Kadın Pijama

Kadın Pijama 5 farklı mağazada 268 ürün bulundu.
Kategoriler
Beden
Marka
 • (9)
 • (6)
 • (10)
 • (8)
 • (12)
 • (9)
 • (23)
 • (31)
 • (6)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Sevim
Fistolu Tunik 39,99 TL
Roly Poly
7956 - İNTERLOK BAYAN PİJAMA TAKIMI 60,90 TL
Roly Poly
7973 - İNTERLOK BAYAN PİJAMA TAKIMI 57,90 TL
Kadın Pijama Takımı 114,95 TL
Kadın Pijama Takımı 75,95 TL
Kadın Pijama Takımı 84,95 TL
Gizzey
Dantelli Bluz Pantolon Takım 95,99 TL
Galatasaray
8376 - GALATASARAY LİSANSLI PİJAMA 59,90 TL
Pamuklu Likralı Dantelli Gecelik 30,99 TL
Kadın Pijama Takımı 79,95 TL
Galatasaray
8372 - GALATASARAY LİSANSLI PİJAMA 59,90 TL
Trabzonspor
8380 - TRABZONSPOR LİSANSLI PİJAMA 59,90 TL
Sevim
Baskılı Tunik 39,99 TL
Kadın Gecelik 151,95 TL
Sevim
Nervürlü Tunik 39,99 TL
Dagi
Askılı Kruvaze Tulum 49,99 TL
Ben10
8313 - BENTEN LİSANSLI PİJAMA 59,90 TL
Kadın Pijama Takımı 139,95 TL
Kadın Pijama Takımı 84,95 TL
Kadın Pijama Takımı 99,95 TL
Miorre
Ev Elbisesi 36,99 TL
Roly Poly
7954 - İNTERLOK BAYAN PİJAMA TAKIMI 60,90 TL
Kadın Pijama Takımı 119,95 TL
Kadın Pijama Takımı 109,95 TL
Kadın Pijama Takımı 114,95 TL
Kadın Pijama Takımı 149,95 TL
Roly Poly
7974 - İNTERLOK BAYAN PİJAMA TAKIMI 57,90 TL
Sevim
Leopar Uzun Tunik 55,99 TL
Kadın Pijama Takımı 64,95 TL
Dagi
Pijama Takımı 79,99 TL
Roly Poly
7970 - İNTERLOK BAYAN PİJAMA TAKIMI 60,90 TL
Tweety
8325 - TWEETY LİSANSLI PİJAMA 59,90 TL
Beşiktaş
4984 - BEŞİKTAŞ BAYAN PİJAMA TAKIMI 54,90 TL
Kadın Pijama Takımı 104,95 TL
Sevim
Empirme Dantelli Tunik 34,99 TL
Kadın Pijama Takımı 89,95 TL
Defacto
Desenli Pijama Üstü 39,99 TL 29,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%25 İNDİRİM
Sevim
Şortlu Takım 31,99 TL
Kadın Pijama Takımı 119,95 TL
Miorre
Ev Elbisesi 43,99 TL
Kadın Pijama Takımı 79,95 TL
Kadın Pijama Takımı 89,95 TL
FGM
8366 - FENERBAHÇE LİSANSLI PİJAMA 59,90 TL
Wildfox
Wild Hearts Can't Be Broken Pijama Seti 611,00 TL 259,99 TL
%57 İNDİRİM
Roly Poly
7961 - İNTERLOK BAYAN PİJAMA TAKIMI 60,90 TL
Gizzey
Baskılı T-Shirt Pantolon Takım 54,99 TL
Kadın Pijama Takımı 89,95 TL
Kadın Pijama Takımı 151,95 TL
Kadın Pijama Takımı 84,95 TL
Miorre
Ev Elbisesi 36,99 TL
Kadın Pijama Takımı 75,95 TL
Kadın Pijama Takımı 75,95 TL
Beşiktaş
8352 - BEŞİKTAŞ LİSANSLI PİJAMA 59,90 TL
Kadın Pijama Takımı 209,95 TL
Roly Poly
7958 - İNTERLOK BAYAN PİJAMA TAKIMI 60,90 TL
Defacto
Desenli Pijama Takımı 39,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Kadın Pijama Takımı 79,95 TL
Gizzey
Baskılı T-Shirt Pantolon Takım 53,99 TL
Kadın Pijama Takımı 94,95 TL
Kadın Pijama Takımı 99,95 TL

Rahat Uyku İçin Pijamanızı Seçin

 Pijamalar bizi uykuya hazırlayan sabah uyandığımızda asla çıkarmak istemediğimiz rahat mı rahat giysilerdir. Yalnızca gece yatarken değil gün içinde çoğu zamanda evde pijamalarımızla vakit geçiririz. Bu sebeple oldukça önemlidirler. Günün yorgunluğunu atmak için eve geldiğinizde pijamalarınızın hafif ve rahatlatıcı etkisiyle günün stresini ve yorgunluğu atabilirsiniz. Pijamalar modern ve yeni tasarımları ile artık ev giyiminin de bir parçası haline gelmiş durumda.

