Kadın Gecelik

Kadın Gecelik 7 farklı mağazada 121 ürün bulundu.
Kategoriler
Beden
Marka
 • (18)
 • (4)
 • (7)
 • (1)
 • (3)
 • (8)
 • (4)
 • (1)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Dagi
O Yaka Uzun Kol Gecelik 49,99 TL
Gecelik 69,99 TL
Gecelik 54,99 TL
Sevim
Sevim Kadın Pembe Elbise 96,00 TL 47,99 TL
%50 İNDİRİM
Dagi
Gecelik 49,99 TL
Gecelik 107,99 TL
Uzun Kollu Gecelik 68,99 TL
Dagi
Askılı O Patlı Gecelik 49,99 TL
Sabahlık-Gecelik Takım 191,99 TL
Gizzey
Dantelli Gecelik 55,99 TL
Gecelik 49,99 TL
Gecelik-Sabahlık Takım 249,99 TL
Fantazi Gecelik 40,90 TL
Şahinler
İp Askılı Kısa Gecelik 20,99 TL
Dagi
Çocuk Puanlı Askılı Gecelik 29,99 TL
Fantazi Gecelik 54,90 TL
Maranda
Fantazi Gecelik 34,90 TL
Dagi
Puantiyeli Askılı Gecelik 49,99 TL
Fiyonklu Gecelik 86,99 TL
Uzun Kollu Gecelik 84,99 TL
Maranda
Fantazi Gecelik 49,90 TL
Fantazi Gecelik 49,90 TL
Gecelik 143,99 TL
Sevim
Baskılı Gecelik 39,99 TL
Gecelik 54,99 TL
Gecelik 89,99 TL
Gizzey
Gecelik 39,99 TL
Sevim
Dantelli Gecelik 55,99 TL
Maranda
Fantazi Gecelik 31,90 TL
Fantazi Gecelik 40,90 TL
Reflections
Reflections - Gecelik 49,90 TL
 • Ücretsiz Kargo
 • Kapıda Ödeme
Gecelik 127,99 TL
Gecelik 94,99 TL
Gecelik-Külot Takım 70,00 TL
Maranda
Fantazi Gecelik 34,90 TL
Dagi
Gül İnce Askılı Gecelik 49,99 TL
Uzun Uzun Kollu Gecelik 84,99 TL
Gecelik 52,99 TL
Uzun Kollu Gecelik 79,99 TL
Dagi
Çocuk Kelebek Patlı Kolsuz Gecelik 34,99 TL
Uzun Kollu Gecelik 79,99 TL
Fantazi Gecelik 54,90 TL
Şahinler
Desenli Babydoll ve Külot 46,99 TL
Gecelik 54,99 TL
Dagi
Dantel O Yaka Kısa Kol Gecelik 49,99 TL
Fantazi Gecelik 64,90 TL
Gecelik 79,99 TL
Gecelik 54,99 TL
Fantazi Gecelik 49,90 TL
Sevim
Dantelli Gecelik 47,99 TL
Uzun Kollu Gecelik 79,99 TL
Uzun Kollu Gecelik 99,99 TL
Maranda
Fantazi Gecelik 40,90 TL
Şahinler
Çizgili Babydoll ve Külot 46,99 TL
Maranda
Fantazi Gecelik 44,99 TL
Uzun Kollu Gecelik 69,99 TL
Büyük Beden Gecelik 89,99 TL
Gecelik 64,99 TL
Şahinler
Dantel Zakkum İp Askılı Gecelik 25,99 TL
Fantazi Gecelik 68,90 TL

Uyurken de Şık Olmanın Sırrı: Gecelik

Her daim şık olmak isteyen kadınların tercihi olan gecelikler, uyurken de şıklığın sizinle olmasını sağlıyor. Evlerini çok seven kadınların gün boyunca en çok hayalini kurduğu şey, "eve gidip geceliğimi giyerek dinlenmeliyim" düşüncesi olur. İşte bu, en güzel, en basit mutluluk örneğidir.

Her kadının kendini güzel ve mutlu hissetmesini sağlayan gecelikler, kadının kendini sevmesi ve kendine özen göstermesiyle doğru orantılı bir durumdur.

