Kadın Külot

Kadın Külot 4 farklı mağazada 564 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (87)
  • (22)
  • (5)
  • (132)
  • (88)
  • (34)
  • (50)
  • (15)
  • (24)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Miorre
2'Li Külot 11,99 TL
Bellis Lingerie
Push Up String Takım 14,99 TL
Bellis Lingerie
Külotlu Takım 24,99 TL
Sevim
3'lü Empirme Külot 19,99 TL
Bellis Lingerie
Push Up Külotlu Takım 24,99 TL
Ten
Dantelli Slip 10,00 TL
Bellis Lingerie
Push Up Külotlu Takım 24,99 TL
Kom
Belly 3Lu Bikini 34,90 TL
Sevim
3'lü Modal Likralı Battal Külot 23,99 TL
Kom
Basic Bikini 2 Li 24,90 TL
Bellis Lingerie
Push Up String Takım 14,99 TL
Türen
Likralı Dantelli Külot %95 Pamuk %5 Elestan (3 lü paket) 24,99 TL
Bellis Lingerie
Push Up Külotlu Takım 34,99 TL
Külot 23,99 TL
Kom
Britta G-String 4,75 TL
2'li Pamuklu Likralı Dantelli Külot 10,99 TL
Bellis Lingerie
Push Up String Takım 14,99 TL
Türen
Likralı Dantelli Külot %95 Pamuk %5 Elestan (3 lü paket) 24,99 TL
Kom
Lucky Şort 24,90 TL
Miorre
4'lü Kemerli Külot 21,99 TL
Kom
Sweety Şort 24,90 TL
Kom
Britta ith.Str 13,50 TL
Kom
Basic Maxi 13,90 TL
Kom
Sweety Şort 24,90 TL
Bellis Lingerie
Push Up Külotlu Takım 24,99 TL
Sevim
3'lü Likralı Külot 19,99 TL
bpc bonprix
Maxi Slip 22,99 TL
Kom
Lovely Bikini 19,90 TL
Bellis Lingerie
Push Up Külotlu Takım 24,99 TL
3'lü Pamuklu Likralı Dantelli Külot 13,99 TL
3'lü Pamuklu Likralı Külot 9,99 TL
Kom
Sexy String 19,90 TL
Kom
Floral 2Li Brazilia 29,90 TL
Bellis Lingerie
Push Up String Takım 14,99 TL
Miorre
4'lü Penye Külot 18,99 TL
Kom
Bride Kulot 20,30 TL
Kom
Marta String 10,50 TL
Türen
Likralı Fistolu Bikini %95 Pamuk %5 Elestan (3 lü paket) 24,99 TL
Kom
Basic Tanga 2 Li 24,90 TL
Kom
Rosalinda Bikini 27,90 TL
Türen
Jakarlı külot %100 pamuk (3 lü paket) 24,99 TL
Kom
B.Super Bikini 2 Li 24,90 TL
Bellis Lingerie
Push Up Külotlu Takım 14,99 TL
Kom
Grace Bikini 27,90 TL
Türen
Likralı Dantelli Bikini %95 Pamuk %5 Elestan (3 lü paket) 24,99 TL
3'lü Pamuklu Likralı Dantelli Külot 15,99 TL
Kom
Bonita Short 19,90 TL
Miorre
Sütyen-Külot Takım 32,99 TL
Bellis Lingerie
Push Up String Takım 49,99 TL
Kom
B.Super Bikini 2 Li 24,90 TL
Sevim
3'lü Pamuk Dantelli Külot 19,99 TL
Kom
Lolita Bikini 8,95 TL
Kom
Stripe Şort 22,90 TL
Kom
Marta Bikini 11,70 TL
Bellis Lingerie
Push Up Külotlu Takım 24,99 TL
Türen
Dantelli İp Askılı Kaşkorse %100 Pamuk (2 li paket) 22,99 TL
bpc bonprix
Külot 17,99 TL
bpc bonprix
Yüksek Belli Slip (3'lü paket) 53,97 TL
Miorre
3'lü Erkek Çocuk Slip 25,99 TL
Ten
Yüksek Bel Külot 23,99 TL

İç Giyimin En Önemli Parçası: Külot

 İç çamaşırı deyince akla ilk gelen ve en çok kullanılan iç giyim ürünüdür külot. En temel ihtiyaçlar arasında olan ve iç giyim kategorisinde yerini alan külot, seçilirken sağlığınız açısından en çok titizlenilmesi gereken ürünlerden biridir.

 

Külot Seçimi Nasıl Yapılır?

