pişman olmayacaksınız, bizden söylemesi.