Kadın Bikini

Kadın Bikini 10 farklı mağazada 7615 ürün bulundu.
Kategoriler
Beden
Marka Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Tribord
MAE HONOLU GÖĞÜS PEDLİ ÜÇGEN BİKİNİ ÜSTÜ - kadın TRIBORD 54,99 TL
Bikini Takım 127,99 TL
Exr Bikini 460,00 TL 299,00 TL
%35 İNDİRİM
achelyauluchay
Rio Siyah Bikini 540,00 TL 378,00 TL
%30 İNDİRİM
achelyauluchay
London Siyah Bikini 560,00 TL 392,00 TL
%30 İNDİRİM
Bikini Takım 148,99 TL
Anais Margaux
Daisi Yeşil Yüksek Bel Bikini 355,00 TL
Kaplı Bikini 90,00 TL
Tribord
LAETI COLOR BLOCK SABİT GÖĞÜS PEDLİ STRAPLEZ BİKİNİ ÜSTÜ - KADIN TRIBORD 39,99 TL
Bikini Takım 148,99 TL
Sauvage Swimwear
Crystal Snake Bikini 1.053,00 TL 414,99 TL
%60 İNDİRİM
Bikini Takım 127,99 TL
Bikini Takım 143,99 TL
Pierre Cardin
Kaplı Bikini (Dolgulu) 49,90 TL
Anais Margaux
Jasmin Siyah Bikini 355,00 TL
Pierre Cardin
PC Eteklı Straplez Dolgulu Bikini 79,90 TL
Bikini 96,00 TL
Bikini Takım 143,99 TL
Bikini 96,00 TL
Tribord
MAE NAIROBI ÇIKARILABİLİR GÖĞÜS PEDLİ ÜÇGEN BİKİNİ ÜSTÜ - KADIN TRIBORD 39,99 TL 29,99 TL
%25 İNDİRİM
Bikini Takım 63,99 TL
achelyauluchay
Rio Bronz Bikini 540,00 TL 378,00 TL
%30 İNDİRİM
Bikini Takım 143,99 TL
Tribord
MAE BASIC BİKİNİ ÜSTÜ - KADIN - ÜÇGEN KESİM - KIRMIZI TRIBORD 16,99 TL
Bikini Takım 129,99 TL
Tribord
MAE ORIGAMI ÜÇGEN BİKİNİ ÜSTÜ - KADIN - NEON TRIBORD 16,99 TL
Pierre Cardin
Bikini 59,90 TL
Miorre
Sunrise Bikini 70,99 TL
Bikini Takım 119,99 TL
Lady Faith
Kali Bikini 350,00 TL
Kadın Bikini 89,95 TL 29,95 TL
%66 İNDİRİM
Bikini Takım 169,99 TL
Kaplı Bikini 90,00 TL
Pierre Cardin
PC Straplez Kaplı Bikini (Dolgulu) 79,90 TL
Bikini Takım 129,99 TL
Tribord
SOFY İPLİ BİKİNİ ALTI - kadın, mavi TRIBORD 13,99 TL
Monster High
Monster High - Bikini 59,99 TL
  • Ücretsiz Kargo
  • Kapıda Ödeme
Bikini 73,50 TL
Miorre
Bikini 60,99 TL
Anais Margaux
Carmen Ekru Bikini Altı 165,00 TL
Tribord
SOFY NAIROBI İPLİ BİKİNİ ALTI - KADIN TRIBORD 12,99 TL
Pierre Cardin
PC Soft Straplez Bikini 79,90 TL
Monster High
Monster High - Bikini 59,99 TL
  • Ücretsiz Kargo
  • Kapıda Ödeme
Pierre Cardin
PC Eteklı Soft Straplez Bikini 79,90 TL
Bikini Takım 143,99 TL
Sauvage Swimwear
Bali Spice Leaf Üçgen Bikini 975,00 TL 381,99 TL
%60 İNDİRİM
Bikini Takım 129,99 TL
Tribord
SOFY İPLİ BİKİNİ ALTI - kadın, lacivert TRIBORD 16,99 TL
Anais Margaux
Carmen Yeşil Bikini Altı 165,00 TL
Reflections
Limon Company - Pantolon 87,90 TL 35,99 TL
  • Ücretsiz Kargo
  • Kapıda Ödeme
%59 İNDİRİM
Bikini Takım 169,99 TL
Bikini Takım 113,99 TL
Tribord
LAETI SABİT GÖĞÜS PEDLİ STRAPLEZ BİKİNİ ÜSTÜ - KADIN - KIRMIZI TRIBORD 42,99 TL
Bikini Takım 127,99 TL
Tribord
KLASİK BİKİNİ ALTI - KADIN - MERCAN RENGİ / NEON TRIBORD 24,99 TL
Bikini Takım 63,99 TL
movom
Opaline Etnik Desen Baskılı Çapraz Bikini 320,00 TL
Bikini Takım 119,99 TL
Tribord
LEA COLOR BLOCK ÇIKARILABİLİR BOYUN ASKILI BALENLİ STRAPLEZ BİKİNİ ÜSTÜ - KADIN TRIBORD 49,99 TL 39,99 TL
%20 İNDİRİM
Bikini Takım 119,99 TL

