Kadın Yağmurluk

Kadın Yağmurluk 6 farklı mağazada 22 ürün bulundu.
Marka
 • (6)
 • (3)
 • (5)
 • (6)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Teslimat

Adidas
adidas - Rüzgarlık 172,00 TL 109,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%36 İNDİRİM
Tribord
100 YELKENLİ MONTU - KADIN - LACİVERT TRIBORD 139,99 TL
Xr Yağmurluk 1.400,00 TL
Tribord
100 YELKENLİ MONTU - KADIN - KIRMIZI TRIBORD 139,99 TL
Tribord
100 SICAK TUTAN SU GEÇİRMEZ YELKENLİ YAĞMURLUĞU - KADIN - BEYAZ TRIBORD 114,99 TL
Quechua
RAIN-CUT OUTDOOR SU GEÇİRMEZ YAĞMURLUK - KADIN - LACİVERT QUECHUA 34,99 TL
Tribord
100 YELKENLİ YAĞMURLUĞU - KADIN - KOYU PEMBE TRIBORD 99,99 TL
Tribord
COASTAL 100 SU GEÇİRMEZ, RÜZGAR KESEN, NEFES ALAN MONT - KADIN - GRİ TRIBORD 129,99 TL 99,99 TL
%23 İNDİRİM
Adidas
adidas - Rüzgarlık 304,00 TL 189,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%37 İNDİRİM
Quechua
RAIN-CUT OUTDOOR FERMUARLI YAĞMURLUK - KADIN - BEYAZ QUECHUA 59,99 TL
Adidas
adidas - Rüzgarlık 172,00 TL 109,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%36 İNDİRİM
Quechua
Rain-cut Kadın Doğa Yürüyüşü Yağmurluğu QUECHUA 29,99 TL
Adidas
adidas - Rüzgarlık 304,00 TL 189,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
%37 İNDİRİM
Quechua
ARPENAZ 100 SU GEÇİRMEZ OUTDOOR YAĞMURLUK - KADIN - PEMBE QUECHUA 99,99 TL
Quechua
RAINCUT FERMUARLI SU GEÇİRMEZ OUTDOOR MONT - KADIN - SİYAH QUECHUA 59,99 TL
Tribord
100 YELKENLİ YAĞMURLUĞU - KADIN - MAVİ TRIBORD 99,99 TL
GSStore Galatasaray Kadın Yağmurluk 190,00 TL 144,99 TL
%23 İNDİRİM
Beymen Club
Theory + Yağmurluk 1.505,00 TL 678,00 TL
%54 İNDİRİM
Beymen Club
Rebecca Minkoff Yağmurluk 995,00 TL 498,00 TL
%49 İNDİRİM
Beymen Club
Lucas Hugh Yağmurluk 1.400,00 TL 630,00 TL
%55 İNDİRİM
Adidas
Adidas Ab2003 Colorado Wb Kadın Originals Rüzgar Kesici - 36 277,90 TL
Adidas
Adidas Ab2003 Colorado Wb Kadın Originals Rüzgar Kesici - 38 277,90 TL

Yağmur Yağıyor, Yağmurluklar Sokakları Renklendiriyor...

 Evet, yağmur yağdığında trafik iyice yoğunlaşıyor. Evet yağmur yağdığında otomobiller kaldırımlara su sıçratıyor. Evet, saçımız bozuluyor, makyajımız akıyor. Daha sabah çektirdiğimiz fön, hiç oluyor. Bunun gibi bir sürü olumsuz şey daha sayabiliriz. Ancak hepimiz yağmuru pek çok yönüyle de çok sevdiğimizi itiraf etmeliyiz. Özellikle yağmurda topraktan yayılan koku, hepimize kendimizi tazelenmiş, yenilenmiş hissettiriyor, huzur veriyor.  “Yahu artık her yeri beton olmuş şehirlerde toprak kokusunu nereden bulup da alacağız?” diyebilirsiniz. Demeyin. Şehirlerde de yaşasak, yağmurun tadını çıkarmanın bir yolunu bulacağız.

 Hele şu rengarenk yağmurluk modellerinden biraz bahsedelim, onlarla yapabileceğimiz kombinasyonları hayal edelim, o zaman yağmurun tadını nasıl çıkaracağımızı da konuşmuş olacağız.