Rahat, şık, feminen ve sevimli tarzlarda karşımıza çıkan gecelikler her tarza uygun oluşuyla kalbimizi fethediyor. Değişen moda trendleriyle birlikte gecelikler de değişiyor. Gecelik üreticileri klasik gecelik tarzlarının dışında bir tarzla geceliğe de yeni bir boyut kazandırmaya başladı. Alışılmış düz sade uzun ve düz sade kısa modellerin üzerine birçok değişiklik eklendi. Dantelli olan geceliklerden, farklı kesimlerde olan geceliklere kadar bir sürü model ve kumaşta gecelik bulmak artık çok kolay.

Türk kültüründe kendine yer edinen çeyiz alışverişlerinde de karşımıza çıkar gecelik modelleri. Hatta geceliğin ve gecelik takımlarının en ayrıntılı hallerini bir kadının çeyizinde görmek mümkün : )

Gecelik modelleri, gecelik kumaşları ve gecelikle ilgili diğer tüm bilgileri öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız!

 

 • Boylarına Göre Gecelikler

Diz Üstü ve Kısa Gecelikler: Sıcak yaz aylarında en çok tercih edilen geceliklerdir. Boyu kısa olan gecelikleri askılı, kolsuz ya da kısa kollu olarak bulmanız mümkün. İstediğiniz her tarz ve kumaşa göre kısa gecelik modellerini bulmanız çok kolay.

Diz Altı ve Uzun Gecelikler: Bu boyda olan gecelikler de askılı, kolsuz, kısa kollu ve uzun kollu olarak satılmaktadır. Seçilen kumaş türüne göre mevsimsel olarak diz altı modellerindeki gecelikleri tercih edebilirsiniz.

 

 • Kumaşlarına Göre Gecelikler

İpek Gecelik: İpek kumaştan üretilen gecelikler çok hafif ve güçlüdür. Güçlü olmasının sebebi, kendine özgü bir parlaklığının olmasıyla ilgili. İpek kumaş zor bir kumaş türüdür. İpek gecelikler yaz aylarında daha çok tercih edilir. Sıcak aylarda tende bir serinlik hissi yaratır. Doğal ipekten olan geceliklerinizi kuru temizlemeye vermeniz daha uygun olur. Yine de evde yıkamak isterseniz, elinizde olmak şartıyla ve ılık suyla yıkamanız gerekir. Yıkama sonrası ipek geceliğinizi asla sıkmamalısınız.

Başka bir eksi yönü de, terleme olduğunda leke kalma ihtimalidir. Fakat bu tarz lekeleri de alkol yardımıyla kolayca çıkarabilirsiniz.

Saten Gecelik: Saten kumaşlardan üretilen geceliklerdir. Şık bir gecelik deyince akla gelen ilk kumaştır saten. Saten kumaşlardan üretilen gecelikler diğer kumaşlardan üretilen geceliklere göre biraz daha feminendir. Aynı zamanda en çok tercih edilen gecelik kumaşı da satendir. Çok sevilen saten gecelikler; kısa elbise ya da uzun elbise formunda üretilirler. Ayrıca üst kısmı askılı, kolsuz ya da uzun kollu çeşitlerde de saten gecelik bulmanız mümkün.

Saten parlak ve yoğun bir kumaş türüdür. Tür olarak ipek kumaşa benzer ve çok hafiftir. Saten kumaşların en güzel özelliği kırışmaya karşı olan dayanıklılığıdır.

Her renkte saten gecelik bulmanız mümkün. Beyaz, krem, pembe, mavi, mor, bordo, kırmızı ve siyah gibi daha birçok renkte saten gecelik olması sebebiyle, renk seçimi konusunda kararsız kalabilirsiniz.

Pamuklu Gecelik: Rahatına düşkünlerin tercihi olan pamuklu gecelikler; kısa ve uzun elbise formunda üretilirler. Pamuklu geceliklerin üst kısımları askılı, kısa kollu ya da uzun kollu olarak karşımıza çıkar. Renk renk, desen desen olan pamuklu gecelikler her evde bulunması gereken, hem rahat hem de daha sevimli (saten geceliklere göre) gece giysileridir. Pamuklu gecelikler, iç göstermez ve mat bir duruşa sahiptir.

Pamuklu gecelikler hijyen açısından da çok iyidir. Çünkü pamuk, havayı çok iyi geçirir ve çok iyi nem ve su çeker. Pamuklu geceliklerin tek olumsuz yanı, yıkayınca çekme ihtimali bulunmasıdır.