Plaj Modasının Vazgeçilmezi Bikini Modelleri

 Kısaca iki parçalı bir deniz giysisi olarak tanımlanabilecek ve ilk örnekleri II. Dünya Savaşı sonrası Fransa plajlarında görülen bikiniler; günümüzde plaj modasının vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Fransız modacı Louis Réard tarafından 5 Temmuz 1946 yılında Paris'te tanıtılan bikini modelindeki deniz kıyafetinin adı, ilk atom bombalarının test edildiği Büyük Okyanus'taki Bikini Adası'ndan esinlenilerek türetilmiş ve 60'lı yıllarda Brigitte BardotUrsula AndressRaquel Welch gibi dünyaca ünlü aktrislerin giymesiyle de bikinilerin popülaritesi artmış.

 Günümüzde deniz ve plaj giyiminin en popüler parçalarından olan bikinilerin yeni sezon modelleri, bikini çeşitleri ve vücut tipine göre bikini seçimine dair öneriler için yazımızı okumaya devam edin.

 

Yeni Sezon Bikini Modelleri

 Moda dünyası sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde olduğu için, tasarımlar ve trendler de düzenli olarak değişiyor. Moda dünyasında ilk kez ortaya çıktığından beri popülaritesini hiç kaybetmeyen bikiniler ise yalnızca tarz ve tasarım değiştirerek moda yolculuğuna devam ediyor.

 Dilerseniz bikini çeşitlerine ve yeni sezonun en popüler bikini modellerine birlikte göz atalım.

 

Kesimlerine ve modellerine göre bikini üstleri

 Bikiniler, alt ve üst olmak üzere iki parçadan oluşan bir deniz giysisidir. Mayo, mayokini ve tankinilerden farkı, bu iki parçanın birbirinden ayrı olmasıdır. Genellikle suya dayanıklı kumaşlardan tasarlanan bikiniler, desenli ya da desensiz olabilir.

 

Askılarına göre ibkini modelleri

İp askılı bikini modelleri: İpli bikiniler, askıları ip şeklinde olan bikinilerdir. Farklı bağlama şekilleriyle de daha az iz bırakan bir güneşlenme deneyimi sundukları için sıkça tercih edilirler.

Kalın askılı bikini modelleri: Kalın askılı bikiniler, ipten daha kalın askıları olan bikini modelleridir. Çapraz, düz ya da boyundan bağlamalı olabilirler. Genellikle büyük göğüslü kişiler tarafından tercih edilirler.

 

Kesimlerine göre bikini modelleri:

Üçgen bikini modelleri: Üçgen bikiniler, göğüs kısmı üçgen şeklinde olan bikini modellerinin genel adıdır. Çoğunlukla ip askılı olmakla birlikte, kalın askılı modelleri de bulunmaktadır.

Straplez bikini modelleri: Straplez bikiniler, askıları olmayan ya da takılıp çıkarılabilen askılara sahip bikini modelleridir. Göğüs kısmını kapatarak askı izi olmadan güneşlenme olanağı sunmaları ve şık görünümleriyle popüler bikini modelleri arasında yer alırlar.