 Eski sezonlarda yer alan pijamalara baktığımızda genellikle alt ve üst pijama giysilerinin aynı veya benzer renklerde olduğunu ve aynı zamanda aynı desenleri de taşıdığını görmekteyiz. Oysa moda dünyasının değişimi pijamalara da yansıdı ve artık alt - üst pijama giysileri aynı renkleri taşıdığı gibi farklı renklerle de bir takım oluşturabilmekte.

 Kadınların en çok tercih ettiği pijama rengi açık tonlardan oluşuyorken son trendlerle birlikte koyu mavi, bordo, siyah gibi pijama renklerine de yer verilmektedir. Aynı zamanda günümüzde filmlerle ya da dizilerle hayatımıza giren animasyon karakterleri de pijamalarda kullanılmakta. Fenomeni olduğunuz bir animasyon karakterinin pijamasına sahip olmak istemez misiniz?

 Pijamaları farklı kategorilere göre değerlendirmememiz, ayırmamız gerekirse temel olarak kumaşlarına, modellerine göre bu ayrımı gerçekleştirebiliriz.

 

 • Kumaşlarına Göre Pijamalar

Saten Pijamalar: Adından da anlaşılacağı gibi saten kumaşlardan üretilen pijamalardır. Diğer pijamalara göre daha feminen parçalardır. Pijama üstleri gömlek formunda önden düğmeli olarak tasarlanırken pijama altları ise genellikle belden lastikli giysiler olarak üretilmektedir. Yakası işlemeli, sedef düğmeleri olan modelleri kadınları oldukça şık ve asil bir görünüme götürmektedir. Vintage ürünleri seviyorsanız bu modellere göz atabilirsiniz.

 Bordodan beyaza, çivit mavisinden siyaha kadar pek çok rengi bulunmaktadır. Çiçekli, kareli ve çizgili modeller desenli pijamalar arasında en çok tercih edilenlerdendir. Saten serin tutan bir kumaş olduğu için yaz aylarında saten pijamaları tercih edebilirsiniz.

Penye Pijamalar: Pijamalar arasında en sevilen her kadının mutlaka sahip olduğu modellerdir. Baskılı, desenli, düz renk gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kısa, uzun ve kolsuz pijama üstleri ile uzun pijama altlarından oluşurlar. Aynı zamanda şort pijama altları da bulunmaktadır.

 Mutlaka her kadının bir penye pijaması bulunur. En sevilerek kullanılan modellerin başında penye pijamalar gelmektedir.

Polar Pijamalar: Kış aylarının vazgeçilmez pijamaları. Havanın soğumasıyla kadınların severek kullandığı polar pijamalar oldukça sıcak tutarlar. Geceleri çok üşüyorsanız polar pijamalarla ısınabilirsiniz. Penye pijamalarda olduğu gibi polar pijamalarda da renk ve desen seçeneği son dönemde özellikle genç kızların talebi doğrultusunda artmıştır.

Koton Pijamalar: Koton pijamalar yavaşça hayatımıza girmekte. İşlemeli, çizgili modelleri ile kadınların beğenisi kazanmakta. Oldukça şık duran bu koton pijamalar, kumaşları ince olduğu için genellikle bahar ve yaz aylarında kullanmak için en uygun seçeneklerdendir. Penye pijamalardan sıkıldıysanız koton pijamaları tercih edebilirsiniz. Kumaşları itibari ile sizi rahatlatacak ve rahat uyumanızı sağlayacaklardır. Genellikle üst giyim ürünleri saten pijamalarda olduğu gibi gömlek formunda olabildiği gibi aynı zamanda askılı modelleri de bulunmaktadır. Şort ve uzun pijama altlarından oluşan pek çok pijama takımı seçeneği bulunmaktadır.

 

 • Modellerine Göre Pijamalar

Şortlu pijama takımları: Yaz aylarında havanın ısınmasıyla geceleri rahatça kullanabileceğiniz pijamalardır. Askılı, kolsuz veya kısa kollu üst giyim ürünleri ile şortları buluşturan bu takımları yaz gecelerinde kullanabilirsiniz. Düz, desenli, animasyon karakterlerinin yer aldığı kumaşlarla tarzınızı istediğiniz şekilde yansıtabilirsiniz.

Kapri pijama takımları: Kapri, diz ile ayak bileği arasındaki boy da olan alt giyim eşofmanı olarak adlandırılmakta. Uzun pijama altlarının paçaları sizi rahatsız ediyorsa kapri modelleri tercih edebilirsiniz.