Şifon Gecelik: Şifon gecelikler şeffaf ve ince yapılıdır. Şifon, günlük kullanımlarda rahat bir kumaş olduğu için gecelik seçiminde de şifon gecelikler çok tercih edilenler arasındadır.

Dantel Gecelik: Dantel gecelikler aslında kumaş türlerinden ayrı bir yerdedir. Kumaş olmadan, elde ya da makineyle yapılır dantel gecelikler. Zarif olduğu gibi feminen de bir görüntü veren dantel gecelikler, daha çok geceliklerin üst kısımlarında kullanılır. Fakat tamamen dantel olan gecelikler de bulmak mümkün.

Dantel geceliklerinizi suda tamamen çözünmüş deterjanlarınızla yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra sadece soğuk su kullanarak durulamanız önerilir. Dantel sıkılmamalıdır. Bir havludan yardım alarak dantel geceliğinizin suyunu kolay bir şekilde alabilirsiniz.

 

Gecelik Takımları

Gecelikler tek tek satıldıkları gibi, takım olarak da satılmaktadır. Özellikle daha özel olan gecelik modellerini daha çok takım halinde görürüz. Saten ve ipek gibi kumaşlardan üretilen gecelikler genellikle takım olarak karşımıza çıkar. Bunların dışında daha az görülüyor olsa da, pamuklu kumaştan olan geceliklerin de sabahlıkla birlikte satıldığını söyleyebiliriz.

Gecelik takımlarının sadece sabahlık ve gecelikten oluşan örnekleri çok daha yaygın. Saten ya da ipek bir gecelik alırken yanında mutlaka sabahlık olduğunu görürsünüz.

Bunun dışında bir de ihtiyaca göre 5'li ya da 6'lı setlerde bulunan gecelikler de vardır. Daha çok çeyiz alışverişi yapılırken tercih edilen bu setlerin içinde; gecelik, şortlu takım, uzun ve üstü düğmeli takım, sabahlık gibi evde ya da uyurken tercih edilen ürünler bulunur.

 

Gecelik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gecelik seçerken ilk önce vücudunuzu ve hassas noktalarınızı düşünmelisiniz. Kumaş türlerinin vücudunuzla olan etkileşimi cildinize zarar vermemeli.

Gecelik uyurken giyilen bir kıyafet çeşidi olsa da, kişisel tercihlere göre değişmekle birlikte, ev rahatlığıyla örtüştüğü için günlük ev kıyafeti olarak da tercih edilen bir giysidir. Bu sebeple, geceliğiniz rahat olması çok önemlidir. Uyurken sizi rahatsız etmeyecek hatta daha da rahat hissettirecek bir gecelik seçimi yapmanız sizin için ve uyku sağlığınız açısından iyi olacaktır.

 

Gecelikler Evlilik Alışverişinin Olmazsa Olmazı!

Evlenmeye karar veren çiftler heyecanla tüm eksiklerin listesini yapmaya başlar. Küçük ayrıntı gibi görünen bazı eşyalar, biz kadınlar için çok önemli olabiliyor. Evlilik alışverişine başlamadan önce uzun bir alışveriş listesi çıkarmak, hiçbir ayrıntıyı atlamamanın en güzel yoldur. Daha çok kadınlar tarafından ve eksik hiçbir şey kalmamalı düşüncesiyle hazırlanan bu listenin demirbaşlarından biri de geceliktir.

Gecelik, kadınlar için normal giysiler kadar önem taşıyan daha çok uyurken tercih edilen bir giysidir. Tüm ince ayrıntılar düşünülür, tüm modeller araştırılır ve renk seçimi de yapılarak alınacak geceliğe karar verilir.

Gecelik almak normal şartlarda çok kolay olsa da, evlilik aşamasındaki stresli bir kadın için bu çok zor bir olay haline gelir. Bu yüzden bu tür alışverişler genellikle, kızları için anne ya da kayınvalide tarafından yapılır. Aslında bu pek doğru bir seçim olmayabilir. Çünkü geceliğin kişi üzerinde nasıl durduğu en önemli ayrıntıdır.

Gecelik zarif bir giysi olduğu gibi aynı zaman da feminen bir giysidir. Bu noktada seçim yapılırken, zarif sade bir geceliğin yanında daha feminen bir gecelik tercihi de yapılmalıdır.