Dekolteli bikini modelleri: Son dönem plaj modasının favorilerinden olan dekolteli bikiniler, üst kısmının üçgen ve straplez bikinilere göre daha kapalı olduğu, ancak yan, boyun ya da göğüs bölgesinde dekolteler olan bikinilerdir. Farklı tasarımcıların plaj koleksiyonlarında kendini gösteren dekolteli bikiniler, önümüzdeki sezon da popüler olacak bikini modelleri arasında

Balkonet bikini modelleri: Balkonet bikiniler, küçük göğüsleri desteklemek için üretilen, kesim olarak strapleze, şekil olarak balenli sütyenlere benzer bir bikini türüdür. Son dönemde öne çıkan Triangl balkonet bikiniler, bu modelin trend olup her yere yayılmasını sağlamıştır.

 

Desteklerine göre bikini modelleri

Balenli bikini modelleri: Balenli bikiniler, bikinin şeklini korumak ve göğüsleri aşağıdan desteklemek için üretilen bir türdür. Bikini sık sık ıslandığından, balenler çoğunlukla plastik gibi esnek ve suya dayanıklı materyallerden üretilmektedir.

Push up bikini modelleri: Push up bikiniler, içerisinde destek bulunan bir bikini türüdür. Push up bikinilerin olumsuz tek yanı, içerisindeki destek nedeniyle uzun sürede kurumalarıdır.

 

Bikini altlarını da yakından tanıyalım

Bu kadar çok çeşidi bulunan bikini üstlerinin tamamlayıcısı olan bikini altları da birbiririnden farklı kesimlerde üretilebiliyor.

İpli bikini altları: Genellikle ipli bikini üstlerini tamamlamakta kullanılan ipli bikini altları, ayarlanabilir olmaları nedeniyle de pratik bir kullanım sağlarlar.

Bantlı bikini altları: Bantlı bikiniler, ipli bikinilere göre daha kalın bantlara sahip ve ölçüsü sabit bikini altlarıdır.

Yüksek bel bikini altları: Yüksek bel bikini altları, genellikle Retro ya da romantik bir stil e sahip kadınlar tarafından tercih edilen bikini altlarındandır. Karın bölgesindeki fazlalıkları saklıyor olmaları da bu bikinilerin popülaritesini arttırmıştır.

Şort bikini altları: Şortlu bikiniler, basen bölgesindeki fazlalıkları gizlemek isteyen kadınların en sevdiği bikini modellerindendir. Bacakların üst kısmını kapattıkları için, hareket rahatlığı da sunmaktadırlar.

Etekli bikini altları: Etekli bikiniler, tıpkı şortlu bikiniler gibi, basen bölgesindeki fazlalıkların gizlenmesini saplarken bikinileri feminen bir görünüme büründüren bir bikini tasarımıdır.

Brazilian bikini altları: Brazilian yani Brezilyalı bikini altı modeli, poponun yarısını açıkta bırakan bir kesime sahiptir. Genellikle küçük ve sıkı bir popoya sahip kadınların kullanması tavsiye edilir.

Tanga bikini altları: Tanga bikiniler, tıpkı tanga külotlarda olduğu gibi, popoyu açıkta bırakan bir kesime sahiptir.

 Bikiniler, alt – üst ayrı ya da takım olarak satılabilirler. Bu durum vücut ölçülerimize en uygu seçimleri yapabilmemizi sağlarken, farklı renk, desen ve tasarımlarda bikinileri de kendi zevkimize göre birlikte kullanabilme olanağı sunar. Mix and match adlı bikini altlarını ve üstlerini karıştırarak kombinleme trendi, takım olarak değil ayrı ayrı satılan bikini modellerinin de artmasına neden olmuştur.

 

Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi

 Bikinilerin vücutta daha hoş durması ve şıklığın yanında rahatlık da sunması için, vücut yapınıza uygun modelleri seçmeniz şart. Vücudunuza uygun bikini modellerini öğrenmek için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Elma tipi vücut için bikini modelleri: Geniş omuzlar ve dar bir kalça ile tanımlanan bu vücut tipinin daha orantılı görünmesini sağlayacak bikiniler, dikkati üst vücuttan alarak kalça bölgesine çekecek parçalardır. Bu noktada bikini altınızı fırfırlı, desenli ya da daha canlı renklerde seçebilir; düz ve koyu renkteki üstlerle vücut orantınızı ideale yaklaştırabilirsiniz.