 Bahar ayları gelmişse, hava o kadar da soğuk değilse, sizin de derdiniz ısınmaktan çok kuru kalmaksa o zaman güzel bir yağmurluğa ihtiyacınız var demektir. Hele bir de yağmurun keyfini yürüyüş yaparak çıkaranlardansanız, kendinizi hemen sokaklara, parklara atıyorsanız, yağmur keyfine renk renk, desen desen yağmurluklardan birini seçmekten başlayabilirsiniz. Her zaman iyi görünmek istiyorsanız, aniden bastıran yağmurlara da hazırlıksız yakalanmayın. Hem kendinizi ıslanmaktan koruyun, hem de bu güzel havanın tadını çıkarırken, siz de güzel ve alımlı görünün.

 Bu kez yazımızda yağmurluk dosyasını açıyoruz. Acaba kaç çeşit yağmurluk var, biz onları nasıl kullanabiliriz, hangi ortama nasıl yağmurluk kullanabiliriz, bu mesele gerçekten önemli mi, yoksa hiçbir şey kaçırmıyor muyuz, birlikte göz atıyoruz. Hadi başlayalım.

Yağmurluk Modelleri

Tek Kullanımlık Yağmurluk

 Başka bir değişle kullan at yağmurluklardan bahsetmek istiyoruz önce. O günün yağmur açısından nasıl geçeceğinin belli olmadığı günlerde başvurabileceğiniz tek kullanımlık yağmurluklar ya da nam-ı diğer kullan at yağmurluklar moda dünyasının çok ciddiye almadığı parçalardan olsalar da, bizim için kurtarıcı bir parça.

 Mesela hava durumu sunucusu o gün muhtemel bir yağmurdan bahsetti ama hava günlük güneşlik. Siz ise üzerinize şık bir ceket, mont veya bir hırka alarak dışarı çıkmak istiyorsunuz. İşte böyle bir durumda hem dilediğiniz şıklığı korumak hem de yağmura hazırlıksız yakalanmamak için çantanıza koyacağınız bir tek kullanımlık yağmurluk ideal. Hem çantanızda yer kaplayıp ağırlık yapmayacak, hem de ihtiyaç anında sizi yağmurdan kurtaracaktır. Ee, peki yağmur durdu, o ıslak yağmurluk ne olacak? Canım ne olacak? Biz bunun diğer bir adının da kullan at yağmurluk olduğundan bahsetmedik mi size? Hemen en yakın çöp tenekesine.

Yağmurluk Montlar

 Hava durumu sunucusu size muhtemel bir yağmurdan değil de mutlak bir yağmurdan bahsediyorsa ve siz de pencereden baktığınızda beklenen yağmurun çoktan başladığını görüyorsanız, bugün dışarı belki de bütün gün üzerinizde tutmanız gerekecek bir yağmurluk montla çıkmak isteyebilirsiniz. O zaman kullan at bir yağmurluk modeliyle çıkmanızı tavsiye etmeyiz, çünkü bu şık görünmeye özen gösteren biri için iyi bir seçim olmaz.

 Yağmurluk montlar sizi hem kuru tutacak, hem de şıklık beklentinizi karşılayacaklardır. Eğer kapüşonlu bir yağmurluk mont seçerseniz gerek duymayabilirsiniz tabi ama, eğer elinize bir de şemsiye alacaksanız, yağmurluk montunuzla uyumlu ya da kontrast bir renk seçerek ayrıca bir yağmur şıklığı yakalamanız da mümkün.

 Yağmurluk montlarınızı dilerseniz renkli, desenli yani özetle neşeli bir model seçebileceğiniz gibi, eğer daha formel giyindiğiniz bir gününüzdeyseniz, klasik tasarımlı olanlardan da seçebilirsiniz. Burada ne kadar çok seçeneğiniz olduğunu bilseniz, gözlerinize inanamazsınız.

Spor Yağmurluklar

 Bayan yağmurluk ya da erkek yağmurluk bakıyor olun, inanın fark etmez. Çünkü bedenlerini uydurabileceğiniz sürece spor yağmurlukları unisex olarak kullanabilirsiniz. Spor derken, açık havada spor yaparken giyebileceğiniz modellerden de bahsediyoruz, günlük spor giyiminize uydurabileceğiz modellerden de. Spor alandaki yağmurluk modelleri tasarım ve renk alternatifi açısından hayli zengin.