Uzun Pijama Altlarından oluşan takımlar: Uzun pijama altları kadınların en sevdiği ve en çok satın alarak kullandığı giysilerdir ve dolayısı ile takımları da bir o kadar tercih edilmektedir. Üst giyim modellerinde uzun kollu, kısa kollu veya askılı seçenekler bulunmaktadır. En rahat ettiğiniz veya mevsimsel olarak uygun olan takımı seçebilirsiniz. Kadınlar farklı farklı takımlar alarak daha sonra takımları karıştırarak da bu giysileri kullanmaktadır. Gün içinde evde de tercih edildiğinden eşofmana benzeyen modeller daha çok tercih edilmektedir.

 Uzun pijama altlarının ayak bileğinden bağlı yani ayak bileğinde lastik bulunan modelleri de bulunmaktadır. Genç kızlar arasında bu modeller oldukça popüler. Hem paçalarınızın ayağınıza dolanmasını önlerken hem de bileklerinizin üşümemesini de önlemektedirler.

 

Pijama Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Pijama seçimi oldukça önemlidir. Kumaşının nasıl olduğu teninize uygun olup olmadığına karar vererek satın almanız gerekir. Pamuklu, koton kumaşlardan yapılmış olan pijamaları tercih etmenizde fayda vardır. Çünkü bu kumaşlar sizi terletmeyecek ve cildinize en az zararı verecek kumaşlardır.

 Pijamalar uyku kalitesini bile etkilemekte. Gece uyurken sizi rahatsız eden pijamalar uyanmanıza yol açabilir. Bunun önüne geçmek için seçtiğiniz modelin sizi rahatsız edip etmeyeceğini kontrol etmelisiniz.

 Pijama altlarınızın boyu uzun geliyorsa paçalarını size uygun bir boy da kestirerek o şekilde kullanmanız gerekir.

 Pijamalarınızı yıkarken de dikkat etmeli ve etiketinde yer alan ısı derecesine göre yıkamalısınız. Kadınlar çoğu zaman hatalı yıkama yüzünden giysilerinin çekmesine, küçülmesine sebebiyet verebilmektedir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için mutlaka yıkama önerilerini okumalısınız.

 

Pijama Partileri

 Kadınların özellikle genç kızların geceleri bir araya gelerek pijamalarını giydiği rahatladığı, eğlendiği, birlikte zaman geçirdikleri saatler gecelerdir.

 Her kadın pijamalarıyla bile olsa tarzını yansıtmak, şık görünmek ister. Bu sebeple en şık pijamalarıyla bu gecelere gider ve zaman geçirirler. Son dönemlerde en popüler pijamalar altı koyu renk, desensiz olan üstü ise desenli olan modellerdir. Altı lacivert üstü kırmızı, lacivert desenli modeller oldukça hoş durmaktadır. Animasyon karakterlerinin, sevimli hayvanların yer aldığı pijamalardan da tercih edebilirsiniz. Pijama altı ekoseli olan üstü ise desensiz düz bir renkten oluşan modeller de seçenekleriniz arasında mutlaka bulunmalı.

 Pijamalarınızı sabahlıklarla da kombinleyerek kullanabilirsiniz. Kışın polar sabahlıklar oldukça sık kullanılmaktadır. Aynı zamanda sizi ısıtarak kışın soğuk havasından da koruyacaktır. Yazın ise şort pijama takımlarınızın üzerine penye veya koton kumaşlardan yapılmış sabahlıkları kullanabilirsiniz.

 Pijama takımlarının yanında sabahlıklar da takıma dâhil olarak satılabilmektedir. Bu üçlü takımda oldukça işinize yarayacaktır. Böyle bir takım satın almak istemiyorsanız farklı bir sabahlığı pijamalarınızla kombinleyebilirsiniz.

 Bir partiye giderken kombininizde en dikkat ettiğiniz şey ayakkabı seçimidir ve oldukça önemlidir. Pijama partileri için ise patik ya da panduf seçimi yaparak modayı takip ettiğinizi vurgulayabilirsiniz. Oldukça rahat ve şık patiklerle arkadaşlarınız arasında gözler hep sizin üzerinizde olacaktır. Bu panduflar ayaklarınızı da oldukça sıcak tutacak ve sohbetin uzun saatler boyunca devam etmesine olanak sağlayacaktır. Ayaklarınızın üşümemesi sağlığınız açısından da önemlidir. Yalnızca partiler için değil günlük hayatınızda da bu patikleri ev giyiminizin bir parçası olarak düşünmeli ve sürekli kullanmalısınız. Kış için içi kürklü olarak hazırlanan patikler tercih ederken yaz aylarında giymek içinde parmak arası veya normal terliklerden tercih edebilirsiniz.

 Pijamalarınızla sweatshirt ve uyku bantlarınızı da kombinleyebilirsiniz. Kısa kollu pijamlarınızı kış aylarında üzerine sweatshirt giyerek kullanabilir ve farklı bir tarz yaratabilirsiniz.