Atletik dikdörtgen vücut tipine uygun bikini modelleri: Vücut oyuntularının az olduğu atletik vücut tipindeyseniz, vücudunuzu daha kadınsı gösterecek yüksek bel ve feminen renklerdeki bikinileri tercih edebilirsiniz.

Kum saati vücut tipine uygun bikini modelleri: Kum saati vücut tipine sahip hanımlar, kıyafet seçiminde olduğu gibi bikini seçiminde de şanslı. Her türlü bikiniyi kolaylıkla taşıyabilecek bu vücut tipine önerimiz, vücudunuza tam oturan modelleri seçip, vücut orantınızı bozacak modellerden kaçınmanız.

Armut tipi vücuda uygun bikini modelleri: Kalçaların omuzlara göre daha gneiş olduğu armut tipi vücuda sahipseniz, dikkati kalçalarınızdan uzaklaştıracak modellere yönelmenizde fayda var. Düz ve koyu renkli bikini altlarını, aksesuar, fırfır ve desen detaylarına sahip bikini üstleriyle kombinleyebilirsiniz.

Balıketli vücuda uygun bikini modelleri: Eğer balıketli iseniz, vücudunuzdaki fazlalıkları kapatarak beğendiğiniz bölgelerinizi ön plana çıkaracak seçimler yapabilirsiniz. Yüksek belli bikini altı ve üçgen bikini üstlerinin koyu renkli ve detaysız modelleri seçerek kombinleyebilirsiniz.

Büyük göğüslüler için uygun bikini modelleri: Büyük göğüsleriniz varsa, göğüslerinizi toparlayarak sırtınıza binen yükü azaltacak, kalın askılı bikinileri tercih edebilirsiniz. Eğer göğüsleriniz üst ve alt vücut orantınızı bozuyorsa, göğüslerinizin daha küçük görünmesini sağlayacak, koyu renkte ve toparlayıcı bikini üstlerine yönelebilirsiniz.

Küçük göğüslüler için uygun bikini modelleri: Küçük göğüsleriniz varsa ve göğüslerinizi daha dolgun gösterecek bikini modelleri arayışındaysanız; push up ve balen destekli bikini modelleri tam size göre. Dilerseniz fırfırlı, büyük desenli, straplez ve püsküllü bikini modelleri ile de göğüslerinizin büyük görünmesini sağlayacak bir illüzyon yaratabilirsiniz.

Kısa bacaklarınız varsa: Bacaklarınız vücudunuzun üst kısmına oranla daha kısaysa, bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacak bikini modelleri arıyor olabilirsiniz. Kalça kesimi yüksek, Brazilian tarzda ve dikey çizgili modeller de bacaklarınızı uzatacaktır.

Göbeğiniz varsa: Göbeğiniz varsa ve bikini giymeyi tercih ediyorsanız; karın bölgenizi daha fit gösterecek yüksek belli bikini takımları size yardımcı olabilir.

Geniş kalçalarınız varsa: Kalçalarınız vücudunuzun diğer bölgelerine oranla daha genişse, dikkati bu bölgeden uzaklaştıracak, kalçanızı tamamen sararak daha dar görünmesine yardımcı olacak altı koyu renk  olan modeller seçmenizde fayda var.

 

Bikini Modelleri ve Fiyatları

 Plaj giyimin vazgeçilmezlerinden olan bikiniler, tasarımlarına, markalarına ve tasarımcılarına göre değişen fiyatlara sahiptir. Bedeninize ve tarzınıza en uygun bikini modelini belirledikten sonra, bütçenize de uygun bir seçim yapabilmek için aşağıda yer alan fiyat filtrelerimden yararlanabilirsiniz.

                                                                                                                                      

100 TL’ye kadar bikini modelleri 101 TL – 250 TL arası bikini  modelleri

 

251 TL -500TL arası bikini modelleri

 

501 TL – 1000 TL arası bikini modelleri

 

1000 TL ve üzeri bikini modelleri

 

 

     

 Web sitemizde Ayyıldız, Argento, Etro, Kom, Zeki Triko, Billabong, Adidas, Quiksilver, Cihan Nacar, Beymen, Lilyandrose gibi birbirinden değerli markaların bikini modellerine Boyner, Beymen, Mango, Coquet, Lidyana, Modagram, Morhipo, 365ist gibi mağazalar üzerinden ulaşabilirsiniz.