 Tüm cinsler için külot seçimi çok önemli bir konudur. Sağlık açısından doğru bir çamaşır seçiyor muyum ya da kendimi rahat hissedecek miyim gibi sorularınıza olumlu yanıt bulabildiğiniz iç çamaşırlarına hayatınızda yer vermeniz gerekir.

 Çamaşır seçerken vücut tipinize göre seçim yapmalısınız. Doğru bir seçim yapılmadığında vücudunuzdaki rahatsızlığı çok kısa zamanda hissedersiniz. Yanlış seçimler sonucunda alınan külot, çok kısa bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlar.

 Alacağınız külotların kumaş türü de seçim noktasında çok önemli bir kriterdir. Herkesin sevdiği pamuklu kumaş külotta da en çok tercih edilen kumaş türüdür. Seçiminizi pamuklu külotlardan yana kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Çünkü pamuklu kumaşlar teri daha iyi emer. Terlediğinizde bakteriler daha hızla artar ve pamuklu kumaş teri emerek buna engel olmaya çalışır.

 Bulunduğunuz kiloya göre külot seçimi yapmak en önemli detaydır. Zayıf biriyseniz, kilonuza ve vücut yapınıza uygun bir külot seçmelisiniz. Eğer bu durumun dışında daha büyük bedenli bir külot seçerseniz iç çamaşırınızı vücudunuzda tutmakta zorlanabilirsiniz. Daha kilolu biriyseniz, öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta külotunuzun lastikli olmamasıdır. Vücudu fazlasıyla sıkan bu tarz lastikli külotlar çok rahatsız edici aynı zamanda da sağlık açısından pek uygun değildir. Çok dar olan külotlar kan dolaşımınızı olumsuz yönde etkiler.

 Her renk ve her desende külot bulmanız mümkün. Fakat külotların hijyen kalması gerekir. Bu sebeple kolay yıkanabilen, ısıya dayanıklı külotlar seçmelisiniz. Düz renkte olan, özellikle de beyaz renkte olan külotlar bu sebeple çok kullanışlı olabiliyor. Çünkü beyaz iç çamaşırlarınızı yüksek derecede yıkayarak çok kolay bir şekilde çamaşırınızın kalitesine zarar vermeden yıkayabilirsiniz.

 Bu söylediklerimiz her ne kadar külot seçiminde önemli hususlar olsa da, tabii ki giydiğiniz kıyafete göre iç çamaşırı seçiminizde değişecektir. Etek giyerken ayrı, deri pantolon ya da deri tayt giyerken ayrı, skinny jean giyerken ayrı külot seçimi yapmanız gerekir.

 

Modellerine Göre Külotlar

 Slip, toparlayıcı, boxer, tuman, string, tanga ve dikişsiz gibi birçok çeşit ve modelde külot bulmanız mümkün.  Bunlardan en çok kullanılanlar olarak sayabileceğimiz modelleri ayrıntılı olarak anlatacak olursak;

String Külot: Bu tarz külotlar yalnızca genital bölgeyi kapatırlar. Normal külotlara göre daha az rahat olan string külotlar, daha az tercih edilir. Fakat gerekli durumlarda kullanılması zorunlu hale gelebilen bir külot modelidir. Örneğin; beyaz pantolonlar beyaz etekler, beyaz elbiseler... Beyaz renkte olan giysilerinizin içine ne giyseniz iç çamaşırınız belli olur. Bu aşamada ten renginde bir string külot en büyük yardımcınız olacaktır.

 String külot giymek için belli bir kalıpta olmanıza gerek yok. Fakat eğer daha dik bir popoya sahip olmak istiyorsanız seçiminiz kesinlikle string külot olmamalı. Çünkü string külotların düzeltici işlevleri yoktur.

 String seçerken de yine pamuklu bir kumaş tercih etmelisiniz. Çok çeşitli modellerde karşımıza çıkan string külotların genellikle sade modelleri tercih edilir. Bunun nedeni ise, çok işlemeli ya da dantelli olan modeller giydiğiniz kıyafetin altında kendini belli eder. Bu da kimsenin istediği bir durum değildir.

 Son olarak, dar kıyafet seçimleri yapıyorsanız string külotlardan uzak durmalısınız. Dar giysilerinizden belli olan stringler, sizi kusursuz bir görüntünün dışında bırakır. Bu sebeple dar kıyafetlerinizde string yerine dikişsiz bir külot kullanmanız önerilir.

Dikişsiz Külot: Hem çok rahat hem de çok kullanışlı olan bir külot modelidir. Siyah, beyaz, ten rengi gibi klasik çamaşır renklerinin dışında birçok renkte dikişsiz külot bulmanız mümkün. Kendisi içinde de modellere ayrılan dikişsiz külotları hem slip hem de boxer şeklinde bulabilirsiniz.