 Eğer gerçekten açık havada ve yağmurda spor yapıyorsanız, yani bu azim gerçekten sizde varsa, önce sizi tebrik ediyoruz, sonra da terletmeyen ve nefes alan spor yağmurlukları tavsiye ediyoruz. Eğer siz de pek çoğumuz gibi, iki damla yağmuru görünce yan çizenlerdenseniz, o zaman günlük spor kıyafetlerinize uygun bir model arıyorsunuz demektir. Buradaki tavsiyemiz şöyle. Günlük kullanımda belki daha standart renkleri tercih edebilirsiniz ama spor yaparken kullanacağınız modellerin renkleri konusunda sizden daha canlı, daha cesur renkleri seçmenizi bekliyoruz. Siz yağmura aldırmadan spor yapacak kadar çılgın birisiniz, bu renklerinize de yansımalı.

Şeffaf Yağmurluk

 Aranızda yüzünü buruşturanlar mı var, bize mi öyle geliyor? Galiba biz şeffaf yağmurluk deyince aklınıza çöp poşetinden hallice modeller geldi. Eğer durum böyleyse gerçekten, o zaman siz uzun zamandır yağmurluk modellerine bakmıyorsunuz demektir. Yapmayın, artık tek kullanımlık yağmurluklar bile öyle görünmüyor. Hadi, şu önyargıları kıralım.

 Mesela şeffaf yağmurlukların klasik ceket kesimli modellerini görseniz, hiç böyle düşünmezsiniz. Hatta onları fosforlu ve neon renklerde hazırladıklarında nasıl sıra dışı bir şıklık yaratıldığını bilseniz, belki bir tane de siz almak isteyeceksiniz. Yağmurun karanlık atmosferinde bu canlı renklerle parlamak hoş olurdu ama bana o kadar iddialı olmak fazla diyorsanız, koyu renkli şeffaf yağmurluklarla da son derece şık olabileceğinizi bilmenizi isteriz. Söylemesi bizden, şöyle bir göz gezdirip karar vermek sizden.

Başka neler var?

 Oooo neler yok ki, hadi gelin sıra sıra bakalım.

 Mesela bayan yağmurluk modellerinde çok değişik kesimler ve desenler var. Örneğin klasik bir yelek ile bile giyebileceğiniz klasik kesimler, yağmurluk çizme aynı desende üretilen kombin takımlar, koyu renkler, fosforlu renkler... Saymakla bitmez. En iyisi sitemizdeki modellerden başlayarak bir göz atmak ve bizi en çok heyecanlandıran modelleri kenara ayırmak...

 Erkek yağmurluk modelleri bayan yağmurluk modelleri kadar geniş bir yelpazede çeşitlilik göstermiyor tabii, ama onlar için de var yine de bir şeyler. Yalnız eğlenceli renkler ve desenler biraz az. Çoğalmasını ve çoğaldığı gibi kullanılmasını da umuyoruz.

 Bebek yağmurlukları ve çocuk yağmurlukları en güzelleri gerçekten. Orada da yağmurluk çizme kombinasyonlarını bulmanız mümkün.

 İnanmayacaksınız belki ama köpek yağmurlukları bile var. İyi ki de var. Bu sevimli dostların ne yağmurlu havada evde kalmalarına razı olabiliriz, ne de ıslanmalarına.

 Motosiklet yağmurlukları yağmur yağsa da ben motorumdan vazgeçmem diyenler için şart. Yalnız bu havalarda trafikte ekstra özen, ekstra dikkat lütfen.

 Tasarımların önemli bir kısmını büyük beden yağmurluk olarak da bulabiliyoruz artık. Her ürün kategorisinde olduğu gibi büyük beden yağmurluk seçiminde de giyinme hilelerini gözetmeyi unutmuyoruz.

 Yağmurluklarla birlikte kullanabileceğimiz çok hoş eldivenler ve yağmurluk çizmeler de var. Hatta bunların bazıları doğduran yağmurluklarınızla hazır kombin olarak satılıyorlar. Bize göre çok da güzel görünüyorlar.

 Eveet, yağmurlukların dünyasında renkli ve zevkli bir gezintinin yani yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bitirirken her zaman olduğu gibi renkli olmaktan kaçınmak gerekmediğinin, özellikle yağmurlu karanlık günlerde canlı ve enerjik görünmenin size de kendinizi iyi hissettireceğinin altını kalın kalın çiziyoruz. Şimdilik hoşçakalın, şöyle renkli ve enerjik modellere bir göz atmayı da unutmayın.