 Dikişsiz külotlarınızı dar kıyafetlerinizin altında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dar kıyafetlerin yanında dikişsiz külotlarınızı, tüm kıyafetlerinizle de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Toparlayıcı Külot: Vücudun karın bölgesindeki kusurları gizlemesine yardımcı olan külotlardır. Bu kusurlar hamilelik sonrası olan sarkmalar gibi kusurlardır. Toparlayıcı külotlar sarkma olan bölgenizi toparladıkları gibi, kalçalarınızın da daha iyi bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

 En çok yapılan hatalardan biri de, fazla kiloları toparlayıcı külotla kapatmaya çalışmaktır. Bu konuda size yardımcı olacak olan ürün korsedir.

Pop-Up Külot: Her kadının hayali olan biçimli kalçalara kısa yoldan sahip olmanın yolu pop up külottan geçiyor. Pop up külotlarda beden seçimi çok önemlidir. Çünkü normal bedeninizden daha küçük bir pop up külot aldığınızda sert yapılı olmaları sebebiyle kesikler oluşur. Bu durum da sizin rahat olmanıza engel olan bir durumdur. Kendi bedeninizden daha büyük bir pop up külot seçimi yaparsanız, külot bedeninizi tam olarak sarmaz ve dışarıdan kötü bir görüntüye neden olmuş olursunuz. Pop up külot alırken dar kıyafetlerinizin içine girmekte zorlanacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekir.

 

Çeyiz Alışverişinde İç Çamaşırının Yeri

 Daha çok kadınların ilgi alanı olan çeyiz, düğün, gelinlik gibi heyecan içeren konular, içerisinde küçük ayrıntılar saklar. Bu ayrıntılardan biri de çeyiz alışverişindeki iç çamaşırıdır. Düğününüzde rahat etmeniz çok önemlidir. Rahat bir iç çamaşırı da bu konuda bazen başrol haline gelebiliyor.

 Gelinlik modeline göre iç çamaşırı seçiminde, gelinlik modelleri seçim kriterimizi oluşturur. Gelinliğin üst detaylarına göre farklı farklı modellerde çamaşır seçerken, külot seçimi çok önemli olmaz. Külot seçerken dikkat etmeniz gereken tek nokta, rahat ve pamuklu bir külot seçmektir.

 Jartiyer takımları ve sütyen külot takımları çeyiz setlerinin olmazsa olmazlarıdır. Jartiyer takımlar genellikle sütyen ve string modelde bir külottan oluşsa da büstiyer ve klasik külotlu olan takımları da bulmanız mümkün. Sütyen külot takımlarında da genellikle daha gösterişli detaylar (dantel ve taş gibi) vardır. Zaten bu takımlarda çeyiz için gayet uygun olan takımlardır. Fakat daha sade, günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilecek takımlar da bulabilirsiniz.

 

Külot Temizliği Nasıl Yapılır?

 Normal kıyafetlerinizi hijyen hale getirmek için sarfettiğiniz çabanın biraz daha fazlasını iç çamaşırlarınıza göstermelisiniz. Kişisel sağlığınız açısından da çok büyük önem taşıyan iç çamaşırları yıkanırken büyük bir titizliği hakediyor.

 Külot temizliği herkes için sağlık açısından çok önemlidir. Fakat bu durum, kadınlar için biraz daha fazla önemli bir olaydır. Külotlarınızda yüzde yüz hijyen sağlamanın yolu aslında tamamen sizin külot seçimlerinizle alakalı bir durumdur.

 Külotlarınızı daha kolay temizleyebilmek için, öncelikle seçiminizi beyaz ve lastiksiz modellerden yana yapmanız gerekir. Bu modelde olan külotları temizlemek çok daha kolaydır. Beyaz ve lastiksiz külotlarınızı 90 derecede yıkayıp kurutun. Daha sonra ütü işlemi yaparak külotlarınızı daha sağlıklı ve daha hijyen bir şekilde saklayabilirsiniz.

 Bunların dışında, eğer çamaşırınız lastikliyse, çamaşırınızın zarar görmemesi için dereceyi 60'a çekmenizde fayda var. Daha hassas ve renkli olan külotlarınızı yıkarken de 40 dereceyi kullanın. Dantel detayı olan külotlarınızı da 30 derece gibi daha düşük derecelerde yıkamalısınız. Çünkü dantel çok hassastır ve normal külotlara oranla çok daha kolay yıpranabilir.